خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه موقت بهشهر: لزوم مدیریت مصرف آب توسط کشاورزان و مسئولان
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه موقت بهشهر: لزوم مدیریت مصرف آب توسط کشاورزان و مسئولان

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌رکاوندی در خطبه‌های امروز نماز جمعه این شهرستان رمضان را ماه سازندگی و تربیت دانست و اظهار کرد: همانگونه که بهار اول سال شمسی طبیعت نو و زیبا می‌شود و در اول خمسی اعمال پاک می‌گردد در رمضان روح و اخلاق تغییر می‌یابد.

وی بابیان اینکه رمضان را باید به دانشگاه تعبیر کرد، افزود: روزه‌داران مانند دانشجویان در دانشگاه هستند و هرکسی که به دنبال بهره‌مندی بیشتر از فضیلت است بیشتر تلاش می‌کند چرا که این ماه بهترین فرصت برای خودسازی و تقویت تقواست.

امام جمعه موقت بهشهر با اشاره به فصل گرما و بحث کم‌آبی بیان کرد: امسال در بحث کشاورزی با مشکل کم آبی مواجه هستیم و کشاورزان و مسؤولان باید این مهم را مدیریت کنند تا از مصرف بیهوده آب جلوگیری شود.

این مسؤول با بیان اینکه دشمن جایگاه و قدرت تشییع را پیدا کرد، تصریح کرد: میرزای شیرازی مرجع تقلید جهان زمانیکه به عمق مساله پی برد لغو امتیاز تنباکو را فتوا داد و دشمن از آن روز جایگاه و قدرت تشییع را پیدا کرد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن بنام شیعه و بر علیه شیعه فعالیت می‌کند، افزود: دشمن از خانواده‌ها شروع می‌کند و باید بسیار مراقب بود.

حسینی با اشاره به روز پاسداشت زبان فارسی بیان کرد: ملت ما مردمی با اصالت و باشخصیت هستند و اینکه برخی برای پز دادن از کلمات بیگانه استفاده می‌کنند بسیار نامطلوب است و باید بدانند که شیرین‌ترین و بهترین زبان، زبان فارسی است.

وی تاکید کرد: با فرارسیدن ماه مبارک رمضان خود را مهیا سازیم و با امر به معروف و نهی از منکر دیگران را نصیحت کنیم تا احترام ماه مبارک رمضان حفظ گردد و هنجارشکنی رخ ندهد.

امام جمعه موقت بهشهر بیان کرد: باوجود اینکه آستان قدس در شهرستان و استانها تشکیل نمایندگی داده است در بهشهر وقفی در رابطه با امام هشتم (ع) نداریم.

حسینی به پیروزی جبهه مقاومت در لبنان اشاره کرد و گفت: باوجود فعالیت فراوان و صرف هزینه‌های کثیف در خصوص این انتخابات جبهه مقاومت پیروز شد.

وی با تاکید بر اینکه دشمن باید قدرت مسلمانان را ببیند، افزود: اگر دشمن قدرت مسلمانان را نبیند دست به کارهایی چون موشک‌باران سوریه می‌زند.

این مسؤول با بیان اینکه آمریکا با نهایت بی‌حیایی حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه را تایید کرد، افزود: آمریکا باید بداند که اگر از این جنایت حمایت کند ما حرکت جبهه مقاومت را حمایت می‌کنیم.

حسینی به خارج شدن آمریکا از برجام اشاره کرد و افزود: آمریکا از ابتدا وارد نشده بود که امروز بخواهد از برجام خارج شود آمریکا از همان ابتدا تحریم‌ها را بسته بود و خارج شدن امروز آمریکا از برجام تایید حرف امام مبنی بر اینکه رابطه گرگ و میش امکانپذیر نیست است.

امام جمعه موقت تصریح کرد: رهبری از همان ابتدا بارها اعلام کرد که اعتماد نکنید اما برخی یکسری شرایطی را ایجاد کردند که ایشان را مجبور به پذیرش کردند اما حضرت آقا شرایطی را مطرح کردند که آنان شرایط را نادیده گرفتند.

حسینی با بیان اینکه ما در مرحله آزمون هستیم، اظهار کرد: مجلس ما در مدت ۲۰ دقیقه این مساله را تسخیر و مساله بیشتری را ایجاد کرد.

وی در پایان گفت: امروز مسؤولان کشور در معرض یک آزمون بزرگ قرار دارند چرا که ملت ما نشان دادند همیشه در صحنه هستند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید