خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: مصلی در انتظار اعتبار تصویب شده/ ارتقای کار فرهنگی نماز جمعه مدنظر قرار گیرد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: مصلی در انتظار اعتبار تصویب شده/ ارتقای کار فرهنگی نماز جمعه مدنظر قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در جلسه ستاد نماز جمعه به ۴ نعمتِ عقل، قرآن، وجود پیغمبر اکرم، اهل بیت و ولایت اشاره کرد و گفت:اولین نعمت، عقل و پختگی، فرزانگی است زیرا عقل بزرگترین نعمت الهی است خداوند این چراغ را به عنوان یک راهنما در نهاد بشر قرار داد کسی که به این نعمت الهی دست پیدا کند طبعا پختگی و آن عشق به خدمت و معرفت لازم را به او عنایت کرده است.

وی افزود: همه انبیا امده اند ما را به شکوفایی عقل دعوت کردند امیرالمومنین در نهج البلاغه فرمود بزرگترین انگیزه بعثت همه انبیا این بود که انبیا عقول را شکوفا کنند. عقل آنقدر مهم است وقتی خدا عقل را آفرید به عقل فرمان داد بیا جلو، عقل جلو آمد به عقل گفت برو عقب. عقل عقب  رفت و تسلیم محض خدا بود آن گاه خدا فرمود به عزت و جلال خودم قسم، محبوبترین خلق من، تو هستی. این محبوبترین خلق در خدمت انسان قرار گرفت انسان با عقل، اشرف مخلوقات شد و همین عقل مهمترین امتیاز انسان است. با عقل، انسان ها به سوی سعادت حرکت می کنند اگر در مملکت مدیران این عقلانیت را داشته باشند بسیاری از مشکلاتِ امروز وجود نداشت.

امام جمعه شهرستان بهشهر بیان کرد: کسی به نام سلطان سکه دو تُن سکه را احتکار کرد پس عقلا کجا هستند؟ مگر عقلا بصیرت ندارند؟ مگر نمی دانند انقلاب دشمن دارد؟ بایستی همه ما به نعمت عقل توجه کنیم. اگر نماینده می خواهد موفق باشد باید از چراغ عقلِ خودش استفاده کند اگر مسئولین اجرایی بخواهند موفق باشند بایستی از نعمتِ عقل استفاده کنند. شهدا، عرفا، بزرگان و اولیای ما به برکتِ نعمتِ عقل توانستند به جایی برسند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری کتابِ خدا قرآن را دومین نعمت برشمرد و گفت: این کتاب خود را معرفی کرد و گفت من کتاب موعظه هستم من کتاب شفا هستم. موعظه، روح و نفوس آدم را صیقل می دهد همه انسان ها به موعظه نیازمندند. این کتاب، بدترین دردها را دوا می کند نیاز ما به قرآن نیاز جدی است. هر زمانی دیدید فتنه چون شب تاریک به شما روی آورده، شما به قرآن پناه ببرید یعنی ببینید قرآن چه می گوید؟ در برابر تحریم ها، حلال و حرام قرآن چه برنامه ای دارد؟

وی ادامه داد: امام سجاد(ع) فرمود اگر همه خلایق نباشند من باشم و قرآن، من احساس تنهایی نمی کنم. مسئولین ما باید به قرآن توجه کنند. یک مومن باید روزانه ۵۰ آیه قرآن را بخواند زیرا قرآن خواندن به انسان آرامش می دهد. قرآن کلام خداست خداوند فرمود من در کلام خودم تجلی پیدا کردم مرا می خواهید پیدا کنید قرآن را بخوانید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: اگر قرآن را به معنای واقعی درک می شد هیچ گاه عربستان اجازه ی مزدوری به خود نمی داد هیچ گاه ائتلاف علیه کشورهای اسلامی تشکیل نمی داد. نخست وزیر انگلیس عوام در سابق  وقتی پشت تریبون مجلس عوام قرار گرفت قران را به شدت روی میز کوباند و گفت تا این قرآن و کعبه در میان مسلمانان است ما نمی توانیم آنها را تحت سیطره ی خود در آوریم اول بایستی قرآن را از مسلمانان جدا و مردم را بی هویت کنیم تا بر آنان مسلط شویم. اخیرا رئیس جمهور ما موضع خوبی داشت و این موضع را از حرکت عاشورایی گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری اظهار کرد: وجود پیغمبر اکرم سومین نعمت است. وقتی نام پیغمبر را بر زبان می آورید صلوات بفرستید. جلوتر از پیغمبر اکرم راه نروید. صدایتان را بالاتر از صدای پیغمبر نبرید زیرا پیغمبر اسوه شماست و مودب به آداب الهی است. او تربیت یافته ی ذات مقدس خداوند است و به ما گفتند از سنت پیغمبرتان تبعیت و پیروی کنید.

وی وجود بابرکت اهل بیت، ولایت و مقام معظم رهبری را چهارمین نعمت برشمرد و ادامه داد: امامان را بشناسیم. امام صادق مغز متفکر دنیای شیعه است باید رهبری را بشناسیم. صبر و تقوا را مراعات کنیم. دشمن نیز خیره سری دارد. دشمن امروز در وهله نخست ملت ما را هدف قرار داد دشمن دین، ایمان، تقوا، استقامت و مقاومت مردم را هدف قرار داد دشمن هر کاری کرد این ملت ذره ای از موضع خودش کناره گیری نکرد امروز اگر هر مسئولی محکم حرف می زند به خاطر این است که مردم محکم و با استقامت هستند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: دشمن می خواهد میان مردم و مسئولان فاصله بیندازد و اعتماد میان مردم و مسئولین کمرنگ شود  دشمن تلاش می کند نقش رهبری انقلاب به عنوان عمود و ستون انقلاب کمرنگ شود اگر در شهرستان افرادی امام جمعه را تضعیف می کنند از همان خط دشمن پیروی می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری خطاب به دکتر شاعری گفت: جناب دکتر شاعری، با صلابت امده ای از شما ممنونم اما به مصلای جمعه شهرستان توجه کنید. مصلا فاقد سیستم سرمایشی مناسب است و  هنوز  منتظر مبلغ تصویب شده برای مصلی است.

وی خطاب به اعضای ستاد نماز جمعه بیان کرد: هر جمعه با یک حدیث رمزگذاری شود در هر هفته حدیثی برای روز جمعه در نظر گرفته شود و بستر برای حضور همه عزیزان فراهم شود باید تدابیری را به کار گرفت تا همه مردم در نماز جمعه شرکت کنند بستر برای حضور همه جریان ها آماده شود همه عضو یک خانواده ایم.

امام جمعه شهرستان بهشهر بر فعالیت بیشتر ستاد نماز جمعه و ارتقای کار فرهنگی نماز جمعه تاکید کرد و گفت:  ستاد نماز جمعه با همه توان فعالیت کند هر چه نماز جمعه باشکوهتر باشد وحدت، دلگرمی، امنیت، ابهت شهرستان و کشور بیشتر می شود.

در ادامه دکتر شاعری نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی گزارشی از فعالیت ها و پیگیری هایشان  ارائه دادند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید