خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / دیدار ریاست و پرسنل قوه قضاییه با امام جمعه معزز شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

دیدار ریاست و پرسنل قوه قضاییه با امام جمعه معزز شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ همزمان با هفته‌ی قوه‌ی قضائیه ریاست و پرسنل محترم قوه قضاییه ی  شهرستان بهشهر با حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سیدعربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و اهمیت دستگاه قضا گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مردم با  تشکیلات قضا و دادگستری در تعامل هستند باید عدالت به خوبی رعایت شود  و همه کار کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: به تعبیر امیرالمومنین حیات و زندگی جوامع به برکت عدالت است و اساس هستی نیز مبتنی بر عدالت است. از جناب امیرالمومنین سوال پرسیدند آیا عدالت بهتر است یا جود و سخاوت؟ حضرت ابتدا عدل و  جود را معنا کرد و فرمود عدالت آن است که هر چیزی سر جای خودش باشد اما جود این است که هر چیزی اینجاست به واسطه ی یک پارتی و یا رشوه جابه جا می شود پس عدالت بهتر است. آدم میتواند در پرتو عدالت همگان را جلب کند اما در پرتو جود یک عده را می توان جلب کرد.

وی افزود:امروزه ازدحام به سمت دادگستری زیاد است شاید این، توطئه دشمن باشد که می خواهند هجمه ی کاری دادگستری را زیاد کنند باید هوشیار بود یک عامل، عدم احاطه علمی برخی از قضات است. یکی از شرایط قضاوت این است که احاطه داشته باشد بر شرح حاشیه بهتر.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر بر وحدت، اتحاد و همدلی تاکید کرد و گفت: زمانی شهید بهشتی ها و شهید چمران ها بودند و شعار می دادند جنگ، جنگ تا پیروزی اما امروز می گویند مذاکره، مذاکره. دشمن می خواهد در میان مردم احساس یاس و ناامیدی ایجاد کنند و این مهمترین هدف دشمن است. گروه های منحرف می گویند ملت ایران گرسنه است این توطئه دشمن است دشمن می خواهد بستر برای اعتراض جمعی مجدد فراهم کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: دشمن می خواهد مردم را از اهل بیت و ولایت جدا کند. دشمن نسبت به محرم و اربعین بسیار حساس است و هدف دیگر دشمن، هجمه به ولایت فقیه است اگر دشمن فتنه ای را طراحی کند آینده فتنه، هجمه به ولایت فقیه است در چنین شرایطی وظیفه ما، کار مضاعف است.

وی ادامه داد: دادگستری بهشهر نمره خوبی دارد اما باید بدانیم دادگستری بایستی فرهنگ تسریع در روند رسیدگی به پرونده ها، بصیرت در دستگاه ها، هوشیاری و بیداری و اقدام به موقع را مدنظر قرار دهد.

امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد: قضات، عدالت و انصاف را بیشتر مراعات کنند اگر موضع گیری های دستگاه قضا نباشد دشمن خوشحال می شود. در برابر فتنه های دشمن باید صریح موضع گیری کرد.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید