خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / دیدار اعضای بسیجیان شهدای رستمکلا با امام جمعه محترم شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

دیدار اعضای بسیجیان شهدای رستمکلا با امام جمعه محترم شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، اعضای بسیجیان شهدای رستمکلا با امام جمعه محترم شهرستان بهشهر دیدار و گفتگو نمودند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این دیدار اظهار کرد: فصل تاریخ انقلاب مشعشع ترین فصل تاریخ ایران است. خدمات انقلاب اسلامی و ظرفیت های انقلاب اسلامی گویای بی نظیر بودنِ این انقلاب در مقایسه با انقلاب های دیگر است اگر انقلاب این عظمت نداشت استکبار تا این حد حساس نبود.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری به عوامل محبوبیت و پایداری انقلاب اشاره کرد و گفت: امام فرمود این انقلاب، اسلام را تعقیب می کند. تمام مقصد ما اسلام است. اگر استکبار بخواهد در برابر دین ما قرار بگیرد ما در برابر دنیای انها قرار می گیریم. آن گاه فرمود ما هر چه داریم از محرم و عاشورا داریم مگر انقلاب، کربلا، امام، کربلا و یاران کربلا چه ویژگیهایی داشتند؟

وی بیان کرد: ایمان، اعتقاد و خدایی جویی یاران اباعبدالله الحسین اولین عاملی است که بقای اسلام، دین، قرآن و بقای ارزش های اسلامی را تضمین می کند. شعار انها کسب رضا و خشنودی خدا بود. این شعار هم در یاران امام حسین بود هم در یاران امام زمان. همان روحیه ایثارگری و شهادت طلبی برای خشنودی خدا و حاکمیت دین خدا است. وصیت نامه های شهدا  نکات بسیار ارزشمندی دارد که قابل عنایت است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: آنهایی که در کربلا گرد امام جمع شده اند به ظاهر شکست خوردند اما امروز مرد پیروز میدان آقا اباعبدالله الحسین است و این نام زنده است. امام حسین محبوب دلهاست. امام حسین پیروز میدان است برای اینکه امام حسین با خدا معامله کرد. مردم به دین، نماز، ارزش های انقلاب و امام حسین و یاران سیدالشهدا، محرم و صفر وابسته اند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با بیان اینکه خط ما، حاکمیت دین است گفت: خدامحوری، خداخواهی و توکل بر خدا اساس حرکت ما است. خشنودی ما در خشنودی اهل بیت است. دومین عامل، امربه معروف و نهی از منکر، انقلاب ، اسلام، دین و قرآن انقلاب را ضمانت می کند. شاخصه های ارزش ها را تقویت کنیم. امروز امربه معروف مظلوم واقع شد. امربه معروف و نهی از منکر ضامن صیانت و بقای انقلاب اسلامی است. خدامحوری، توکل برخدا، امربه معروف را مدنظر قرار دهیم.

وی ادامه داد: بصیرت مردم سومین عامل است. مقام معظم رهبری بارها بر بصیرت و نفوذ تاکید کردند. هر مسلمانی باید این بصیرت را داشته باشد. هدف دشمن این است که فشار اقتصادی بر ایران داشته باشد. عامل چهارم، دشمن شناسی است. امروز باید بدانیم دشمن علیه ما چه می گویند؟ چه نقشه هایی دارند؟ و چه اهدافی را دنبال می کنند؟

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: عامل چهارم، توجه به امامت و پیشوایی است. هدف دشمن، تضعیف مقام معظم رهبری است زیرا عمود خیمه انقلاب، ولایت است. امروز ایران و کشورهای اسلامی  و جبهه مقاومت مدیون و مرهون هدایت های مقام معظم رهبری است. اگر مقام معظم رهبری نبود معلوم نبود چه بلایی سرما می آمد؟ رهبر فرمود مذاکره کنید اما من به این مذاکره خوش بین نیستم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری تاکید کرد: مقام معظم رهبری سفینه نجات این کشور است لذا نقشه شوم منافقین و دشمنان این است که روحانیت را تضعیف کنند و میان روحانیت ومردم، انقلاب و مردم، مسئولین و مردم فاصله ایجاد کنند باید هوشیارانه با مسائل برخورد کنیم.

 

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید