خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر:قدس برای دنیای اسلام است/استکبار حیثیت اسلام ومسلمانان را نادیده گرفت
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر:قدس برای دنیای اسلام است/استکبار حیثیت اسلام ومسلمانان را نادیده گرفت

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر  در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه با اشاره به سلسله مباحث و نصایح پیغمبر به امیرالمومنین گفت: رسول مکرم اسلام به آقا امیرالمومنین فرمود  علی جان،  مسائلی را در زندگی همیشه مدنظر داشته باش نخست سعی کن از دهانت همیشه حرف راست بیرون بیاید و کسی از تو دروغ نشنود  دوم،علی جان، سعی کن هیچ گاه در زندگی و در کارها به خودت جرات ندهی که امانتی را به صاحبان برنگردانی ؛از خیانت دوری کن .علی جان، مال و جان را در راه یاری دین، تقویت دین و در راه حاکمیت ارزش های دینی به کار بگیر. یا علی، سعی کن در زندگی خود را به محاسن اخلاقی مزین کنی و اخلاق مدارانه زندگی کنی. یا علی، از بداخلاقی ها بدور باش.

وی به مبحث بهشتیان و دوزخیان در آیینه ی قرآن، آثار اسلامی و احادیث نورانی اهل بیت پرداخت و افزود: دوزخ ویژگی های خاص خودش را دارد مثل غل و زنجیر، عذاب دردناک و شدید و کشیده شدن اهل دوزخ روی آتش و  گروه هایی مثل کافران، منافقان، مستکبران و ظالمان در دوزخ جاودان می مانند. مستکبران و کسانی که خوی زشت استکباری دارند  در تمامی ادوار تاریخ در مقابل اسلام ، فرهنگ ناب پیامبر اکرم و همه انبیا قرار گرفتند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت:  یکی از پدیده های زشت که قرآن از ان نام برد پدیده استکبار و خوی تکبّر داشتن و در برابر پیغمبر، اهداف پیغمبر و امامان و کتاب خدا ایستادن است. قرآن در سوره اعراف آیه ی ۳۶ می فرماید: کسانی که آیات ما را تکذیب کردند و جبهه ی استکبار را تقویت کردند و در جبهه استکبار قرار گرفتند اهل آتش هستند و در عذاب جهنم خواهند ماند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری به مهمترین ویژگی های امام اشاره کرد و گفت: روحیه عزت مداری و استکبار ستیزی از مهمترین روحیه امام (ره) بود  و دغدغه اش اسلام وحاکمیت اسلام بود. امام با همین روحیه استکبار ستیزی به جنگ با طاغوت آمد و قدرت شوم رژیم فاسق پهلوی را از اریکه قدرت به زیرکشاند.

وی ادامه داد: قرآن می فرماید ما برای همه مجرمان و همه آنانی که خوی استکباری وخودبزرگ بینی دارند اسرائیل، آنگلیس و آمریکا و اینها مجرمند و آنانی که این مجرمین را حمایت و از آنان پیروی می کنند. ما امروز یک عذاب مشترک برای همه گنهکاران و مجرمان داریم.آنانی که وقتی گفتیم  لااله الا الله یعنی اعتقاد به توحید، ارزش های الهی آنها استکبار ورزیدند و نگفتند. گروه دیگر که به جهنم می روند و در ان جاودان می مانند مستکبران هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر بیان کرد: مستکبران در طول تاریخ در برابر ارزش های الهی ایستادند و بین مردم اختلاف راه انداختند و پست های کلیدی را به دست کسانی دادند که از انها حمایت و دنباله روی می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری به خصایص استکبار اشاره کرد و گفت: اولین خصیصه استکبار جدل، مبارزه و ستیزه جویی با اسلام ناب محمدی است. دومین خصیصه استکبار ، هم خود از حق منحرف است و هم می خواهد مردم دنیا را از حق و حق طلبی منحرف کند و تکذیب آیات الهی سومین خصیصه استکبار است. ترامپ به صراحت آیات الهی را تکذیب می کند به مومنان و مسلمانان توهین می کند و سفارت خود را به بیت المقدس به عنوان دهن کجی به اسلام ومسلمانان منتقل می کند.

وی ادامه داد: گروه چهارم که خدا به آنان وعده عذاب داده است ظالمان هستند و لعن و نفرین را نثار انان کرده است. وقتی روز قدس می شود مردم برای عدل، انصاف، مظلوم را حمایت و تقویت کنند. خدا جهان را براساس عدل استوار ساخت و موضوع محوری عدالت در همه جهان است آنها که راه ظلم و ستم را درپیش گرفتند می خواهند دنیا را براساس انحراف از عدل الهی بخواهند.

خطیب جمعه بهشهر گفت: امیرالمومنین در بیانی می فرماید تقوا بهترین توشه  و ظلم و ستم در حق بندگان بدترین توشه است. دنیای استکبار، آمریکا، اسرائیل و انگلیس و دولت های مزدور که خط کفر و شیطنت را دارند بدانند ذلت، نکبت، خواری در انتظار انان است و روزگار سیاهی خواهند داشت.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: استکبار حیثیت اسلام ومسلمانان را نادیده گرفت و دهن کجی کرد و با وقاحت از برجام کناره گیری کرد و فکر می کرد با این کناره گیری کشور ایران از موضع انقلابی اش عقب نشینی می کند. به بیش از یک میلیارد مسلمان دهن کجی کرد و قبله اول مسلمانان عالَم را نشانه گرفت و سفارتش را به قدس انتقال داد.

وی ادامه داد: امام فرمود آمریکا شیطان بزرگ است و خوی استکباری دارد و این خروج از برجام، انتقال سفارت از تل آویو به قدس ثمره خوی استکباری است. قدس برای ملت ایران فرهنگ شده است. مردم ما جنایات اسرائیل را می بینند و به صحنه می آیند. قدس روز حیات اسلام است بیت المقدس و روز قدس تنها برای مردم فلسطین نیست بلکه برای دنیای اسلام است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر تاکید کرد: آمریکا بداند اگر قدس را نشانه گرفتند و می خواهند قدس را از مسلمانان بگیرند و سفارت را به انجا انتقال داند آمریکا و اسرائیل با این کارها در نابودی خودشان قدم برداشتند.

حجت الاسلام والمسملمیسن جباری با گرامیداشت ایام عزاداری لیالی قدر، سالگرد ارتحال امام و سالگرد شهدای ۱۵ خرداد یادآور شد:  امام دارای قدرت و صلابت بود در برابر اسراییل قد عَلَم کرد و در برابر آمریکا ایستاد و گفت ما آمریکا را زیرپا می گذاریم این نشان از قدرت، اقتدار، صلابت و عزت است.

وی ادامه داد: مظلومیت دومین خصیصه امام بود آنروز دولت های اسلامی باید به این سخنان گوش می دادند امام با مظلومیتش فریاد می زد اما نادیده گرفتند. امام پیروز شد و بر دل ها حکومت می کرد و امروز نیز بر دل ها حکومت می کند.

امام جمعه شهرستان بهشهر از نماینده ولایی و سرافراز بهشهر ، نکا وگلوگاه تقدیر و تشکر کرد و گفت: نماینده با دلسوزی و با صلابت کار می کند و موضع گیری های خوبی هم دارند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری خطاب به نماینده مردم شرق مازندران گفت: جناب دکتر، ما از شما منطقه آزاد امیرآباد می خواهیم.  این مطالبه به حق مردمی را پیگیری کنید.

وی بر اتحاد و همدلی تاکید کرد و خطاب به مدیران گفت: اتحادتان را قوی کنید با اختلاف کارها به سامان نمی رسند همه مسئولان برای شهرستان کار کنند برای رفع بیکاری تلاش کنند. تمامی طبقات، اصناف و گروه ها سلایق را کنار بگذارند و به حاکمیت الله، تقویت انقلاب اسلامی و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی و شهرستان فکر کنند. اتحاد، وحدت و همدلی داشته باشید و بدور از اختلاف و سلایق برای پیشرفت وتوسعه شهرستان دست به دست هم دهیم. رمز وراز پیروزی انقلاب اسلامی و رمز شرکت در راهپیمایی ها وحدت و اتحاد است. به موضع گیری ها به دقت توجه کنید.

خطیب جمعه بهشهر یادآور شد: به داد مردم برسید. مردم را با کرامت اداره کنیم. اقتصاد مقاومتی را ملاک قرار دهیم  و  با مصرف کالای داخل از تولید داخلی حمایت کنیم.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید