خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر:راهِ شهدا راهِ ما و خطِّ شهدا خطِّ ماست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر:راهِ شهدا راهِ ما و خطِّ شهدا خطِّ ماست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در یادواره شهدای روستای کوهسارکنده اظهار کرد: راه نجات و رهایی از گرفتاری و بحران در صراط مستقیم است و امیرالمومنین و فرزندان علی خود صراط هستند اگر جامعه ی ما و دنیای بشریت به معارف الهی توجه کنند می توانند راه را از بیراهه و نور را از ظلمت تشخیص دهند شهدا راه را پیدا کردند لذا به قله ی کمال و سعادت دست یافتند.

وی افزود: پیغمبر فرمود فاطمه خون قلب من است. فاطمه پاره تن من است هرکس فاطمه ام را بیازارد مرا آزرده خاطر کرد هرکس فاطمه ام را خوشحال کند مرا خوشحال کرد اما همسر فاطمه نور چشم من است. علی از من است. علی برادر من است علی حق است هر کجا علی است حق نیز است. علی با قرآن است و قرآن با علی. علی میزان است با علی، انسان های مومن از غیرمومن شناخته می شوند. آن گاه راجع به امام حسن و امام حسین تعبیرهای فراوانی وجود دارد. امام حسن و امام حسین جگر گوشه و میوه دل من هستند یعنی پیغمبر وجود نبوت را یک شجره ای می داند که بار این شجره ، امام حسن و امام حسین هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: پیغمبر فرمود جامعه ی شیعه بداند سایر امامان از نسل فاطمه ، امینان خدا در میان مردم هستند هر کسی با اهل بیت باشد نجات و رهایی پیدا می کنند اما اگر کسی از کشتی اهل بیت فاصله بگیرد، بداند هلاکت و نابودی در اختیار اوست. امام حسن و امام حسین دو شاخه ی گل از گلستان نبوت در دستان شیعیان و انسان های آزاده و عدالت خواه هستند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری عنوان کرد: در یادواره های شهدا عظمت و مقام و منزلت شهیدان باید مطرح شود. رهبر کبیر انقلاب فرمودند شهدا در قهقهه ی مستانه شان عند ربهم یرزقون هستند شهدا مانند آیه های قرآن مقدسند و در فضیلت نظیر و مانند ندارند. در تاریخ زندگی یکی از شهدا آمده که ایشان در نزدیکی گلزار شهدای شهرش سکونت داشت و برای رفتن به سرکار هر روز از گلزار شهدا عبور می کرد با اینکه مسیر دیگری هم بود  این مسیر را می پیمود و فاتحه ای می خواند. این عمل در روز چهار بار برایش تکرار می شد تا کسی به این فرد گفت چه ضرورتی دارد شما هر روز چهار بار فاتحه بخوانید. پاسخ داد اولا ما هر چه داریم از شهدا داریم. عزت، امنیت، امکانات امروز ما به برکت خون شهدای ماست. با رفتن به مزار شهدا  به آرامش دل می رسم  و انرژی عجیبی به من دست می دهد.

وی با بیان اینکه شهدا امنیت، استقلال، حرّیت، آزادگی و آزادگی ما را تامین کردند، ادامه داد: در یادواره های شهدا، دل ها آرامش می یابند. اظهار محبت، عشق و علاقه به شهدا اولین پیام یادواره های شهداست.  این حضور، عظمت و روحیه انقلابی  به دنیای استکبار پیام می دهند چه خیال کردید؟ فکر کردید تحریم اقتصادی با پشتوانه رسانه های تبلیغاتی  مردم را از انقلاب دور می کند؟ مردم با عزمی جدی و با روحیه انقلابی پای این نظام ، انقلاب و  رهبر ایستادگی  و مقاومت دارند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: تهذیب شعائر دینی و مذهبی دومین پیام برگزاری یادواره های شهداست. در قرآن آمده هرکس بیاید سنت علوی، زهرایی، سنت حسنی و حسینی و سنت شهدای ما را بزرگ بداند نشانه حیات انقلابی یک ملت است. این ملت با برگزاری یادواره های شهدا، حیات، عزت ، کرامت خودشان را به دنیا اعلام می کنند و این نشانه ی تقوای دل است. امام صادق (ع) فرمود اگر کسی در جلسه بزرگداشت شهدا شرکت کند و در مظلومیت آنها، خود را عزادار و غم انگیز ببیند او در حال عبادت است. در سیره ی زندگی بی بی دو عالَم حضرت فاطمه زهرا می خوانیم او به مزار شهدای اُحُد می رفت و انجا برای شهدا طلب رحمت و مغفرت می کرد. این حضور و  گرامیداشت یادواره ها نشانه ی شعائر دینی و تقوای دل، حیات اجتماعی، انقلابی، فرهنگی و حیات سیاسی و اخلاقی یک ملت است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری عنوان کرد:  آقا امام رضا (ع) فرمود مشمول رحمت باد آن جامعه ای که امر ما را احیا می کند. هرکسی امر ما را احیا کند روزی که دل ها می گیرد او زنده دل است زیرا احیای حق ما اینست که دل ها زنده می مانند.

وی  اعلان مواضع به دولتمردان، مسئولان منطقه ای، شهرستانی ، روستایی و کشوری را سومین پیام یادواره های شهدا برشمرد و افزود: این انقلاب به دست شما امانت است. امام فرمود اجازه ندهید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد. شهرستان بهشهر و استان مازندران معطر به عطر شهدای مدافع حرم شد. کسی که شاهد شهادت سید سجاد خلیلی بود می گفت ابتدا دستان سید سجاد خلیلی را قطع کردند آن گاه حرامیان به او نزدیک شدند و او را زدند و ناسزا گفتند. آقای رئیس جمهور، وزیر، وکیل، استاندار، فرماندار، بخشدار و شورا، آقای دهیار و ..  شهدا خیلی مظلوم و غریبند. اعلان مواضع یعنی راه شهدا ، راهِ ما و  خط ما، خطِّ شماست افکار ما افکار شماست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: تجدید عهد و پیمان با شهدا چهارمین پیام یادواره های شهداست ما از کربلا آموختیم  ما با شهدا هستیم. این شهدا دل ها را تسخیر کردند. شهدا دل نشین اند. امام سجاد(ع) فرمود خدا به ما چند چیز داد اول، ما در دل های مردم هستیم مگر می شود شما مردم را از ما و ما را از مردم جدا کنید؟ حضرت زینب به یزید گفت تمام تلاش را به کار بگیر، هر مکر، ترفند داری انجام بده تو کوچکتر از آن هستی که نام و یاد ما را محو کنی. آخرین پیام ما به ترامپ و نتانیاهو این است که مردم پشت سر مقام معظم رهبری تا اخرین نفس مقاومت می کنند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید