خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: آمریکا خود و حقوق بشر خود را رسوا کرد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: آمریکا خود و حقوق بشر خود را رسوا کرد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، پای بندی به احکام نورانی قرآن، پای بندی به اخلاق الهی، اهمیت دادن به واجبات الهی، دوری از محرمات و غفلت ها و لغزش ها و تبعیت از فرامین مقام عظمای ولایت و رهبری دعوت و توصیه کرد.

وی بیان کرد: قرآن کریم در سوره والنازعات می فرماید آنانی که از مقام پروردگارشان می هراسند و خود را از تمایلات نفسانی و وسوسه های شیطانی دور نگه می دارند سعادت قرین آنان و بهشت جایگاه آنان خواهد بود.

امام جمعه شهرستان بهشهر بر تواضع و فروتنی تاکید کرد و گفت: تواضع و فروتنی در تکامل افراد، محبوبیت فردی و اجتماعی و خانوادگی افراد بسیار اثرگذار است. امام کاظم ( ع) فرمود هرکسی در برابر خدا تواضع کند خدا رتبه اجتماعی او را بالا می بَرَد. تواضع در برابر خدا همان تواضع در برابر احکام خداست. تواضع در برابر دین خدا، تواضع در برابر قرآن کریم، تواضع در برابر خاتم انبیا، پیامبر رحمت و تواضع در برابر پیشوایان معصوم دینی و تواضع در برابر فرامین مقام معظم رهبری است. تواضع سیره ی اولیای الهیست.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری افزود: تواضع و فروتنی یکی از صفات مهم مومنان است. مومنان کسانی هستند که در برابر هم آرام، متواضع و فروتن هستند.‌شخصیت امیرالمومنین شخصیت متواضعانه ای بود در برابر اشک یتیم، اشک امیرالمومنین جاری می گشت. نان و خرما به دوش می گرفت و آن را به خانواده های یتیم و محروم و بی سرپرست می رساند.

وی ادامه داد: براساس همین تواضع امیرالمومنین یکی از کُنیه های ایشان ابوتراب است یعنی شخصیتی آسمانی اما خاک نشین و خاک سار در برابر دین خدا و مردم. مقام معظم رهبری در هفته ی قوه قضاییه ی امسال در جمع رئیس و مسئولان قوه قضاییه آنها را به تواضع، محبت، دلسوزی و همراهی با مردم عزیز ایران توصیه کرد و به دستگاه قضا، رئیس و مسئولان قضا نکات بسیار مهمی را فرمود از جمله بر لزوم قاطعیت مقابل بدخواهان؛ در برابر بدخواهان، دشمنان، حسودان و کینه توزان بایستی با اقتدار برخورد کنید اما در برابر مردم دلسوزی و محبت، تفاهم و تواضع داشته باشید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر بیان کرد: امیرالمومنین متواضع بودند. اصحابی که بر گرد امام زمان اجتماع می کنند مردمی متواضع و فروتن هستند در هیچ کدام از یاران حضرت مهدی غرور، خودبینی و تکبر وجود ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری به بیان مصادیقی از رعایت اصل تواضع و فروتنی در زندگی شهید مهدی باکری اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی های انقلابیون، یاران حضرت امام و رهبر یعنی کسانی که در مکتب سیاسی امام و رهبری زندگی می کنند موضوع تواضع و فروتنی است.

وی بر فرهنگ بسیجی تاکید کرد و ادامه داد: فرهنگ بسیجی جبهه ها را پیروز کرد. مسئولین بزرگوار! می شود کار کرد. در فصل گرمای تابستان در آبادان، خرمشهر و شادگان مردم از آب شیرین محروم شدند. سپاه پا به عرصه میدان‌گذاشت و این وضعیت را ساماندهی کرد.

خطیب جمعه بهشهر یادآور شد: اگر همه در برابر انقلاب، خدا، فرامین رهبری، قرآن کریم تسلیم باشند همان خدایی که در برابر فرعون و نمرود و ابوجهل ها ایستاد امروز همان خدا حاکم بر ماست و ما نباید تحت تاثیر القائات شیطانی استکبار قرار بگیریم.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری در خطبه دوم به حدیثی از امام جعفر صادق(ع) اشاره کرد که به یکی از یارانش فرمود به شیعیان برسان و به آنان بگو سعی کنید در زندگی گرفتار افکار به ظاهر زیبای این و آن قرار نگیرید. ثابت قدم باشید قسم به خدا به دوستی ما نمی رسند مگر کسانی که مراعات کنند. تقوا و پارسایی را در زندگی مراعات کنید. شیعیان ما اگر بخواهند در قیامت با ما همراه باشند و ما با آنها معیّت داشته باشیم ۱- وَرَع (ورع، عبارت است از نگهداری کامل و حفظ نفس در آخرین مرتبه و در عین حال، هراسان بودن از لغزش یا سختگیری بر نفس است برای تعظیم حق)را مراعات کنند ۲- در زندگی اهل تلاش باشند(تلاش و اجتهاد در امور دنیا و اخروی) ۳- به برادران دینی خود کمک کنید و یاری برسانید.. شیعیان ظالم نیستند. شیعه نه ظلم می کند و نه زیربار ظلم می رود.

وی افزود: پیام نخست حدیث فوق ثابت قدمی است. الان جنگ رسانه ای آغاز شد ۲۹۰ شبکه ماهواره ای با همه توان و با همه کمک استکبار جهانی علیه ملت ما، دین ما و انقلاب ما تلاش می کنند. امام صادق فرمود مواظب باشید تحت تاثیر این فرهنگ های به ظاهر زیبا قرار نگیرید. پیام دوم، تلاش در امور دنیوی و تامین معاش زندگی و سوم، کمک رسانی و یاری به محرومان و مردم و چهارم، دوری از ظلم و توجه به عدالت.

امام جمعه شهرستان بهشهر  با اشاره به شهادت آیت الله صدوقی بیان کرد: شهید صدوقی از علمای ربانی و از فقهای صمدانی و از یاران امام و انقلاب بودند یعنی همین که امام تصمیم گرفت علیه طاغوت و استکبار مبارزه کند شهید صدوقی از آن زمان مروّج افکار انقلابی حضرت امام بود بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شهید صدوقی از نیروها و عالِمان اثر گذار انقلاب اسلامی بود و در مجلس خبرگان رهبری حضور یافتند در قانون اساسی بسیار تلاش کرد و در اثبات اصل ولایت فقیه جان فشانی و همت کردند در سنگر جمعه از علمایی بود که اهل ارشاد و هدایت و روشنگری بود. شهید صدوقی در زندگی به طلاب و روحانیّت بسیار علاقمند  و در زمان جبهه از افراد فعالی بودند و در عملیات بیت المقدس در کنار فرماندهان حضور پیدا کرد و مایه دلگرمی و آرامش دل های فرماندهان و نیروهای رزمنده در شب عملیات بود این عالِم با دسیسه ی استکبار و با توطئه، خیانت، ظلم و جنایت منافقان کوردل در بازگشت از مسیر نماز جمعه به منزلش به شهادت رسید.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری  به حمله ناجوانمردانه و وحشیانه ناوگان آمریکایی خون آشام به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت:  با این حمله وحشیانه ۲۹۰ مسافر هواپیما به شهادت رسیدند. امریکا خود و حقوق بشر خود را رسوا کرد امروز وقتی می گوییم حقوق بشر آمریکا مردم می گویند حقوق بشر آمریکا یعنی مظلومانه به شهادت رسیدن مسافران، حقوق بشر آمریکا یعنی یمن، حقوق بشر آمریکا یعنی سوریه، حقوق بشر آمریکا یعنی ترور ، حقوق بشر آمریکا یعنی پروراندن داعش لذا مردم این شعار مرگ بر آمریکا را برای رسوا کردن و افشا کردن چهره آمریکا سر می دهند.تمام فتنه های موجود در منطقه از مثلث شوم امریکا، اسرائیل، انگلیس به دست آل سعودِ در حال سقوط است.

وی با تاکید بر حجاب و عفاف بیان کرد: امام صادق(ع) فرمود یکی از بهترین عبادت ها، مراعات حجاب و عفاف است. امیرالمومنین فرمود زکاتِ زیبایی، مراعات حجاب و عفاف است. شخصیت زن و مرد به تعبیر قرآن کریم در پرتو حجاب و عفاف است. امیرالمومنین می فرماید هرکسی همتش بالاتر، قیمتش بالاتر اما عفت و مراعات حجاب به اندازه ی غیرتی است که جامعه اسلامی از خود نشان می دهد.

خطیب جمعه بهشهر این شهرستان را شهرِ شهید هاشمی نژاد، شهرِ آیت الله کوهستانی، آیت الله ایازی، آیت الله شاهرودی، آیت الله بادابسری و.. شهرِ سرداران و ۸۰۰ شهید  و مدافعان حرم اعلام کرد و گفت: در شان شهرستان بهشهر نیست که گاهی وضعیت حجاب روبه ضعف رود بعضی افراد در مسیر اهداف شیطان گام برمی دارند استکبار می خواهد از طریق گرانی، ترویج بی بندوباری و بی حجابی  ناامنی و اغتشاش ایجاد کند.

حجت الاسلام و المسلمین جباری در پایان  خطاب به دانشگاهیان، اساتید دانشگاه و روسای دانشگاه ها تاکید کرد: به حرف مسئول عقیدتی سیاسی و نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه گوش فرا دهید اگر نماینده ی مقام معظم رهبری در دانشگاه دلسوزانه تذکر می دهند بایستی همه گوش کنیم همان طور که امام جمعه از تریبون حاکمیت سخن می گوید همه باید گوش فرا دهند نه اینکه تضعیف یا تخریب کنند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید