خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر:شاخصه های معروف و منکر منطقه ای و جهانی را بشناسیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر:شاخصه های معروف و منکر منطقه ای و جهانی را بشناسیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در جلسه ستاد امربه معروف و نهی از منکر گفت:هر کدام از احکام الهی برای کمال، رشد، تعالی و تکامل آدمی است. اساس همه تکالیف اینست که انسان به خدای خودش نزدیک شود و رضوان الهی را از آن خود بسازد.

وی با بیان اینکه همه احکام الهی برای تزکیه، خودسازی، رعایت حقوق شهروندی است افزود:دو فروع دین که در حقیقت دو اصل اجتماعی می توان ذکر کرد اصل امربه معروف و نهی از منکر است. امربه معروف و نهی از منکر مهمترین اصل انقلاب اسلامی و نهضت اسلامی بود. همه انبیا آمدند تا بگویند خدا را بندگی کنید. اصل عبودیت و بندگی از اصول اساسی بود.مبارزه با طاغوت اصل دوم بود. امام راحل واژه ی طاغوت را در نظام سیاسی اسلام به کار برد.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به روایتی از پیغمبر مکرم اسلام گفت: هرکسی در ماه مبارک رمضان به ۶ خصال پای بند باشد بداند مورد مغفرت قرار می گیرد نخست آنکه اعتقادات را تحکیم ببخشیم و ارزش های دینی، فرهنگ دینی، قرآنی، اجتماعی و سیاسی را حفظ کنیم. سعی کنیم خودمان را حفظ کنیم و جلوی منکرات را بگیریم. اجازه ندهیم بانوان و فرزندان ما در باتلاق فساد گرفتار شوند. سلامت اخلاق، سلامت فرهنگ، سلامت اقتصاد و سلامت جوانان بسیار حائز اهمیت است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: سومین‌ محور؛ توجه به کشورهای همسایه است. باید نقطه قوت را شناسایی و تقویت کنیم و ضعف کشورهای منطقه را به مردم بگوییم. کشور امارات جنگ اقتصادی با ما دارد. بحرین جنگ اقتصادی با ما دارد. همسایه های کشورمان را بشناسیم.حقوق شهروندی را رعایت کنیم. شهرداری وظایف خاص خودش را دارد اما باید به شهردار و شهرداری کمک کرد. به موضوعات زباله، نظافت شهر، فضای سبز و زیباسازی شهر رسیدگی شود ما هم در قبال این مسائل وظیفه ای داریم.

وی ادامه داد: به شخصیتها احترام بگذاریم. مسئول اداره و کارمندان باید حق را بدانند.فرهنگ سازی گفتاری داشته باشیم. همه مسئولین یکصدا باشند.ما در راس حکومت یک مرجع، ولی و امیری داریم که همه از توانمندی ایشان حرف می زنند و مایه ی اعجاب همه دشمنان ما است. وقتی از ولایت فقیه می گوییم در عمل نیز از ولایت فقیه تبعیت کنیم متاسفانه بسیاری سوء استفاده می کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: ستاد امر به معروف این‌محورها را جدی بگیرد. قرآن فرمود” شما زمانی بهترین امت هستید که امر به معروف کنید.بایستی شهرداری در رعایت حق شهروندی آنچنان عدالت را رعایت کند که همه مردم راضی باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری افزود: دشمن از برجام خارج شد. حرف ما این است که مگر دشمن در برجام آمده بود؟ دشمن می خواست از برجام سوء استفاده کند ببیند آیا می تواند از برجام به اهداف شومش برسد یا نه اما باید فهیم و زیرک بود. وقتی رهبر به صراحت می گوید من به اروپا هم اعتماد ندارم باید بدانم همین اروپا بود که در زمان جنگ با صدام بود و چقدر خسارت به ما وارد کردند. متوجه امر به معروف جهانی باشیم. مردم را نسبت به برجام و اهداف شوم دشمن بیدار کنیم.غرض استکبار چه استکبار کهن و چه استکبار مدرن بی هویت کردن ما است.

وی ادامه داد: امربه معروف می گوید تو برای هویت خودت تلاش کن. تو در مسیر هویت خودت استقامت بورز. امروز باید شاخصه های معروف و منکر منطقه ای و جهانی را بشناسیم. در کشور اسلامی عربستان بن سلمانی پیدا می شود که امروز حرف یزید را می زند.امام صادق ع فرمود” سیاست روز را بدانید. با سیاست های روز آشنا شوید.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: عظمت امر به معروف را جدی بگیرید. امر به معروف در ادارات نفوذ یابد. شهرستان بهشهر باید از هرجهت نمونه و الگو باشد. فضای همدلی میان مدیران است و از این فرصت استفاده کنیم. ولایت و امامت را تقویت کنیم و رسالت اسلام را خوب بفهمیم و خوب به جامعه بفهمانیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید