خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: مدیران بهشهر از گفتن چَشم بدون عمل اجتناب کنند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: مدیران بهشهر از گفتن چَشم بدون عمل اجتناب کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در جلسه ستاد نماز جمعه با اشاره به فضیلت ماه شعبان گفت: ماه شعبان از دو نظر حائز اهمّیّت است. این ماه، ماه پرفضیلتی است. در شرافت و فضیلت از ماه رجب نیز پیشی دارد. در ماه رجب منادی ندا می کند” این الرجبیون” ماه شعبان از نظر فضیلت و شرافت از ماه رجب نیز پیشی دارد.

وی افزود: ماهِ شعبان، ماهِ استغفار است. ماهِ طهارت، زدودن زنگارها از دلها و ماهِ ورود به ماه مبارک رمضان است. یکی از نام های ماه شعبان، شهر الجیران است یعنی این ماه همسایه ی ماه مبارک رمضان است.در ماه رمضان همه به میهمانی خدا دعوت می شوند و خدا میزبان و عبادالرحمن میهمان هستند. خدا در میزبانی سنگ ‌تمام گذاشت و فرمود:خواب شما در ماه رمضان عبادت و نفس شما در این ماه تسبیح است. خواندن یک آیه قرآن ثواب یک ختم کامل قرآن دارد. شیاطین در غل و زنجیرند و بهشت برای شما باز است. این سرمایه هایی هستند که می توان از ماه شعبان به ماهِ ضیافت ‌پی برد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: در این ماه تفکر کنید و اندیشه هایتان را به کار بگیرید. در بهره مندی از ماه شعبان صاحب اندیشه باشید و مناجات های شعبانیه را بخوانید. اهمّیّت دوم ماه شعبان، ماهِ شور، نشاط و شادمانی است. ماه شعبان ظرفیت عظیمی است که باید از آن بهره برد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در ادامه با تاکید بر فعال بودن اداره گردشگری یادآور شد: اداره گردشگری بایستی فعال باشد. نقاط گردشگری را شناسایی و عرضه کند.. حرف بدون عمل و اقدام فایده ای ندارد.بهشهر بسیار زیباست اما مسائلی در خود دارد که ما نمی پسندیم.

وی ادامه داد: نماز جمعه برای شخص خاصی نیست. نماز جمعه میراث گرانبهای اسلام و انقلاب اسلامی است. اسلام می خواهد با ظلم و ستم مقابله کنیم. آمریکا شاه بیت ظلم و ستم است البته ظلم به نفس، ظلم به همسایه، ظلم به شهروند و … هم هست. اسلام آمده با ظلم و ستم مخالفت کند. اسلام اساسا می خواهد طاغوت نباشد. اسلام می خواهد خودسری ها نباشد. همه امت باید تابع اسلام و ولایت فقیه باشند.آقای ترامپ آنروز که وارد برجام شد چه گُلی به سر خودش زد که ما با خروجش ناراحت شویم. با خروج آمریکا از برجام تنها آمریکا دچار خسارت می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: اسلام آمده جلوی قانون شکنی ها را بگیرد. هدف دیگر ، حفظ حقوق اسلام است. اسلام آمده حقّ خودش را حفظ کند. حق خدا، حق اهل بیت و حقوق ملت باید حفظ شود. برقراری عدالت اجتماعی هدف دیگر اسلام است. دشمن می خواهد ظلم، ناامنی، بی ثباتی و اختلاف باشد. آمریکا در دانش هسته ای و برجام حسادت خودش را نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: ماه رمضان، ماهِ خداست. ماه مبارک رمضان قطعه ای از بهشت است در این عالَم ظلمانی. این قطعه ی بهشتی را باید در مصلی نشان داد. بایستی ما همه در خدمت اقامه نمازجمعه باشیم.

وی ادامه داد: امام نمازجمعه را تاسیس کرد و ما باید این نمازجمعه را باشکوه برگزار کنیم. باید بستر حضور بیشتر مردم را فراهم کنیم.

در این جلسه یاسر فیروزی شهردار محترم بهشهر گزارشی از فعالیت های شهرداری خدمت امام جمعه محترم شهرستان بهشهر ارائه نمود.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید