خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه بهشهر: مدیریت کارآمد مبتنی بر ایمان و تقواست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه بهشهر: مدیریت کارآمد مبتنی بر ایمان و تقواست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، فرماندار و مدیران شهرستانی به مناسبت هفته دولت با امام جمعه معزز شهرستان بهشهر دیدار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در جمع مدیران  گفت: ماه ذی الحجه ، ماهِ برکت، شرافت، نورانیت و معنویت، ماهِ دعا و مناجات است. ماه ذی الحجه یکی از بهترین ماه هاست. پیغمبر اکرم (ص) فرمود اعمال هیچ ماهی همانند ماه ذی الحجه نیست. این ماه بسیار پربرکت است و از آن بهره بگیریم و خودمان و اعتقادات دینی مان را تقویت کنیم.

وی با بیان اینکه فرهنگ دینی در پرتو همین دعاها، نمازو عبادات ارتقا می یابد افزود: امام صادق فرمود از این گذرگاه های زمان گهگاهی نسیم می وزد سعی کنید خودتان را بر آن نسیم عرضه کنید زیرا همیشه بدست نمی آید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: امیرالمومنین فرمود این وقت و عمرها، دقایق مثل ابر گذرا هستند دراختیار ما نیست به تعبیر حضرت آیت الله حسن زاده آملی که فرمود شیطان این مسئله را القا می کند که زمان در اختیار داری  درحالی که دین و مجموعه ی نظام ارزشی می فرماید که زمان در اختیار شما نیست. آنچه گذشت، گذشت فردا نیز در اختیار ما نیست. وقت را که همین الان در اختیار داری غنیمت بشمار. امیرالمومنین فرمود از دست دادن همین فرصت ها، غصه و پشیمانی می اورد.انسان مومن هیچ گاه وقتش را به بطالت نمی گذراند.

به نفوذ فکری دشمن در جامعه حساس باشیم

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به شهادت مسلم بن عقیل بیان کرد:  زمانی که مسلم وارد شهر کوفه شد حدود ۱۸ هزار نفر گرد او جمع شدند اما چه شد؟ چه تغییری در کوفه ایجاد شد که در شب آخر مسلم از مسجد بیرون آمد یک نفر نبود که او را تعارف کند این نماینده ارشد امام متحیر و در کوچه های کوفه سرگردان بود چه عاملی سبب شد رفتار مردم کوفه تغییر کند؟

وی با اشاره به نفوذ فکری دشمن گفت: باید به نفوذ فکری دشمن در جامعه حساس باشیم زیرا بعضی تغییر چهره می دهند. بعضی ها با زبان حکومت و رهبری با ما صحبت می کنند با زبان دوست صحبت می کنند اما دشمنانی هستند که می خواهند در لباس دوست ضربه بزنند از ماجرای کوفه و سرگذشت مسلم بن عقیل درس بگیریم. چرا حضرت اباعبدالله الحسین کشته شد؟  چون ابتدا نماینده ی او را به شهادت رساندند وقتی مسلم را به شهادت رساندند بر امام حسین پیروز شدند مردم کوفه باید به نماینده امام کمک و وی را تقویت می کردند.یکی از نامه های مظلومانه و غریبانه ای که در تاریخ نوشته شد نامه مسلم بن عقیل به امام حسین بود که فرمود به کوفه نیایید کوفه وفا ندارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد: امروز مسئولین شبانه روز تلاش می کنند اما باز گلایه های مردم جدی است. باید این مسائل تحلیل شوند ما همیشه بایستی چشم بیدار  و گوش شنوا  و فکر نور و نورانی داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با بیان اینکه طرح مسائل با گلایه به معنای انرژی مثبت دادن به مسئولین است. مدیران بدانند مردم با روحانیت تعامل دارند و مشکلاتشان را به ما می گویند. مردم ولی نعمت ما هستند.

وی یادآور شد: امروز چالش های زیادی روبروی ماست. چالش های درونی، بیرونی و منطقه ای. به اقتصاد و معیشت مردم، به زندگی و دنیای مردم توجه کنید. چهل سال از اول انقلاب گذشت دولت هایی روی کارامدند و رفتند. بعضی ها نام نیک برجاگذاشتند مانند شهیدان رجایی و باهنر و بعضی ها نام تلخی از خود در تاریخ ثبت کردند.

 همه مدیران برای پیشرفت شهرستان تلاش کنند

مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) گفت: اولین ویژگی یک مدیر موفق و کارآمد در نظام جمهوری اسلامی این است که مدیریتش مبتنی بر ایمان است  و اعتقادات صحیح داشته باشد. مدیریت مبتنی بر ایمان محبوبیت و اعتماد می آورد. مدیریت حضرت امام اینچنین بود مدیریت اباعبدالله الحسین در کربلا مبتنی بر ایمان بود. مدیریت مبتنی بر ترس و طمع آرامش نمی اورد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری خدمت به مردم را دومین شاخصه ی یک مدیر موفق برشمرد و افزود: مدیریتی که مبتنی بر ایمان باشد خودش را وقف مردم می کند. امام راحل فرمود حکومت باید در خدمت به مردم باشد و به مردم بفهماند که ما خدمتگزاریم. متاسفانه ما نتوانستیم دستاوردهای انقلاب را به مردم بفهمانیم. دستاوردهای دولت را در هفته دولت به اطلاع مردم برسانید. خدمت به مردم را جدی بگیرید.

وی ادامه داد: مردم ولی نعمت ما هستند مدیریت ما نیز مدیریت مردمی، الهی و اسلامی است بایستی با مردم سروکار داشته باشیم. سومین شاخصه، داشتن روحیه ی تلاش برای رفع مشکلات مردم است. دولت انقلابی برخوردار از روحیه ی جهادی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: مدیر انقلابی در وعده ها صادق است اگر صداقت باشد مردم اعتماد می کنند فساد عامل ناکارآمدی است که باید با ان مبارزه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری تاکید کرد: به اقتصاد مردم توجه کنید. مردم مشکلات دارند. با مدیریت مبتنی بر ایمان جلوی بسیاری از حرف ها و گلایه ها را بگیرید. ما بایستی به دنبال پیشرفت شهرمان باشیم. اجازه ندهیم شهر ما عقب بیفتد. همه مدیران برای پیشرفت شهرستان تلاش کنند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید