خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: شهید بهشتی مظهر عدالت، آزادگی و قانون محوری/ قوه قضاییه عادلانه و دقیق به کار مردم رسیدگی کند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: شهید بهشتی مظهر عدالت، آزادگی و قانون محوری/ قوه قضاییه عادلانه و دقیق به کار مردم رسیدگی کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با اشاره به فضیلت های اخلاقی گفت: یکی از نشانه های خوب عبادالرحمن در قرآن تواضع و فروتنی است. قرآن کریم می فرماید بندگان خوبِ خدا در تمام مراحل زندگی تواضع و فروتنی را مراعات می کنند. تواضع صفتی است که خدای بزرگ و اولیای الهی آن را دوست دارند.

وی افزود: تواضع و فروتنی بستر تکامل و رشد را برای مومنان فراهم می کند. تواضع یعنی انسان خود را نبیند و دیگران را بهتر از خود ببیند. تواضع نقطه مقابل تکبر است. تکبّر یکی از صفات بسیار زشت و مورد نفرت اولیای الهی است. تکبّر یعنی انسان خود را ببیند و برای شخصیت و کرامت دیگران ارزش قائل نشود.

خطیب جمعه بهشهر بیان کرد: همه ما ( ملت بخصوص مسئولان نظام ) بدانید  این جایگاهی که بر آن تکیه زدید محصول خون شهیدان ما است. جوانانی که برای انقلاب اسلامی ایثار کردند جان دادند وفاداری کردند و فداکاری نموده اند. بسیار زشت است در برابر این ملت انقلابی تواضع نشان ندهیم.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت: در نظام جمهوری اسلامی و در انقلاب اسلامی همه ی ما مخصوصا مسئولان باید در گفتار و عمل نشان دهیم که انقلابی و تابع محض مقام معظم رهبری آیت الله العظمی الامام خامنه ای هستیم. قرآن کریم به پیغمبر اکرم به عنوان کارگزار  نظام الهی دستور می دهد ای پیغمبر، در برابر مومنان  متواضع باش. امیرالمومنین می فرماید متواضع و فروتن باش اگر می خواهی خدا را بندگی و اطاعت کنی در زندگی  و در رفتار و کردار متواضع باش.

وی ادامه داد: همه به ویژه مسئولان بایستی متواضعانه کار کنیم، به دور از اسراف باشیم. اگر بدانیم نظام ما در این جنگ نابرابر اقتصادی ممکن است لطمه ببیند باید ایثار کنیم. این ایران بود که در ۸ سال دفاع مقدس آن عملیات ها را به خوبی پیش برد الان باید آمریکا را مایوس کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر  در خطبه دوم گفت: امیرالمومنین فرمود اگر من گردنِ مومن  یا زیر بینی مومن را با شمشیر خودم بزنم و این مومن از من دست بکشد و بغض مرا به سینه بگیرد این مومن بر محیتش نسبت به من اضافه می شود و این مومن هیچ گاه در دل خود کینه ای از من به دل نمی گیرد اما اگر همه دنیا را دو دستی به منافقی تقدیم کنم و بگویم از جان من چه می خواهی و چرا مرا دشمن می داری؟ دنیا را با همه هستی به او دهم تا مرا دوست بدارد دوست نمی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: پیغمبر به علی خطاب کرد ای علی، منافق تو را دشمن می دارد اما مومن تو را دوست می دارد. این حدیث ۳ پیام  اخلاقی، انسان شناسی و سیاسی دارد پیام اخلاقی این حدیث حبُّ و بغض مومن بر محور توحید، الله اکبر و لااله الا الله و ولایت است. اگر امروز شما مردم  شهید بهشتی ها را دوست دارید و لعن و نفرین را نثار منافقان می کنید بر مبنای ولایت است زیرا ولایت اساس و شاکله نظام سیاسی و الهی است.

وی افزود: اگر بخواهیم انسان ها را بشناسیم و اینکه آیا آنها از محور ولایت حرف می زنند یا حق گو و حق جو هستند یا اینکه نامه هایی می نویسند و می گویند بایستی با ترامپ مذاکره کنیم؟ امیرالمومنین خط را به من و شمای شیعه داده است که اگر مرا (ولایت فقیه) را معیار و ملاک قرار دهید آن موقع انسان ها شناخته می شوند و مشخص می شود چه کسانی در پای ولایت هزینه می کنند؟ چه کسانی در پای ولایت جان و مال می دهند؟ ممکن است بعضی ها بگویید ما تابع ولایت هستیم اما در این آشفته بازار ۵۰ هزار سکه بخرند و بازار را مختل کنند.

امام جمعه شهرستان بهشهر به رییس جمهور خطاب کرد: شما عالِم دینی هستید شما یک روحانی در کشور اسلامی هستید چرا شما نمی توانید تدبیر کنید که مردم تحت فشار گرانی ها نباشند؟چرا بازار نمی تواند ثبات پیدا کند؟ چگونه می توان جلوی اینگونه شیّادان اقتصادی و نفوذی های منافق را گرفت؟ دستگاه های قضا و .. حرف زدن ها کافیست. باید مردِ عمل بود. مردانِ کار می خواهیم. اگر رئیس قوه می فرماید عقوبت سختی گریبانگیر متخلّفان است مردم باید  این برخوردها را ببینند. مردم باید دلگرم باشند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری یادآور شد: بعضی ها دین دارند اما متدین نیستند اگر کسی دیندار نباشد تیشه به ریشه اسلام می زند اگر کسی از انقلاب بگوید اما انقلابی نباشد تیشه به ریشه انقلاب  می زند. معاویه دین داشت اما متدین نبود لذا در برابر ولایت ایستاد  تا آنجا که گفت نماز جمعه را چهارشنبه می خوانیم.

وی با اشاره به حادثه ۷ تیر و شهادت مظلومانه شهید بهشتی گفت: سرکرده ی منافقین اعتراف کرد ما در رابطه با ۷ تیر خواستیم کمر نظام اسلامی و انقلاب اسلامی را بشکنیم و هدف عملیات ۷ تیر آیت الله دکتر بهشتی بود زیرا دکتر بهشتی آن شخصیتی بود که اگر امروز در همه ابعاد آن  را الگو بدانیم الگوی تمام عیاری است.

خطیب جمعه بهشهر، شهید بهشتی را مظهر عدالت، حُرّیت، آزادگی، قانون محوری و عاطفه نسبت به مردم برشمرد  و  ضمن تبریک هفته قوه قضاییه افزود: بخشی از امنیت اخلاقی، امنیت اجتماعی، سیاسی و حیثیّتی بر عهده دستگاه قضاست. آنانی که می خواهند قوه قضاییه را تضعیف کنند از نظر مقام معظم رهبری مرتکب جرم آشکار می شوند و قوه قضاییه باید قاطعانه، عادلانه،دقیق و صریح به کارهای مردم رسیدگی کند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری به حادثه ترور مقام معظم رهبری در مسجد اباذر اشاره کرد و گفت: امام راحل  در پیامی به مقام معظم رهبری فرمود ” به شما عزیزم که از سُلاله ی پاک رسول الله و از فرزندان آقا اباعبدالله الحسین می باشید می گویم این کوردلان خواستند دل میلیون ها انسان و کشورهای اسلامی را جریحه دار کنند. شما معلمی دلسوز، خطیبی توانا  در کنار مردم مانند خورشید می درخشید.

وی ادامه داد: قهرمانان تیم ملی که در جام جهانی ۲۰۱۸ شرکت کردند با صلابت، سرسختی و عزت بازی کردند تا صلابت و اقتدار ملت را به مردم دنیا نشان دادند.امروز نیز با صلابت و عزت در این جنگ نابرابر اقتصادی پیروز می شویم. بصیرت، هوشیاری، همدلی، صفا و صمیمیت، تبعیت محض از ولایت فقیه، انصاف و رعایت حرام و حلال می تواند به همه ما کمک کند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید