خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: وظیفه ی امروز ما تقویت دین است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: وظیفه ی امروز ما تقویت دین است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در جلسه ستاد نماز جمعه گفت: یکی از وظایف ما این است که دینمان را تقویت کنیم. تقویت و اعتلای دین راه های گوناگونی دارد. این انسان دو مسئولیت سنگین برعهده دارد نخست آنکه بندگی خودش را بداند اگر می خواهد به سعادت، کمال و رشد برسد به بندگی حق دست یابد. وظیفه سنگین دوم این است زندگی کردن را بیاموزد.

وی افزود: برای بندگی و زندگی کردن باید الگو داشت. پیغمبر الگوی ماست در بندگی و زندگی. امامان ما الگوی ما هستند. ما همه الگو را خوب می فهمیم. برای رسیدن به بندگی و زندگی الگو می خواهیم. الگوی ما امامان هستند و در عصر غیبت مقام معظم رهبری است که از دو طریق که به ما کمک می کنند ۱- از راه گفتار ۲- از راه رفتار

امام جمعه شهرستان بهشهر  با اشاره به نقش نماز در تقویت دین گفت: پیغمبر فرمود هر چیزی یک سیما و صورتی دارد. سیما و صورت دین شما نماز است. پیغمبر فرمود نماز ستون دین شماست. هرکس نماز را سبک بشمارد یا ترک کند دین خودش را منهدم کرده. پیغمبر فرمود محبوب ترین اعمال در پیشگاه خدا نماز است. نماز نورانیت می اورد. جامعه نماز جامعه نورانی است نماز چهره شیطان را سیاه می کند.

حجت الاسلام والمسملمین حاج سید عربعلی جباری بیا کرد: یکی از ارکان نماز قیام است. چقدر تا الان به فلسفه قیام فکر کردید؟ قیام یعنی برخاستن، حرکت، جهش، انقلاب. ما در قیام باید به دو مسئله توجه کنیم یکی در صراط عبادت حق تعالی بودن. عشق خدا را در دل گرفتن دوم، فرود از مرکب هوای نفس، برخاستن برای مقاومت و استواری.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با نقش نمازجمعه اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب فرمود همین نمازجمعه بود که توانست دانشگاه شما مردم ایران را از خطی که آمریکا می خواست نجات دهد و فضای دانشگاه را تقدیس کند. همین نمازجمعه بود که یک توده میلیونی عظیم را با وجود طبل و بوق تفرّک در خط مستقیم نگه داشت. همین نمازجمعه بود که شوق جهاد فی سبیل الله را در دل ها ترغیب کرد اینها را نمازجمعه، اجتماع عظیم عبادی والهی این زمینه بزرگ داده است برای ما بسیار معتبر، محترم و عزیز است این نمازجمعهی ماست. از مردم عزیزمان مصرا می خواهیم برای کوری چشم دشمن و برای حفظ وحدت و برای ادامه راه انقلاب اسلامی نمازجمعه ها را هر چه باشکوه تر برگزار کنند. این مطالبات رهبری است که فرمود فلسفه ای که مردم برای نمازجمعه باید حساس باشند به چند جهت است اولا حفظ انقلاب اسلامی، کوری چشم دشمن و..

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: بیشتر اعضای ستاد نمازجمعه جوانان هستند و حضور آنها بسیار چشمگیر است. شهرستان بهشهر بیشتر از لحاظ حضور در نمازجمعه بسیار باشکوه است اما بارها بنده گفتم راضی نیستم بایستی هر هفته حضور باشکوه تر باشد و خطبه گذشته گفتیم پایگاه های مساجد وارد کار شوند و هر پایگاهی یک هفته در برگزاری نمازجمعه همکاری کنند و مساجد و ستاد فعال و فعال تر شوند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید