خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: فرهنگ دفاع مقدس را احیا کنیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: فرهنگ دفاع مقدس را احیا کنیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در مراسم یادواره شهدای روستای وزوار به خصیصه ها و ویژگیهای شهدا اشاره کرد و گفت: شهدای ما سرزمین دل ها را تسخیر کردند لذا هرکجا که یاد، نام و عنوان شهید است دل ها متوجه آنها می شوند.

وی افزود: مقام ‌معظم رهبری می فرمایند بعد از شهدای کربلا شهدای دفاع مقدس بی نظیرترین، با فضیلت ترین شهدا هستند و در تعبیر دیگر می فرمایند شهدا مانند آیه های قرآن مقدسند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: قرآن، توجه به قرآن و عنایت به قرآن آداب دارد قرآن با کتاب های دیگر تفاوت آشکار دارد. قرآن را بایستی با تفکر، تامل و با طهارت و روبه قبله خواند و شیطان رجیم را لعن کرد و به خدای بزرگ پناه برد. اگر شهدای ما مانند آیه های قرآن مقدسند یعنی شهدای ما نورند و به کمال رسیده اند شهدای ما تیرگی و تاریکی ها را از بین برده اند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری با بیان اینکه شهدای ما محبوب دل ها هستند، بیان کرد: قرآن می فرماید هرکسی در راه خدا پیکار کند، کشته شود یا فاتح برگردد ما به این شهدا اجر عظیمی خواهیم داد آن پاداش بزرگ همین محبت دل هاست.
وی ادامه داد: امیرالمومنین می فرماید والاترین گنج اینست که آدمی، دل ها را از آنِ خود سازد. مقام امام راحل دل نشین است لذا نام امام، کلمه امام محبوب قرن است. امروز مقام معظم رهبری دل نشین است لذا دل ها را به خودش جذب کردند شهدای ما این چنین اند.

امام جمعه شهرستان بهشهر بیان کرد: جریان کربلا با شهادت امام حسین(ع) به پایان رسید و یزید مستِ پیروزی و طاغوت اموی سرشار از غرور، تکبر و نخوت بود و فخرفروشی می کرد. اهل بیتِ اباعبدالله الحسین را به اسارت گرفتند و به مجلس یزید بردند وقتی وارد مجلس یزید شدند سخنگوی مزدوری سخن‌می گفت. امام سجاد به آن مرد تشری زد و فرمود شما دارید با رضای مخلوق غضب الهی را برای خود و شنوندگان آماده می کنید آن گاه به یزید گفت آیا اجازه می دهی من بروم سخن بگویم تا خدا راضی باشد و اینهایی که شرکت کردند و پای سخن نشستند بهره ای بگیرند. یزید اجازه نداد دیگران اصرار کردند در نهایت امام سجاد با آن وضعیت بالای منبر نشست و فرمود مردم، خداوند به ما بر ۷ چیز برتری داده است از جمله فرمود خداوند دل های مومنین را برای ما آماده کرده است ما دل نشین هستیم. اینطور نیست اگر یزید، اولیای خدا و مجاهدین و عده ای از زنان و فرزندان خاندان نبوی را به اسارت گرفت همه چیز تمام شده باشد بلکه ما در دل ها جای داریم. حضرت زینب(س) به یزید خطاب کرد یا یزید، به خدا قسم، شما نمی توانید یاد ما را در خاطره ها محو کنید. ما امروز اعتقادمان بر این است شهدای ما زنده اند. اگر کسی فکر کند شهید مرده است قرآن می فرماید این فکر، انحرافی و گمراه کننده است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت: شهدا برای بازماندگان پیام دارند شهدا می گویند بدانید آنچه که از تفضلات خدا به ما داده شد خوشحالیم. به شما بشارت می دهیم شما در زندگی از هیچکس نهراسید، محزون نباشید. شهدا نورند. توکلتان بر خدا باشد.

وی ادامه داد: بدانید کسانی که به شهادت رسیده اند و در مسیر اهداف شهدا قدم برمی دارند خدا اجر و پاداش آنها را ضایع نمی کند. در اجلاسیه ائمه جمعه استان مازندران که هفته گذشته در لاریجان برگزار شد خاطره ای از آیت الله جوادی آملی نقل شد یکی از علما گفت خدمت آیت الله جوادی آملی رفتم. ایشان از منطقه لاریجان سوال فرمود.گفتیم لاریجان همچنان بدون تغییر مانده و پیشرفتی نکرده است. آقا با تعجب فرمود عجب، من خوابی دیده ام. احساس می کنم بایستی منطقه لاریجان آباد شود. خواب دیدم از منطقه لاریجان نور به آسمان ساطع و بالا می رود. این خوابِ آیت الله همچنان در میان مردم بود تا اینکه سردار باقرزاده مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح مصاحبه کرد و در آن مصاحبه گفت ما در منطقه ای تفحص کردیم ، بیل و کلنگ را جمع کردیم و گفتیم اینجا خبری نیست فردا باید به منطقه ای دیگر برای تفحص برویم. گفت در عالم رویا خواب دیده شد که این منطقه تعدادی از شهدا دسته جمعی اذان می گویند. سردار باقرزاده به نیروها گفت باید بمانید و با دقت تفحص کنید تا ببینید نتیجه خواب چیست. فردا عملیات را شروع کردیم منطقه ای را یافتیم که پیکر ۵ شهید در آنجا پیدا شد. آقای منصوری لاریجانی یکی از عرفا می فرماید فورا با جناب سردار باقرزاده تماس گرفتم و گفتم این پنج شهید گمنام را برای لاریجان می خواهیم. سردار باقرزاده: اینکه نمی شود شما پیکر پنج شهید را به لاریجان ببرید. گفتم: خود فرمودید این شهدا با هم هستند. با هم اذان گفتند انها را از هم جدا نکنید در نهایت پیکرهای این شهدا را به لاریجان آوردیم. خدمت حضرت آیت الله جوادی رفتم و گفتم آقا، خواب شما تعبیر شد.‌گفت: چه شد؟ خواب را که عرض کردم آیت الله جوادی هم متاثر شدند و فرمودند به احترام شهدا در تشییع شهدا حاضر می شوم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر تعریف کرد: شهید همت که هنوز به شهادت نرسیده بود فرمانده منطقه حاج عمران بود آنروز هنگام نهارِ بچه های جبهه، حاج همت وارد شد و خسته بود نهار آن روز مرغ و پلو بود. حاج مهدی همت با بچه های بسیجی شوخی کرد و گفت: مگر بچه های بسیجی مرغ و پلو می خورند. در روایت دیگر آمده حاج مهدی همت از شانه تیر خورده بود و بار سنگین نمی توانست بلند کند. در حال گشت بود یه کامیون سیب زمینی و پیاز و.. دید که پیرمرد بسیار با صفایی مسئول این کار است تا چشم پیرمرد به وی افتاد گفت جوان بیا ما را کمک کن. حاج مهدی همت گفت چشم و با شانه های آسیب دیده گونی های سیب زمینی را جابه جا کرد بعد مسئول آمار آمد پیرمرد از آقای بسیجی تشکر کرد گفت امروز یک بسیجی آمد و به ما کمک کرد اگر او نبود این بچه ها نمی توانستند به ما کمک کنند من می خواهم از فرمانده شان بخواهم این آقا را به منطقه خودمان بفرستد. مسئول امار گفت آقا، این مرد خودش فرمانده ماست. این پیرمرد جلو رفت تا او را ببوسد که او زودتر آمد و به همه خدا قوت گفت و رو به مسئول امار گفت من هم یک بسیجی هستم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: این فرهنگ در برابر دشمن ایستاد اما امروز تغییر کردیم بازار ما تغییر کرد از فرهنگ جبهه فاصله گرفتیم به پُست، مقام و جایگاه می بالیم. امروز نیاز داریم فرهنگ دفاع مقدس را احیا کنیم.

وی یادآور شد: شهدای ما دل ها را تسخیر کردند با تواضع، عبادت، بندگی و نماز، امربه معروف و نهی از منکر با جهاد فی سبیل الله. پیام شهدا اینست که خداوند اجر مومنان را ضایع نمی کند. امروز دشمن با همه قدرت با روحیه چنگیزوار جلو امد و می گوید می خواهم انقلاب مردم ایران را ازبین ببرم نظام اسلامی را از بین ببرم. سلطنت طلبان پیام می دهند منافقین که بدترین گروه تروریستی حاکم هستند چراغ سبز نشان می دهند به ترامپ.

امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد: این یادواره های شهدا توسعه یابد. فرهنگ دفاع مقدس باید توسعه یابد دفاع یعنی پاسداشتن یعنی اعتقاد به لااله الا الله و ایستادگی. شهدای ما ولایت مدار و معاد آور بودند. عظمت انقلاب به عظمت شهداست. عزت ایران به عزّت شهداست. شهدای ما زنده اند به شهدا سلام می دهیم زیرا زنده اند. شهدا در قهقهه ی مستانه شان عند ربهم یرزقون هستند. عظمت شهدا را درک کنیم. فضیلت شهدا تا این حد است  که اولیای خدا دعا می کنند خداوند شهادت در راه خودش را نصیب آنان کند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید