خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: ماه مبارک رمضان قطعه ای از بهشت است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: ماه مبارک رمضان قطعه ای از بهشت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر  با اشاره به روایتی از پیغمبر مکرم اسلام گفت: خداوند به امت من در ماه مبارک رمضان پنج چیز عنایت می کند که این به امّت پیامبر اختصاص دارد.

وی افزود: نخست انکه خداوند در ماه مبارک رمضان به این بندگان نظر و لطف و ویژه ای دارد و دوم آنکه انها را مورد مغغرت قرار می دهد به طوری که بندگان از عذاب الهی نجات می یابند. ما در قنوت نماز از خداوند می خواهیم” ربنا اتنا فی الدنیا حسنه و فی الاخرت الحسنه و قنا عذاب القبر” پیغمبر فرمود” خداوند به هرکس که نظر و لطف ویژه ای دارد فرشتگان را مامور می کند تا برای روزه داران طلب مغفرت نمایند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: خداوند بهشت را فرمان می دهد تا برای بندگان  خوب زینت شوند و فرمود برای بندگان من خود را بیارای و زینت ده. انسان وقتی که از ماه مبارک رمضان یعنی از این دانشگاه خودسازی بهره ببرد خداوند این انسان را مورد مغفرت قرار می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری تاکید کرد: روزه می گیریم تا پاک شویم ، تحول در ما ایجاد شود و دل و افکار ما نورانی شود. خداوند می فرماید” بوی بد دهان روزه دار از بوی مشک و عنبر خوشبوتر است. پیغمبر می فرماید اگر مومنان در قبال این ۵ چیز به ۶ مسئله توجه کنند خداوند این مردم را مشمول مغفرت خودش قرار می دهد نخست انکه همه در ماه مبارک رمضان همت کنیم با معارف دینی آشنا شویم.

وی به جوانان سفارش کرد: جوانان عزیز به کتاب خدا، صحیفه سجادیه و دعاهای این ماه بیشتر توجه کنید و  ارتباطتان را  با ذات مقدس خدای سبحان  قوی کنید. علاوه بر حفظ دین از خود مراقبت و صیانت کنید.اخلاق، تقوا، شنیدن مواعظ و پندهای ارزشمند را غنیمت بشمارید و در ماه مبارک رمضان آمار بسیاری از جرایم کاهش می یابد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با بیان اینکه همه به سمت معنویت حرکت کنیم افزود: در ماه مبارک رمضان صله ارحام داشته باشید. افطاری دادن و رسیدگی به همسایه ها در مشی اهل بیت بوده است و مردم عزیز به ان توجه کنند. ماه مبارک رمضان قطعه ای از بهشت است در این عالَم ظلمانی.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری گفت: شخص روزه دار سعی کند آنچنان خود را در کلاس و دانشگاه ماه رمضان تربیت کند که حقوق برادران دینی را مراعات کند و زبان خودش را کنترل کند. روزه نگرفتن به نخوردن و نیاشامیدن نیست بلکه چشم، گوش، زبان و تمامی اعضا و جوارح باید روزه دار باشند در ماه رمضان جز ذکر خدا، تلاوت آیات قرآن، دعا و صلوات بر محمد و آل محمد به زبان نیاورید.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید