خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: بهترین توشه خدمت به مردم است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: بهترین توشه خدمت به مردم است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، به مناسبت هفته جهاد کشاورزی ریاست و کارکنان جهاد کشاورزی با حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر دیدار و گفتگو کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در این دیدار ضمن تبریک  این هفته، جهاد کشاورزی را ادامه جهاد سازندگی برشمرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مسئله ی جهاد به انقلاب کمک و مردم را امیدوار کرد و دشمنان در توطئه ها و نقشه هایشان مایوس شدند ما انقلاب را با جهاد سازندگی می شناختیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری اظهار کرد: جهاد سازندگی در همه عرصه ها حضور جدی داشت. در دوران دفاع مقدس نقش جهادسازندگی  بسیار اثرگذار بود که در ادامه جهاد کشاورزی شد.

وی بیان کرد: در قرآن آمده رنگ خدا را به خود بگیرید. انسانی که رنگ خدا را می گیرد همیشه بیدار است و استقامت، پایداری، روحیه عدالت خواهی، آزادیخواهی و غیرت دارد. خدا سرچشمه همه خوبی ها و نیکی هاست.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: کشور در موقعیتی است که نیازمند کمک و یاری است همانطوری که اول انقلاب جهاد سازندگی خالصانه به میدان امد باید یکبار دیگر آن ایام را مرور کرد. امروز پیشرفت زیاد است اما دشمن اجازه نمی دهد خدمات به طور شایسته ارائه شود و می خواهند موانعی ایجاد کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت: ما باید فرهنگ قناعت را ترویج کنیم هرچه به سمت پیشرفت می رویم باید به قناعت پای بند باشیم یعنی کار در حدِّ حرص و مصرف درحدِّ قناعت. پیغمبر اکرم(ص) فرمود بهترین امت من کسانی هستند که با قناعت زندگی می کنند یعنی در زندگی افراط و تفریط ندارند.

وی ادامه داد: در ترویج فرهنگ قناعت از خودمان شروع کنیم. اقتصادِ متعادل را همیشه مدنظر داشته باشیم. دوری از اسراف و ولخرجی ها. برای رسیدن به خودکفایی و سایر مسائل باید تلاش کنیم تا از اسراف به دور باشیم. قرآن می فرماید کسانی که مجاهد هستند ره به جایی می برند.

امام جمعه شهرستان بهشهر به جهاد در راه خدا تاکید کرد و افزود: راه جهاد، مدیریت جهادی، تلاش جهادی مدنظر قرار گیرد. اگر مدیریت، مدیریتی پیوسته و شایسته باشد و ادارات وابسته یک فکر و یک رای باشند کار زودتر انجام می شود و سریع تر به سامان می رسد. اگر جامعه، مسئولین و مدیران متحد باشند اتحاد در گفتار، کردار و مدیریت ، شایستگی ها  و توجه به ارزش ها باشد می توان به توسعه دست یافت.

حجت الاسلام والمسلمین جباری تصریح کرد: اگر در مجموعه ی مدیریت کشور ضعف می بینیم از اختلاف است و هر کجا وحدت رویه بود کار به سامان می رسید.

وی با بیان اینکه اسلام خواهان پیشرفت و تکامل است افزود: اسلام در همه حوزه ها حرف نخست را می زند. اسلام دین جامع است. در مسیر علم باید تلاش کرد. در اسلام فارغ التحصیلی معنا ندارد بلکه همواره باید به دنبال کسب علم بود. اُطلبوالعلمِ منَ المهدِ الی اللحد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: خدمت به مردم بهترین توشه است. امیرالمومنین فرمود اگر به دنبال بهترین زندگی هستید به فکر مردم باشید و به دردِ مردم برسید. بهترین توشه برای معاد اینست که آدم در خدمت مردم باشد و به یاری مردم برسد.

 


کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید