خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / دیدار اعضای ستاد یادواره شهدای سورک با امام جمعه معزّز شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

دیدار اعضای ستاد یادواره شهدای سورک با امام جمعه معزّز شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، اعضای ستاد یادواره شهدای سورک  با حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه معزّز شهرستان بهشهر دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در جمع اعضای ستاد یادواره شهدای سورک گفت: دین مقدس اسلام دینی نورانی، کامل، جامع و دین جاویدان و ابدی است انقلاب اسلامی ما نیز برای حاکمیت ارزش های این دین تحقق یافت. امام راحل فرمود تمام مقصد ما اسلام است در دنیا انقلاب ها با انگیزه های سیاسی، اقتصادی و..  رخ داد اما انقلاب اسلامی ما فقط برای حاکمیت ارزش های دینی بود تا قوانین اسلام در این مملکت اجرا شود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری به عوامل بقای اسلام اشاره کرد و افزود: روحیه شهادت طلبیِ امت اسلامی عامل نخست و  ضامن بقای دین اسلام  است این روحیه تا زمانی هست اسلام همچنان زنده است هر زمان این روحیه کمرنگ شد دشمنان هجمه های زیادی وارد کردند مثل زمانی بین رحلت پیغمبر اکرم(ص) تا شهادت آقا اباعبدالله الحسین روحیه شهادت طلبی کمرنگ شد  امیرالمومنین امام اول خانه نشین شد به امام حسن مجتبی به طور علنی توهین شد و امام حسین را به زور وادار به بیعت کردند اما امام حسین (ع) زیر بار بیعت نرفت و راه شهادت و ایثار را انتخاب کرد.

وی ادامه داد: امام حسین درست انتخاب کرد و پیروز شد. امروز فرهنگ شهادت، ایثار و اطاعت از ولی جهانی شد. شهادت امام حسین ضامن بقا و پایداری اسلام شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: دومین عامل، قانون امربه معروف و نهی از منکر یا نظارت بر رفتار و اعمال فردی و اجتماعی جامعه انسانی است. قیام امام حسین قیامِ اصلاح بود یعنی سامان دادن به نابسامانی ها. قرآن می فرماید بهترین امت آنانی هستند که امربه معروف می کنند یعنی جلسات برگزار می کنند با این انگیزه که منکرات را از بین ببرند و خوبی ها را رواج دهند و مردم با سنت های الهی آشنا شوند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری اتحاد مسلمانان را سومین عامل بقای اسلام برشمرد و گفت: منطقه هزارجریب باید به سمت وحدت رویه پیش رود زیرا تا وحدت نباشد نمی توان کاری کرد تا حدود مشخص نباشد و حرف رهبری محور و معیار نباشد نمی توان کاری کرد. رهبر و مراجع، اختلاف را حرام می دانند و امروز در موقعیتی قرار داریم که یادواره های شهدا باید بدون حاشیه و بدون تنش و با انگیزه الهی برگزار شوند.

وی بیان کرد: چهارمین عامل، بیداری و بصیرت است. زمان شناسی و دشمن شناسی امروز مهم است. ببینیم امروز کجا هستیم . دشمنان ما چه اهدافی دارند؟ چه نقشه هایی در سر می پرورانند؟ امروز فرهنگ شهادت  و روحیه شهادت طلبی را از طریق یادواره های شهدا بایستی به نسل جدید انتقال دهیم. انقلاب به سن چهل سالگی رسید. اربعین نشانه کمال، رشد و بالندگی است. انقلاب اسلامی ما با اربعین ها شروع شد و با اربعین ها ادامه یافت و با اربعین ها پیروز شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: دشمن سعی می کند یاس و ناامیدی در مردم ایجاد  و تحریم و تهدید کند اما این کشور مردمانی باصلابت و انقلابی دارد متاسفانه دولت در بخش اقتصاد و معیشت موفق نبود. استان مازندران استان زرخیز و در همه ابعاد پیشتاز است و محصولات تولیدی استان مازندران به استان ها و کشورهای دیگر صادر می شود معنا ندارد  روستاهای مازندران هنوز  از امکانات اولیه مثل آب، گاز ، آسفالت و .. محروم باشند. هزار جریب را دریابیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: عامل پنجم، توجه به فرامین مقام معظم رهبری است. امام فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. دشمن تلاش می کند تا میان مردم و روحانیت، میان مردم و مسئولان فاصله بیندازند. هر چه رشد کردیم و به عزت رسیدیم مرهون و مدیون خون شهدا و هدایت، نصایح و فرامینِ مقام معظم رهبری هستیم چه در دوران حضرت امام و چه در دوران فعلی.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید