خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: انفاق عامل رسیدن به برّ و نیکی
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر
?????????????????????????????????????????????????????????

امام جمعه شهرستان بهشهر: انفاق عامل رسیدن به برّ و نیکی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در روز بیست و چهارم ماه مبارک رمضان در جمع نمازگزاران مسجد قائم(عج) گفت: افراد دین دارند اما راه دینداری را بیاموزند. افراد عقل دارند اما باید نحوه تعقل و تفکر را یاد بگیرند. افراد زندگی دارند اما باید نحوه زندگی کرد را بدانند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: زندگی که با نفَس نفَس باشد یعنی ناخوشی و ناسلامتی و زوال در آن است باید راه زندگی را از آیات، روایات و اهل بیت عصمت و طهارت بیاموزیم. قرآن را یاد بگیریم و به  آن عمل کنیم.

وی ادامه داد:  ابوطلحه انصاری یکی از مومنان بود که در ابتدای مسلمان شدن  این آیه را شنید که “هرگز به نیکی نمی رسید مگر آنچه را که دوست دارید در راه خدا انفاق کنید” فکر کرد و با خود گفت من باغی در مدینه دارم که دارای نهر و پُرحاصل است. ابوطلحه به مسجد پیغمبر رفت و به ایشان گفت این آیه را خواندم. من فقط باغی دارم که بسیار آن را دوست دارم. یا رسول الله  آن باغ را می خواهم در راه خدا انفاق کنم. پیغمبر به او پیشنهاد داد که باغ را به یکی از اقوامت بده. این نتیجه پیروی از قرآن است.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: خداوند در قرآن بسیار قسم می خورد یک قسم بسیار بزرگ قسم به ستارگان، قسم به مواقع ستارگان، قسم به میلیاردها ستاره آسمان است در ادامه خدا می فرماید شما چرا نسبت به این قرآن سستی می کنید؟

حجت الاسلام والمسلمین جباری یادآور شد: در قرآن تدبر کنید قرآن را با تفکر و تامل بخوانید. تلاوت  و درک مفاهیم قرآن بصیرت قرآنی را به دنبال دارد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید