خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / ذکر خدا بیماری دل را شفا می دهد/ یاد خدا مانع نفوذ شیطان
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

ذکر خدا بیماری دل را شفا می دهد/ یاد خدا مانع نفوذ شیطان

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان در جمع نمازگزاران مسجد قائم (عج) بر ذکر و یاد خدا تاکید کرد و گفت: ذکر و یاد خدا در زندگی بسیار اثرگذار است و ما را در تعالی، رشد و جاهت، اعتبار کمک می کند. در قرآن آمده ” مومنان، ذکر زیاد بگویید. هرچه می توانید بگویید الله اکبر، لااله الا الله. اگر شما مرا یاد کنید، من نیز شما را یاد می کنم اگر شما برگردید من نیز برمی گردم.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری با بیان اینکه ذکر خدا بیماری های دل را شفا می دهد افزود: امیرالمومنین می فرماید یاد خدا شفای قلوب است. یاد خدا چراغ پرفروغ ایمان است. یاد خدا قلب را نورانی نگه می دارد کسی که مرتب ذکر می گوید شیطان در او نفوذ نمی یابد.

وی بیان داد: یکی از اولیای خدا می گوید من بر فراز کوه بلندی بودم شیطان روبروی من ظاهر شد. به شیطان گفتم آیا باز هم بر من طمع داری؟ گفت: نگاهی به پایین کوه بیاندازد. پایین کوه دره ای عمیق بود. گفت: اگر دستم به تو برسد تو را به پایین دره پرت می کنم. شیطان در زندگی آدم جریان دارد اگر می خواهید گرفتار شیطان و توطئه های شیطان نشوید ذکر خدا را بگویید.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: با اخلاص و یاد خدا می توان شیطان را از خود دور کرد. آدمی مواظب خودش است. یاد خدا فکر آدم را نورانی می کند. ذکر خدا، فکر، دل، عقل را نورانی می کند و عقل به سوی خدا، اعمال نیک و بهشت می روند. محکم ترین ذکر، ذکر صلوات بر محمد و آل محمد است. لذّت یک عاشق خدا در ذکر و یاد خدا است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: ذکر خدا علاوه بر آن که زبانی است عملی نیز باید باشد. امام صادق(ع) می فرماید شیعیان ما با همین ذکر شناخته می شوند. شیعیان ما هرگاه خلوت می کنند بیشتر به یاد خدا هستند.

وی گفت: شنونده ی ذکر نیز ذاکر است یعنی همان ثواب ذکر را به او می دهند همان طور که سامع غیبت نیز غیبت می کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر افزود: آقا امیرالمومنین (ع) فرمود خوشابه حال بنده ای که زبانش را به ذکر خدا مشغول کرد ذکر خدا در زندگی بسیار اثرگذار است.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید