خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / اسراف عامل نابودی انسان است/اقتصاد مقاومتی یعنی رعایت اعتدال
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

اسراف عامل نابودی انسان است/اقتصاد مقاومتی یعنی رعایت اعتدال

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان در جمع نمازگزاران مسجد قائم (عج) بر اعتدال و دوری از افراط و تفریط در زندگی تاکید کرد و گفت: اسلام می گوید بخورید و بیاشامید اما اسراف نکنید بدان خدا اسراف کنندگان را دوست ندارد اسراف گر محبوب خدا نیست بلکه مبغوض خداست و در روز قیامت مورد غضب خدا قرار می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: امیرالمومنین می فرماید اگر کسی مبتلا به اسراف شود زندگی اش بر باد می رود. اسراف سرمایه آدمی را نابود می کند. اسراف انسان را به فقر می کشاند.

وی ادامه داد: امیرالمومنین می فرماید شیعیان من بدانید عامل نابودی انسان ها اسراف است. اقتصاد جهانی، منطقه ای و کشور را ببینید. با اسراف آدمی به بلا دچار می شود.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: اسراف منشا و عامل نابودی سرمایه است. اقتصاد دانان باید بیاندیشند. مقام معظم رهبری فرمود اولویت اول کشور ما تامین معاش مردم است. اسراف ادمی را به فقر می کشاند. کسی که متعادل زندگی کند  همان مقدار کم را رشد می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری افزود: نظر مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی است یعنی اعتدال را رعایت کنید. خودت، خودت را حفظ کن. مسئولین و  دولتمردان ما به حرف رهبری باید توجه کنند. مذاکره به درد ما نمی خورد. اقتصاد درون زا مهم است یعنی  توجه به اقتصاد داخل. کمِ با تدبیر بهتر از زیادِ با اسراف و بریز وبپاش است.

وی ادامه داد: امیرالمومنین می فرماید هرکس  اقتصاد خود را مدیریت نکند گرفتار اسراف می شود. در روایتی دیگر از امیرالمومنین امده  انسان عاقل در زندگی گرفتار افراط و تفریط نمی شود.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید