خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: خدمات ماندگار با نام امام رضا فرهنگ سازی شود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: خدمات ماندگار با نام امام رضا فرهنگ سازی شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در جمع اعضای ستاد آستان قدس رضوی بهشهر گفت: هرگاه نام اهل بیت بر زبان می آید آسمان، زمین ادب را مراعات می کنند. وقتی از اهل بیت صحبت می کنیم جان مطلب در زیارت جامعه و دعای توسل داریم. زیارت جامعه که شناسنامه اهل بیت است همه آرزوست که بگوییم مَعَکم مَعَکم لا مَعَ غیرُکُم می خواهیم با شما باشیم و غیرشما را نمی خواهیم زیرا اصول کَرَم شما هستید.

وی افزود: بخشندگی، جود و کرامت در خانواده ی اهل بیت است. خانه اهل بیت محل رفت و آمد فرشتگان است. حقیقتا همه امامان مهربانند اما رافت آقا امام رضا ملموس و محسوس است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر بیان کرد: یکی از عرفا می گوید” وقتی من مشهد بودم می خواستم وارد حرم شَوَم ولی به خودم اجازه نمی دادم. می گفتم من سرتاپا گناهکارم چگونه می توانم وارد حرم شوم. گوشه ای نشستم و به گنبد حرم امام رضا نگاه می کردم و اشک می ریختم.
ناگهان دستی بر شانه ام آمد. برگشتم. دیدم دست ِ علامه طباطبایی است.
به من گفت: فلانی، چرا داخل حرم نمی روی؟
عارف: آمده ام که به حرم بروم اما هرچه فکر می کنم نَفسم به من اجازه نمی دهد که وارد حرم شوم.
علامه: آیا افراد سالم به درمانگاه می روند یا بیماران؟
عارف: جواب معلوم است. افراد بیمار می روند.
علامه: طبیب الاطبّا آقا امام رضاست. اگر بناست بیماران به درمانگاه بروند همه باید به حرم امام رضا بیاییم. چون شفاخانه اینجاست.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: در یکی از سلام های آقا امام رضا آمده ” السلامُ عَلَیکَ یا علی ابن الموسی الرضا المرتضی یا من ثار بِکَ العرضُ خراسان، خراسان”سلام بر تو ای آقا، ای امام رئوف، ای کسی که به وجود تو سرزمین خراسان، خراسان گردید یعنی خداوند به وجود خورشید امام رضا سرزمین مشهد و حتی ایران را نورباران کرد. تمامی کارهای اهل بیت این بود که مردم هدایت شوند و نجات پیدا کنند.

وی ادامه داد: خوبی و معروف به اندازه معرفت است. این خدمتگزاران ، تولیت استان این موضوع را فرهنگ سازی کنند که امام حی و میّت ندارد. رافت امام رضا هنوز عالَمی است و کرامت ایشان هنوز وجود دارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: اگر اعتمادسازی و فرهنگ سازی باشد نه تنها مردم به موقوفات روی می آورند بلکه جان نیز می دهند.بهشهر شهر نمونه ی مذهبی است و باید این فرهنگ دینی شهرمان را به گردشگران نشان دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری افزود: نماز جمعه شهرستان بهشهر یکی از نمازجمعه های مطرح استان است و برای خدمات عتبات یکی از شهرهای نمونه است.

وی ادامه داد: بیشتر موقوفات برای امام حسین است. ائمه ی دیگر در موقوفات زیاد مطرح نیستند. مسائل خدمات ماندگار با نام امام رضا باید فرهنگ سازی شود. مردم در تشییع پیکر آیت الله کوهستانی، آیت الله جباری، تشییع شهدای گمنام و مدافع حرم و تشییع مداح و حافظ قرآن کربلایی حسین دانشمند پای بندی خود را به خوبی نشان دادند.

امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد: این نهاد با اوقاف تشکیل جلسه دهد و هماهنگ با هم تلاش کنید. فعالیت و تلاش در کارهای خیر بیشتر شود. متوجه رضوان باشید. اجر عمل صالح ضایع نمی شود.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید