خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه بهشهر:خانواده های شهدا چشم و چراغ ملت هستند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه بهشهر:خانواده های شهدا چشم و چراغ ملت هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در یادواره شهدای روستای پچت اظهار کرد: شهدا برای یاری دین، تامین امنیت، حفظ حجاب و نماز، حفظ امربه معروف و نهی از منکر و رعایت ارزش های الهی رفتند و امروز دل های ما را تسخیر کردند.

وی خطاب به ترامپ گفت: گذشتگان شما جنگ را بر ما تحمیل کردند و امروز به اقتصاد مردم حمله کردید اما مردم با حضور در یادواره های شهدا با شهدا پیمان می بندند که صراط مستقیم و حق که همان راه شهدا است  ادامه می دهیم. همه اولیای خدا آرزو داشتند در راه خدا شهید شوند.همه به امیرالمومنین عشق خاصی دارند. امیرالمومنین داماد  پیغمبر است همسری مانند زهرای مرضیه دارد و مومن به خداست اولین مسلمانی است که به پیغمبر ایمان آورد و نماز خواند  وقتی در سحرگاه ۱۹ ماه مبارک رمضان ضربت خورد فرمود به خدای کعبه منِ علی رستگار و پیروز شدم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: شهدا به ما پیام دادند برای ما ناراحت نشوید؛ بدانید ما کجا هستیم . ماه در پیشگاه خدا از اجر و منزلتی که خدا به ما داد خوشحالیم و می گویند مژده باد به شما، نهراسید، محزون نباشید بدانید  اگر با خدا باشید خدا اجر و مزد مومنان را ضایع نمی کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: امروز مردم ما از همین یادواره پیام می دهند که در ره علی و  و لایت هستند. رهبر انقلاب فرمود شهدا مانند آیه های قرآن مقدسند. شهدای ما بعد از شهدای کربلا در فضیلت نظیر ندارند یعنی شهدای ما بعد از شهدای کربلا بافضیلت ترین شهدا هستند. در تاریخ زندگی یکی از شهدا آمده که ایشان در نزدیکی گلزار شهدای شهرش سکونت داشت و برای رفتن به سرکار هر روز از گلزار شهدا عبور می کرد با اینکه مسیر دیگری هم بود  این مسیر را می پیمود و فاتحه ای می خواند. این عمل در روز چهار بار برایش تکرار می شد تا کسی به این فرد گفت چه ضرورتی دارد شما هر روز چهار بار فاتحه بخوانید. پاسخ داد اولا ما هر چه داریم از شهدا داریم. عزت، امنیت، امکانات امروز ما به برکت خون شهدای ماست. با رفتن به مزار شهدا  به آرامش دل می رسم  و انرژی عجیبی به من دست می دهد.

وی افزود: شما کارگران و کشاورزان عزیز در این جنگ نابرابر اقتصادی به میدان بیایید و به رهبری، ولایت، سپاه، ارزش های الهی کمک کنید امروز راهکار در کار است. اقتصاد مقاومتی کار می خواهد همت و تلاش میخواهد. زمین ها را معطل نگذارید. به دشمنان بگوییم اگر ۸ سال دفاع کردیم داعش را نابود کردیم اگر نفوذیان نفوذ پیدا کردند ما با اتحاد، وحدت، تلاش و همت  از شهدا دفاع کنیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: جوانان در ماه محرم به مساجد بیایند. می خواهند ما را تحریم کنند تا ما در مجالس اباعبدالله الحسین هزینه نکنیم. مادری فرزند اولش شهید شد. فرزند دوم شهید شد فرزند سوم و چهارمش شهید شد آن گاه به امام پیام داد دیگر سرباز در خانه ندارم اما از امروز چادر به کمر می بندم خودم از انقلاب  و ولایت دفاع می کنم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: دشمنان نه مردم را شناختند نه انقلاب ما را شناختند و نه جوانان ما را شناختند. خانواده های شهدا چشم و چراغ ملت هستند. زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از رفتن به جبهه ها نیست. کربلاو انقلاب زنده می مانند و مردم به حیات انقلابی زنده هستند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید