خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: کار شعار مومن است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: کار شعار مومن است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان در جمع نمازگزاران مسجد قائم (عج) بر سبک زندگی اسلامی تاکید کرد و گفت: در نظام اسلامی باید سبک زندگی، اسلامی باشد و راه و رسم زندگی را به خوبی یاد بگیریم. بسیاری هستند در ظاهر زندگی می کنند اما زندگی استانداردی ندارند و مشکلات زیادی در زندگی دارند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری افزود: برای یک زندگی آبرومند، ایده آل ، آسایش و آرامش، امنیت و مهر ومحبت و بدور از دغدغه باید از اهل بیت، قرآن و بزرگان دینی کمک بگیریم.

وی بر دو اصل قناعت و اسراف تاکید کرد و گفت: اگر می خواهیم در تامین معاش و زندگی، عزتمند زندگی کنیم باید از افراط و تفریط بپرهیزیم. بسیاری از مشکلات دنیای امروز از اسراف است. امروز در همه مسائل گرفتاری داریم زیرا گاهی به افراط و اسراف مبتلاست.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: دوری از اسراف به ما در سبک زندگی اسلامی کمک می کند . اسراف منشا فقر، فلاکت و اعتیاد است. مقام معظم رهبری در ابتدای سال فرمودند امسال همه باید کار کنند. مخاطب مردم و مسئولان هستند. همه باید برای پیشرفت کشور کار کنند و بایستی با غیرت و تعصب کالای داخلی را مصرف کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: پیغمبر اکرم فرمود خداوند انسانِ دارای حرفه، فن و فناوری را دوست دارد. در سوره بقره آمده رنگ خدا را به خود بگیرید. خدا عالِم ، عادل، حکیم ، راستگو، بیدار و هوشیار است. خدا فرمود در کشاورزی مانند من باشید.با زمین خوب کار کنید. سعی کنید کالای مرغوب تولید کنید. کار، حقیقتی است که مومن با آن زنده است و زندگی می کند. مومن از بیکاری خوشحال نیست. انسان باید کار کند. فرهنگ کار را درست متوجه نشدیم. بسیاری کار پشت میزنشینی را می خواهند.

وی ادامه داد: کار شعار مومن است. مومن با کار زنده است. امام صادق فرمود انسان تمبل بداند هم در دنیا خسارت می بیند هم در آخرت. باید در صراط باشیم. امیرالمومنین فرمود نماز، روزه، زکات، حجِّ شما من هستم. اگر آدم ولایت را گم کند همه چی را گم کرده. در جامعه کار و تلاش کنید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر خطاب به جامعه کارگری گفت: کارگر، قدر خودت را بدان. عرقِ کارگر مثل خون در راه خدا ارزش دارد. این جهاد است. این تحقق شعار سال کار و حمایت از تولید ایرانی است. ادبیات مقام معظم رهبری ادبیات اهل بیت است. عبادت را ده بخش بدانید که نه بخش در طلب روزی حلال است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری خطاب به بازاریان، کشاورزان، باغداران و دیگر تولید کنندگان گفت: امامان فرمودند روزی حلال به خونه تان بروید. دروغ نگویید، انصاف را رعایت کنید. به دنبال روزی حلال باشید خداوند ضمانت کرده هرکسی در طلب روزی حلال باشد او را ازپای درنیاورد و روزی اش را تامین کند.

وی بیان کرد: با توجه به شعار سال اولا سبک زندگی اسلامی داشته باشیم ثانیا با تلاش کار کنیم و ثالثا برای ضعف استکبار و یاری به اسلام و کشور از تولید داخل استفاده کنیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید