خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر:راهِ عزت ما در پیمودن راهِ علم و دانش است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر:راهِ عزت ما در پیمودن راهِ علم و دانش است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، به مناسبت هفته معلّم، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهشهر و اعضای شورای معاونین و معلمان نمونه بهشهر با امام جمعه محترم شهرستان بهشهر دیدار کردند.

امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در جمع اعضای معلّمین نمونه شهرستان بهشهر  به ارزش علم و جایگاه معلم اشاره کرد و گفت: موقعیت علم و عالِم، دانِش، دانشجویی، دانش آموزی و علم‌جویی در اسلام بسیار بااهمیت است. اگر بیان قرآن کریم نبود به حقیقت و اهمیت معلّم و عالِم نمی توانستیم پی ببریم. اگر معرفی خداوند نبود نمی توانستیم انسان کامل را بشناسیم. امام زمان نمونه ای از انسان کامل است که اگر این معرفی خدا نبود بشر عادی نمی توانست انسان های کامل را بشناسد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری افزود: خدا باید پیغمبر را معرفی کند که در کارگاه خلقت چه هنرنمایی کرد. خدا فرمود” ما در زیباترین شکل، این انسان را آفریدیم و درمورد معرفی امام معصوم یا نبی مرسل می فرماید: شما این پیغمبر را عادی ندانید، دریای وجود پیغمبر ساحل ندارد. او برای جهانیان رحمت، نعمت و فضلی است.اگر این آیات نبودند و در آیینه ی این آیات، خداوند انسانِ کامل را معرفی نمی کرد ما آنان را نمی شناختیم.

وی ادامه داد: اگر واقعا ادعا دارید که خدا را دوست دارید و می خواهید به خدا نزدیک شوید راهش این است که از رسول ما پیروی و تبعیت کنید.الگو داشتن شرطِ تبعیت است. پیغمبر الگو است. قرآن با صراحت گفت: ما پیغمبر را الگوی زندگی قرار دادیم. مقتدای نیکو، خوب ، کامل و بدور از همه عیوب و نواقص.
خدا فرمود: این الگوی شما در اخلاق نیز سرآمد است. خدا فرمود: اگر عزت، وجاهت و اقتدار می خواهید به پیغمبرِ من مراجعه کنید. همه عزت برای خدا و پیغمبرش است.

امام جمعه محترم شهرستان بهشهر گفت: عزت یعنی انسان در حالتی قرار بگیرد که هیچ چیزی نتواند در انسان اثر بگذارد مگر خدا و پیغمبر.خدا فرمود” اطاعت از پیغمبر عین اطاعت از خداست. خداوند به عنوان خالق هستی انسان کامل را با این خصوصیات معرفی می کند و از بندگان می خواهد که پیغمبر را اطاعت کنید. در برابر پیغمبر، صدایتان بلند نباشد. خدا و فرشتگان وقتی نام فرشتگان را می برند صلوات می فرستند. در برابر دستورات پیغمبر تسلیم باشید.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بیان کرد: اگر معرفی قرآن نبود ما اهل بیت را نمی شناختیم. کسی توانِ تحلیلِ شخصیت امیرالمومنین را ندارد. پیغمبر می فرماید” روزی مَهدی ظهور پیدا می کند و بالای سرش اَبری است که در آن ابر مَلَکی است که صدایش به همه جهان می رسد و ندا می دهد این مَهدی است. از این مهدی باید تبعیت کنید. به میمنت وجود انسان کامل همه موجودات روزی می خورند.

وی ادامه داد: قوام این عالَم به وجود انسان کامل است.قرآن می فرماید” اهل بیت طاهر و پاک، معصوم و مصون از خطاها هستند. اگر معرفی قرآن نبود ما حتی قدر و قیمت معلم را نیز نمی دانستیم. عالِم آنقدر ارزش دارد که خداوند عالِم را قرین خودش و ملائکه قرار داد. خدا می فرماید” ما به هرکسی علم دادیم به او درجات دادیم. افراد عالِم افراد عادی نیستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با بیان اینکه علم شرافت می آورد گفت: خدا فرمود” در زندگی هیچ خیری برای احدی نیست مگر برای دو قشر ۱- معلمان ۲- دانش آموزان،معلمی که به حرفش گوش می دهند و دانش آموزی که به حرف معلم گوش می دهد. همه ارزش در هستی برای دو قشر است. عالِمان وارث پیامبران‌هستند. قرآن تک نسخه ی جهان هستی است. اوج عظمت قرآن در این است که خدا می فرماید: اگر همه دست به دست هم‌ دهند نمی توانند کتابی مانند قرآن بیاورند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت:معلم با طهارت و هدف به کلاس رود نگاه به چهره استاد عبادت است. آگاه باشید خداوند طالبان علم را دوست دارد.تمام ‌موجودات برای موفقیت یک عالِم دعا می کنند حتی در روایت آمده ماهیان دریا برای علما دعا می کنند. عالِم باید اخلاص، هدف و صداقت داشته باشد و به علم و معلوماتش پای بند باشد. استاد مطهری چه کرد که یک شهادت آنچنان تحول ایجاد کرد که یک روز خدمت علمی و جهادی او روز معلم شد و این مصداق وجود بابرکت بود.

وی ادامه داد: اهل مطالعه و تفکر باشید. تحول ایجاد کنید. دانش آموزان را فرزندان خود بدانیم. بعضی از مدارس آنطور که شایسته است به شخصیت فرزندان توجه نمی کنند و این در شان معلمان نیست. امر به معروف کنیم. به فرزندان آموزش دهیم و احساس تعلق و تعهد آنان را تقویت کنیم. کمک کنیم تا دین، ملیت خودشان را درک کنند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: آنجا که به دانش هسته ای دست یافتیم دشمن به ما حسودی کرد معلوم می شود دشمن تکامل علمی ما را نمی خواهد. راهِ عزت ما در پیمودن راهِ علم و دانش است.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید