خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: عید فطر روز پاداش مومنان است/ارزش های انقلاب را کمرنگ نکنیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: عید فطر روز پاداش مومنان است/ارزش های انقلاب را کمرنگ نکنیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه های نماز عید سعید فطر همه نمازگزاران را به تقوای الهی و مراقبت از خود در گفتار و کردار توصیه و دعوت کرد و  این عیدِ بزرگ اسلامی را به همه تبریک و تهنیت و شادباش گفت.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت: روز اولِ ماهِ شوال یکی از بزرگترین اعیاد دینی، الهی و اسلامی است. از پیغمبر اکرم(ص) راجع به درک فضیلت شب های قدر سوال پرسیدند یا رسول الله ما از کجا بفهمیم که شب های قدر را درک کرده ایم؟ پیغمبر اکرم اسلام فرمود مردم ، بدانید هرکسی که ماه رمضان بر وی وارد می شود و او هم وارد بر ماه مبارک رمضان باشد و سالم و تندرست نیز باشد و مستعد و آماده برای اعمال و احکام ماه رمضان باشد و در راه خدا و به امر خدا روزه بدارد و شب های ماه مبارک رمضان به ذکر و ورد وقرآن و دعا، مناجات مشغول باشد و در جمعه های ماه مبارک رمضان در نماز جمعه شرکت کند و توفیق شرکت در نماز عید سعید فطر را هم داشته باشد این انسان با این خصوصیات شب قدر را درک کرده است.

وی افزود:  عید سعید فطر را به همه خواهران، برادران، مقام معظم رهبری، حوزه های علمیّه، مقام مراجع بزرگوار تقلید،خانواده های شهدا، جانبازان و عموم مردم تبریک عرض می کنم.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه دوم نماز عید سعید فطر همه را به تقوای الهی، سبک زندگی اسلامی، الهی و قرآنی، اهمیّت دادن به واجبات، دوری از محرمات و غفلت ها و به همدلی، اتحاد و برادری  توصیه و سفارش کرد و ادامه داد: عید سعید فطر در میان اعیاد اسلامی امتیازاتی دارد شاید سایر اعیاد این ویژگی ها را نداشته باشد اولین امتیاز این عید، روز پاداش مومنان است. یکی از نام های شوال روزی است که مومنین به سوی اخذ و جایزه هایشان می شتابند این جوایز مانند جوایز پادشاهان نیست بلکه این جوایز از سوی پروردگار عالَم است. یکی از امتیازات روز عید فطر روزِ اخذ جوایز است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: رسول مکرم اسلام فرمود وقتی که روز اولِ ماه شوال می شود منادی حق همه عباد خوب و صالح را ندا می دهد که بشتابید به سوی گرفتن جوایزتان. این جایزه، جایزه عادی نیست و این روز  به نام یوم الجوایز نامیده شد.

وی ادامه داد:  امتیاز دوم این عید، در بردارنده ۲ عبادت بزرگ است نخست پرداختن زکات شرعی و زکات فطره که مومنین می پردازند و دوم، نماز عید سعید فطر لذا دو عبادت  را با خود به همراه دارد براین اساس کسانی که هم عبادت می کنند و هم به اعمال این روز می پردازند دو ویژگی را از آن خود می سازند یکی محبوب خدا می شوند یعنی خدا این انسان ها را دوست دارد و دوم، مقبول الاعمال هستند یعنی اعمال انها مقبول خداوند می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر بیان کرد: سومین ویژگی این عید، هرکسی در نماز عید سعید فطر شرکت کرد امنیت پیدا می کند. در امان خدا است و از آسیب ها و آفت ها دور می ماند. این عیدِ سعید فطر، عیدِ بندگان خداست. معصومی می فرماید عید فطر عیدی نیست که آدم لباس فاخر و گرانبها و گران قیمت بپوشد بلکه این عید برای کسی است که از عذاب آخرت در امان است آن گاه می فرماید امروز عید کسانی است که آمده اند خودشان را از وعده و وعیدهای روز قیامت بهره مند کنند و به تفضلات الهی چشم داشت دارند. این عید روز نازک پوشی نیست بلکه روز کسانی است که راه را پیدا کردند و در صراط قرار می گیرند و خدای بزرگ، پیغمبر، امامان و حجت شان و حق و حقیقت را بشناسند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت: سعی کنید زحمات این ماه را نگه دارید. به این تمرین ادامه دهیم. ماه های دیگر را در راستای ماه مبارک رمضان در فضای معنوی و ایمان باشیم. از دشمن درون ( شیطان و نفس اماره) و دشمن بیرون (استکبار جهانی) غافل نشویم. در مسیر حاکمیت، استقامت لازم است. بایستی استقامت داشته باشیم صبر، صبوری، شکیبایی و همیشه پشتیبان ولایت فقیه نظام و ولایت فقیه یعنی مقام  عالی حاکمیت حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه ای باشیم. جوانان عزیز، هیچ گاه این وصیت گرانبهای امام را فراموش نکنید که فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد بنابراین استقامت در راه، صبر وشکیبایی و مقاومت داشته باشیم و یاد شهدا را زنده نگه داریم.

وی ادامه داد: به خانواده های شهدا احترام بگذارید جانبازان عزیز، سرافرازان این نظام الهی هستند و به ان ها باید توجه کنیم. استقامت، مقاومت، پشتیبانی از ولایت فقیه و یاد و نام شهدای عزیز و انقلاب، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای امنیت و مقاومت را همیشه مدنظر داشته باشیم. نعمت های انقلاب و ارزش های انقلاب را هیچگاه کمرنگ نکنیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد: وحدت و یکپارچگی خودمان را حفظ کنیم. شهرستان بهشهر شهر بسیار زیبایی است با مردم متدین و انقلابی، جوانان خط ولایت از نام و نشان برخوردار هستند. شهرداری، شورا، فرمانداری و همه دستگاه های فرهنگی، اداری، اجرایی، خدماتی و بانکی دست به دست هم دهیم تا مشکلات مردم را حل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری یادآور شد: مردم توقع دارند در نظام اسلامی و نظامی که از عدالت و انصاف حمایت می کند در این نظام آبرومندانه زندگی کنند  کارفرمایان حقوق کارگران را به موقع پرداخت کنند امام رضا(ع) فرمود قبل از انکه عرق کارگر خشک شود باید حقوق کارگر را پرداخت کرد گاهی ماه ها می گذرد اما حقوق کارگران پرداخت نمی شود این زیبنده ی مردم  و ملت ما نیست.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید