خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: با جنگ های روانی می خواهند ملت از اصول و ارزش های انقلاب عدول کند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: با جنگ های روانی می خواهند ملت از اصول و ارزش های انقلاب عدول کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر  در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه امروز گفت: مراعات اخلاق الهی یعنی انسان مومن در عمل و گفتار پیرو دین باشد تقوا یعنی انسان در زندگی اهل صداقت ، راستی و درستی باشد. سفارش به تقوا یعنی سفارش به دوری از غفلت، آگاه شدن و آگاه گشتن و متذکر ارزش های الهی بودن.

وی با اشاره به تواضع و فروتنی یادآور شد: اگر همه ما، طبقات و اقشار مختلف گوناگون جامعه، مسئولین و مردم، حوزویان، دامشگاهیان و دیگر اصناف جامعه تواضع داشته باشند یعنی دیگران را ببینند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: امام صادق فرمود آفت دین یک حسادت است. امامان، پیشوایان، امام راحل و مقام معظم رهبری محسود واقع شدند زیرا پای بند به ارزش های الهی هستند. امروز انقلاب اسلامی مورد بغض و عداوت کشورهای حسود واقع شده است لذا انسان باید سعی کند از این رذیلت اخلاقی به دور باشد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: دومین آفت دین اینست که انسان گرفتار منیّت، خودپسندی و خودخواهی شود. مَن گفتن ها شیطانی است. به خود نگاه کردن و دیگران را ندیدن به ارزش های دین لطمه می زند. سومین آفت، فخر فروشی است. بسیاری از افراد  با مقام، عنوان و سرمایه  فخرفروشی می کنند انسان مومن فخر فروشی نمی کند. امام صادق می فرماید من در زندگیِ خودم به دنبال برخی چیزها بودم که مرا نسبت به ارزش های دین کمک کند من به دنبال این بودم که حبّ الهی الهی را در دل بگیرم. عاشق خدا، شیفته ی محبوب خودم باشم و چه کنم که قلب من حرم امن الهی باشد؟ باید بغض کسانی که از خدا نافرمانی می کنندبه دل بگیرم. اگر بخواهیم خدا در زندگی ما اثر گذار باشد و دعاهایمان مستجاب شود هم خود به دنبال معصیت نباشیم و هم آنانی که گناه می کنند بغض آنها را در دل بگیرم امروز استکبار جهانی روحیه ی فرعونی دارد. در ادامه فرمود به دنبال این بودم که چه چیزی سیمای نورانی به انسان می بخشد؟ این نورانیت صورت و سیمای نورانی را در نماز شب یافتم فلذا امام صادق هیچ گاه از نماز شب جدا نشد. به دنبال آن بود که چه چیزی ترازوی اعمال آدمی را سنگین می کند؟ این را در معرفت ذات مقدس پروردگار، اقرار و اعتراف به وحدانیت و ایمان به رسالت الهی یافت.

وی ادامه داد:  امام صادق(ع) به دنبال این بود که چه چیزی انسان را محبوب می کند و رافت مقام به آدمی می دهد که ان را در تواضع و فروتنی یافت. امروز اگر می خواهیم به فرهنگ آلوده غربی مبتلا نشویم و به فضاهای تنش زای مجازی آلوده نشویم به فرهنگ متعالی دین روی آوریم.

خطیب جمعه بهشهر در خطبه دوم همه را به رعایت تقوا در زندگی فردی و اجتماعی، تبعیت و پیروی از مقام معظم رهبری و تمسک به قرآن و عترت، اتحاد، انسجام، صفا و صمیمیت، دوری از اختلاف دعوت و سفارش کرد و گفت: امام صادق (ع) اسلام را به پیکر برهنه تشبیه کرد و فرمود اسلام به منزله پیکر برهنه است و این پیکر برهنه لباس، زینت، جوانمردی، تکیه گاه، اساس و ریشه می خواهد.حجاب و عفاف لباس دین است. استکبار می خواهد شرم و حیا را از جامعه اسلامی بزُداید و بی حجابی و بی حیایی را رواج دهد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: این پیکر برهنه زینت و آرایش می خواهد. آرایش اسلام، متانت و حفظ وقار است نباید به دنبال فرهنگ این و آن بود.مومن باید شخصیت، عظمت، ادب و آداب، سیره و سنت را حفظ کند. تکیه گاه دین، تقوا، وَرَع و پارسایی است. اساس وریشه اسلام محبت، عشق و دلدادگی به اهل بیت است.

وی یادآور شد: دشمنان اسلام وانقلاب اسلامی و دشمنانِ این ملت به دنبال طراحی نقشه های خطرناک هستند استکبار در وهله نخست می کوشد فشار اقتصادی بر مردم ایران را بیشتر کند البته تحریم از اول انقلاب تابه امروز بود اما امروز استکبار می خواهد تحریم اقتصادی را به جد دنبال کند تا مردم ایران را به دنبال خود بکشاند اخیرا ترامپ جاهل اعلام کرد کمی سختگیری کنیم مردم ایران و دولت ایران به سمت من خواهند امد.

استاد حوزه علمیه مازندران اظهار کرد: دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی است و می خواهد مشکلات ایران را بزرگ کند و بگوید این کشور نمی تواند انها را حل کند. در فضای مجازی سخن پراکنی می کند و سفرها می روند تا جنگ روانی، ناامیدی و ناامنی ایجاد کنند. با جنگ های روانی و فرسایشی می خواهند کاری کنند ملت از اصول و ارزش های انقلاب عدول کنند. داعش آوردند، اغتشاش کردند، جنگ به راه انداختند و یکی پس از دیگری کودتا طراحی کردند اما نتوانستند. این بار با توطئه ها بر مردم فشار آوردند؛ ملت ما عزت و عظمت خودش را در حُریّت، آزادگی، استقلال و در نظام جمهوری اسلامی می داند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: دشمنی دیگر استکبار با ولایت فقیه است و شبکه های ماهواره ای علیه مقام معظم رهبری تبلیغ می کنند  مردم ما بیش از گذشته هوشیار و اگاه هستند.

وی با اشاره به مناسبت های پیش رو و ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه ذی القعده گفت: این ماه، محلّ استجابت دعاست و روز اول این ماه، ولادت حضرت فاطمه معصومه(س) است. حضرت معصومه دختر موسی ابن جعفر، خواهر امام رضا و عمه امام جواد است. در دهه کرامت جشن هایی در شهرستان بهشهر برگزار شود که زیبنده مقام حضرت معصومه (س) باشند.

امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد: آیات قرانی با موضوع حجاب را بخوانید تا جامعه اسلامی و دینی بداند حجاب چه ارزش و چه جایگاهی در دین اسلام دارد؟

حجت الاسلام والمسلمین جباری در پایان از مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان مازندران بابت سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تقدیر و تشکر کرد.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید