خانه / اخبار / خطیب جمعه بهشهر: اتحاد و یکپارچگی رمز پیروزی انقلاب ما بود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: اتحاد و یکپارچگی رمز پیروزی انقلاب ما بود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته گفت: در اولین جمعه ماه مبارک رمضان، ماهِ نزول قرآن، ماهِ مغفرت و رحمت و ماهِ برکت، ماهِ پیوند با ولایت و امامت، ماهِ خودسازی و تزکیه خودم و همه شما را به خصوص جوانان و نوجوانان عزیز، مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی و آحاد مردم شریف منطقه را به تقوای الهی و حفظ و حرمت حریم ماهِ خدا و استفاده از این ماهِ مبارک معنوی، اهمیت دادن به واجبات، دوری از معاصی و گناهان به همه شما توصیه و سفارش می کنم. بدون تردید اعتقاد به خدا، معاد، عالَم پس از مرگ و قیامت یکی از موثرترین زمینه و بستر برای تربیت انسان هاست. برای رشد، کنترل و تقوای آدمی، اعتقاد به مبدا و معاد بسیار اثرگذار است.

وی افزود: اگر کسانی به خدا و معاد معتقد باشند می توانند بیشتر خود را کنترل کنند. مواظب اخلاق، رفتار و کردارشان باشند. هرچه که ایمان آدمی بیشتر باشد گناه کمتر و خودکنترلی بیشتر خواهد بود.

خطیب جمعه بهشهر گفت: نبی مکرم اسلام می فرمایند: کسانی که اهل یقین باشند دارای نشانه هایی هستند به حقانیت خدا یقین دارند و به خدای بزرگ ایمان آورده اند. به معاد و عالَم پس از مرگ یقین دارند و برای آنروز خود را مهیا می کنند و سعی می کنند با همه وجود در زندگی احتیاط، مواظبت و مراقبت کنند و به حقانیت بهشت یقین دارند و به سوی بهشت رفتن اشتیاق دارند. به حقانیت دوزخ یقین دارند لذا سعی می کنند خود را از آتش جهنم دور نگه دارند. به حساب یقین دارند و خود را محاسبه می کنند. به برانگیختن یوم الجزا یقین دارند لذا از روز رسوایی آنروز می هراسند و تلاش می کنند تا از فضاحت و رسوایی قیامت برحذر باشند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: امیرالمومنین در خطبه متقین، متقین را توصیف می کند و می فرماید: متقین یعنی کسانی که به مقام بالاتر و درجات عالی تر از مراحل دینی راه یافته اند و بهشتیان را می بینند که از نعمت های الهی برخوردار می شوند و انسان های اهل یقین گویا اهل عذاب را می بینند. مومنان باید تلاش کنند به درجات بالای ایمان ارتقا یابند و به مرحله یقین برسند. در روایت آمده” بالاترین مرتبه دین کمال است که انسان به مرحله یقین برسد. در پرتو تقوا و یقین، ایمانتان را تقویت کنید.

وی ادامه داد: اولین ویژگی بهشت اینست که همیشه ماندگار و جاودان است و دوم، در بهشت غم و غصه وجود ندارد و سوم، در بهشت ناراحتی و درد نیست. این دنیا سراسر ناراحتی، رنج، فلاکت، درد و بلاست. در قرآن کریم از نام های جنت الخُلد، جنات العالی، جنت الماوا، دارالمتقین، دارالسلام، دارالمقامه، فردوس و مقام امین به عنوان مکان های بهشتی نام برده شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: نخستین گروه، مومنان هستند که بهشتی می شوند. دوم، کسانی که در مسیر ایمان صبور و شکیبا و پایدار هستند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری افزود: خدا در قرآن سه وعده به مومنان داده است اول، شما را به بهشتی می بریم که نهرهایی از زیر درختانشان جاری است. دوم، شما را در بهترین جای بهشت قرار می دهیم. سوم، از شما راضی خواهم بود. زهی، سعادت آن بنده ای که تلاش کند در زندگی اش ذات مقدس پروردگار را از خودش راضی کند.

وی ادامه داد: قرآن می فرماید”کسانی که گفتند” خدا” و بر این خدا گفتن استقامت ورزیدند در جبهه مقاومت قرار گرفتند و از بی ارادگی و سستی خود را رها کردند و در صف مجاهدان و پیکارگران راه خدا قرار گرفتند آنها را به بهشت وعده می دهیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) گفت: هیچ زاد و توشه ای والاتر و با فضیلت تر از تقوا نیست. حکمت روزه نیز برای رسیدن به تقواست. امام صادق فرمود” اگر به دنبال توشه هستید در ماه رمضان تقوا را بیشتر رعایت کنید. از پرحرفی بهراسید. در مساجد، زبان و دهان را به ذکر و یاد خدا، تلاوت قرآن و دعا مشغول کنید.‌ سوم، اگر به دنبال خطرناکترین دشمن هستید می دانید این دشمن به شما ضرر می رساند آن جهل و جهالت انسان هاست.

حجت الاسلام والمسلمین جباری یادآورشد: دنیای کنونی گرفتار جاهلان است. تمام مشکلاتی که در دنیا، منطقه و جهان اسلام است از این جمله آقا امام صادق است که فرمود: جهالت و نادانی زمینه و بستر برای همه مسائل و مشکلات آماده می کند.

وی ادامه داد:هیچ دردی بی درمان تر از دروغ نیست. از معارف الهی جهل زدایی کنیم و جاهلان دنیا را بشناسیم و علیه آنها موضع گیری عالِمانه، مدبرانه و عاقلانه ای بگیریم. صداقت و راستگویی را رعایت کنیم. قرآن به ما درس صداقت می دهد.

خطیب جمعه بهشهر ماهِ مبارک رمضان ماهِ بندگی، مغفرت و رحمت، ماه آمرزش و برکت برشمرد و افزود: در کلام رسول اکرم سه ویژگی در رابطه با ماه مبارک رمضان آمده است. فرمود” آغاز ماه مبارک رمضان با رحمت الهی است. رحمت الهی برای عبادالرحمن محسوس است. میانه ی این‌ ماه مغفرت است و پایان این ماه، نجات از آتش جهنم است. خدا در پایان ماه دستور می دهد تمامی خلایق را بیامرزد البته آنهایی که مشمول ذات مقدس پروردگار هستند و آنهایی که حریم و احکام الهی را مراعات می کنند. امسال ارتحال حضرت امام را در دل ماه مبارک رمضان داریم. شان امام و شهدای ۱۵ خرداد را حفظ کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری تصریح کرد: ترامپ بی درک و شعور، ترامپ دیوانه و فاسد یک جانبه از برجام خارج شد. فکر می کرد با این خروج می تواند به برخی از مطامع خویش دست یابد اما ملت بزرگ و انقلابی ما در برابر آن ایستاد. در برابر این هجمه ترامپ و کشورهای مزدور وظیفه داریم ملت، دولت و همه مردم متحد، منسجم و بسیج دار این توطئه دشمن را خنثی کنند.

وی تاکید کرد: اتحاد و یکپارچگی رمز پیروزی انقلاب ما بود. استراتژی امام وحدت کلمه بود. یکبار دیگر مسئولین ، مردم و همه احزاب، جناح ها و گروه های سیاسی متحد و یکپارچه باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: دومین وظیفه، استقامت است. در جبهه مقاومت قرار گرفتن و از این هیاهوهای جهانی نهراسیدن. سومین وظیفه، پیروی از مقام ولایت است. امیرمومنان در بیانی فرمود” مردم، من پیشوای شما هستم. قرآن ناطق منم.‌متوجه ولایت باشید. با ولایت بودن هزینه می خواهد. چهارمین وظیفه، بصیرت است. مقام عظمای ولایت به ما درس ولایت، بیداری و هوشیاری داده است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری ادامه داد: اسراییل به کشتار مردم فلسطین می پردازد.دنیا در سکوت مرگبار است. برخی از کشورهای اسلامی مزدورانه به جای آنکه علیه اسراییل و جنایات اسراییل موضع گیری کنند فلسطین و جبهه مقاومت را محکوم می کنند. مقام ‌معظم رهبری فرمود” بسیاری از مسلمانان توقع دارند آمریکا موضع بگیرد. آمریکا خودش شریک ‌جرم است. آمریکا خودش آتش بیار معرکه است.مومنان، مسلمانان، پیروان واقعی مکتب اسلام و اهل بیت باید موضع گیری کنند.

وی افزود: مقام معظم ‌رهبری در روز اول ماه مبارک رمضان در محفل انس با قرآن سخنان مهمی را ایراد فرمودند. علما و خطبا در شب های ماه رمضان فرازهایی از سخنان حضرت آقا را جهت هدایتگری مردم بیان کنند از جمله فرمود: همه مشکلات ما و دنیا به خاطر دوری از قرآن است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: چرا آمریکا سفارتش را به بیت المقدس انتقال می دهد؟ سیاسیون چه دلیلی دارند؟ به قبله ی اول مسلمانان هتاکی می کنند به جای آنکه کشور اسلامی مانند عربستان این هتاکی را محکوم کنند از اسراییل حمایت می کنند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید