خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر:شرط توحید توجه به ولایت است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر:شرط توحید توجه به ولایت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری در نشست با اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به بیانی از آقا امام رضا(ع) گفت: آقا علی ابن موسی الرضا در جمع عالمان، فرهیختگان آن زمان فرمود هرکسی بگوید لااله الا الله یعنی به وحدانیت الهی اظهار کند و در قلعه ی الهی قرار گیرد و هرکس که در قلعه توحید باشد از عذاب درامان است. اظهار و ابراز به توحید دژ محکم الهیست البته شرایط، هزینه و عنایت می خواهد یکی از شرایط من هستم یعنی با اقرار به ولایت من انسان ها به ولایت حق می رسند.

وی یادآور شد: امروز نیز شرط توحید شناخت ولی زمان است. در زمان غیبت امام زمان، ولی مشخص است. در جریان دنیای امروز ما از همه کشورها سمت و سوی حمله به ولایت است اخیرا گروه افراطی شیعه شکل گرفت تحت عنوان “سالکون”که اعتقاد دارند اگر بخواهید امام زمان بیاید بایستی فساد را زیاد کنید.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: امام فرمود هر کجا بدی و ظلم و فساد دیدید از اسرائیل است. پشت همه این قضایا استکبار است. به کشورهای اسلامی نگاه کنید اعتقاد مذهبی است اما اعمال مذهبی کم رنگ شده یعنی فاصله ای میان اعتقاد مذهبی و اعمال مذهبی وجود دارد. قرآن ما را به ایمان و عمل صالح دعوت می کند در قرآن بعد از ایمان بلافاصله عمل صالح آمده یعنی میان این دو فاصله ای نیست متاسفانه امروز فاصله ایجاد می شود.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: در نماز جمعه ارزش های الهی عملیاتی می شود. توصیه به تقوا یعنی مومن متعهد، فعال، تابع دین و ولایت باشد. نظام اسلامی محتوا می خواهد. دشمنان می خواهند محتوای دین را از حکومت حذف کنند. ببینید عربستان، اسرائیل، ترامپ چه می کنند؟ باید هوشیار و بیدار باشیم. مومن باید لحظه شناس و زمان شناس باشد.

وی خاطرنشان کرد: پیغمبر فرمود زمانی می رسد که مردم از علمایشان فرار می کنند مانند گوسفندی که از گرگ فرار می کند. آیت الله مصباحی یزدی گفت مشکل ما اینست که مردم و مسئولین ما دارند از معنویت جدا می شوند.

مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) بیان کرد: در خاطرات ستارخان آمده من هیچگاه در قیام آذربایجان اشک نریختم زیرا اشک می ریختم نشانه شکست آذربایجان بود اگر آذربایجان شکست می خورد تهران و کشور شکست می خورد در شرایط سختی قرار گرفتیم چند ماه ما را محاصره کردند روزی از قرار گاه بیرون آمدم مادر و فرزندی را دیدم که فرزند از فرط گرسنگی علف را با خاک می خورد. فکر کردم این مادر مرا ببیند به من ناسزا بگوید اما مادر فرزندش را در آغوش گرفت و گفت پسرم، ایرادی ندارد ما خاک می خوریم اما خاک را به دشمن نمی دهیم. اینجا بود که من اشک ریختم.

حجت الاسلام و المسلمین جباری تاکید کرد: مذهب، انقلاب، اهداف و موقعیت انقلاب مدنظر قرار گیرد و اعضای ستاد این موارد را جدی بگیرند. رهبر انقلاب رهبر بیداری است مسئولان نیز بیدار و هوشیار باشند.

وی انتقاد کرد: مسئول در حکومت اسلامی باید برای مردم همت و تلاش کند  ساخت مصلای نماز جمعه شهرستان بهشهر با ۴۰ سال سابقه هنوز ناتمام است و تا به امروز ادارات و شرکت ها کمکی به آن نداشتند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: مصلا را جدی بگیریم. قدر مردم را بدانیم که در هوای گرم تابستان در نماز جمعه حضور دارند باید به این مردم یاری کرد و برای رفع مشکلاتشان همت داشت.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید