خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد:ضرورت استفاده درست از سرمایه های وجودی انسان
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد:ضرورت استفاده درست از سرمایه های وجودی انسان

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، امام جمعه شهرستان بهشهر در روز پنجم ماه مبارک رمضان در میان نمازگزاران مسجد قائم(عج) بر استفاده درست از سرمایه های وجودی انسان تاکید کرد و گفت:عمر، جوانی و ماه مبارک رمضان سرمایه های گرانبهایی هستند که باید از انها بهره برد. قرآن می فرماید یکی از نام های قیامت، یوم الحسرت است باید از این سرمایه ها استفاده کرد و انس به قرآن و دعا داشت.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با تاکید بر موعظه افزود:  قرآن به پیغمبر می فرماید رسول ما، یک راه دعوت مردم به خوبی ها، کمال و سعادت از طریق پند، نصیحت و خیرخواهی است. بارها و بارها شما آیات قرآن، کلمات بزرگان و حکمت به مومنین بگویید زیرا این تذکر دادن برای جامعه دینی منفعت دارد.

وی ادامه داد: موعظه و پند گاهی داروی شفابخش است و مواعظ، دل های مُرده را زنده می کند و آدمی را هوشیار می کند. امیرالمومنین به امام حسن مجتبی فرمود پسرم، دلت را با موعظه زنده نگه دار. حتی امیرالمومنین بعد از نماز می نشست و به سلمان می فرمود منبر برو. امیرالمومنین می فرمود در شنیدن یک اثری است که در گفتن نیست. ما دین، ایمان و قیامت را از منبر داریم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: اخلاق، روش و منش بزرگان نصیحت است. رسم زندگی را یادبگیریم و ان را به فرزندان بیاموزیم. جامعه هم به نصیحت و خیرخواهی نیاز دارد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با بیان اینکه خطبه های نمازجمعه نصیحت است افزود:خطبه نمازجمعه به منزله ۲ رکعت نماز حساب می شد پس باید آن را گوش داد. هرکسی تو را موعظه کرد بدان به تو خیر می رساند.

وی با اشاره به روایتی از امیرالمومنین ع ادامه داد: مومنین، شیعیان نصیحت و خیرخواهی را گوش کنید و آن را با جان و دل بپذیرید. هرکسی نصیحت را گوش کند در قیامت از رسوایی نجات می یابد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت:جهنمیّان به چند دلیل جهنمی شدند نخست، با آدم های بد نشست و برخاست داشتند و دوم، با جان و دل ، نصایح را نمی پذیرفتند. پذیرفتن نصیحت نشانه توفیق است. اگر در یک جامعه ای ناصح و منبر نباشد هیچ خیری در آن جامعه نیست و هرکسی تو را در خفا نصیحت کند آبروی تو را حفظ کرده است.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید