خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: اولین گام خودسازی قناعت است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: اولین گام خودسازی قناعت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان در جمع نمازگزاران مسجد قائم (عج)  با اشاره به اهمیت قناعت گفت: قناعت مقابل حرص و طمع قرار دارد. قناعت، عزت و  توانگری می آورد اما طمع ذلت و غم می آورد انسان های قانع خوب زندگی می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری  به داستان ها و روایات قرآنی در مورد قناعت اشاره کرد و افزود: طمع، آدم را ذلیل، خوار و رسوا می کند. انسان را مجبور می کند به هر کاری تن دهد. نزول خوار با خدا می جنگد.

وی بیان کرد: شاکرترین مردم کسانی هستند که قناعت دارند قناعت یعنی عزت مندی. زیبایی زندگی به قناعت است. همه ما درس قناعت را بیاموزیم. دین داران در زندگی قناعت دارند هرکسی تقوایش را بیشتر باشد بر قناعتش افزون می شود کسی که قناعت می کند همیشه عزیز است. اگر زندگی را بی تکلّف اداره کنی خوب زندگی می کنی اگر وابسته به زندگی هم نباشی راحت میروی.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: حتی در سخن گفتن نیز باید قناعت کرد به جای سخن بیهوده ذکر خدا بگویید. بنده ای که قناعت کند آزاد است. انسان قانع آزادمرد است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به روایتی ادامه داد: انسان های قانع خودساخته اند. اگر می خواهید به جایی برسید مواظب شکم هایتان باشید سعی کنید مال حرام نخورید.

وی تاکید کرد: اولین گام خودسازی قناعت است. انسان قانع به روزی خدا قانع است.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید