خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: رمز و راز پیروزی مردم ایران در سرمایه ی محرم و عاشوراست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: رمز و راز پیروزی مردم ایران در سرمایه ی محرم و عاشوراست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در مجلس عزای سیدالشهدا (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم شهرستان بهشهر خصوصا شهید سید سجاد خلیلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: قرآن کریم چهره های خوبان، صالحان، نیکان و صادقان را معرفی می کند با دقت در کتاب الهی می توان خصال خوب آنها را شناخت و ماه محرم یعنی شناسایی انسان های وفادار، متدیّن، خوبان و در مقابل انسان های بد. شاید براساس همین از ابتدای خلقت تا پایان خلقت دو خط حاکم است نخست، خطِّ توحید و خداپرستی که در این خط جهان بینی و ایدئولوژی انسان ها کاملا محسوس و مشخص است.

وی افزود: هدف اباعبدالله الحسین  این بود مردم این دو خط را بشناسند. امام راحل نیز در این قیام و انقلابشان به دنبال شناساندن دو خط توحید و خط طاغوت بود. شخصیت های محبوب و دل نشین باید معرفی شوند لذا یکی از اهداف امام حسین در کربلا معرفی خود، پیامبر و امیرالمومنین بود. در روز عاشورا رجز خواند و فرمود اگر مرا نمی شناسید من فرزند آن علی پاکیزه خصالم اگر بخواهم بر دنیای بشریت فخر کنم همین فخر مرا کافیست که امیرالمومنین پدرم است. پدرم در مقامی است که پیغمبر فرمود هر کجا حق و قرآن است پدرم نیز است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر بیان کرد: خداوند توبه کنندگان را دوست دارد یکی از توبه کنندگان جناب حُربن یزید ریاحی بود.حُر به مقامی رسید که روزی امام حسین فرمود مادرت به عزایت گریه کند اما وقتی حر پشیمان شد و حریم حق را یافت امام حسین به او فرمود تو آزاد مردی همچنان که مادرت تو را حُر نامیده است. کسانی که اهل صداقت باشند با خدا، پیامبر، امام و ولی شان باشند خدا انها را دوست دارد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: خدا انسان های اهل انفاق و احسان، اهل رشد و پیشرفت و توسعه را دوست دارد. خدا کسانی که دراهش مجاهدانه، سلحشورانه جنگیدند و از اهداف دین و اسلام دفاع کردند را دوست دارد. پدر بزرگوار شهید سید سجاد خلیلی به بنده فرمودند که نانجیب داعشی ها دندان و فک فرزندم را خرد کردند. این شهید بزرگوار در راهش استقامت کرد و صبوری ورزید.

وی با بیان اینکه محرم به ما درس تلاش می دهد افزود: چهل سال است استکبار تلاش می کند و همه توان، ترفندها، مکرو حیله، توطئه و تحریم را به کار گرفت و امروز نیز با همه وجود به میدان امده تا از راه اقتصادی به ما لطمه بزند اما خودشان می گویند ما هر چه  توان به کار گرفتیم تا این نظام سیاسی اسلامی مبتنی بر ولایت را تضعیف کنیم نه تنها نتوانستیم حذفش کنیم بلکه امروز این کشور قدرتمندانه و مقتدرانه در عرصه بین المللی و منطقه ای حضور دارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر خاطرنشان کرد: آنها می گویند رمز و راز پیروزی مردم ایران در سرمایه ی محرم و عاشوراست این مردم به مصلح و منجی اعتقاد دارند و در انتظار رهبر الهی هستند و این ملت ظلم ستیز است.  محرم و عاشورا را زنده نگه داریم چون با حیات محرم و عاشورا، اسلام زنده است. این مردم تربیت یافته ی مکتب امیرالمومنین هستند همان علی که در وصیت نامه اش فرمود همیشه دشمن ظالمان و در کنار محرومان و مظلومان باشید.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: نیروهای انتظامی، نظامی، دریایی، هوایی و زمینی، بسیج و سپاه بر این راه باور و ایمان راسخ دارند که بایستی در برابر قدرت های پوشالی دنیا کم نیاوریم.

وی با تاکید بر وحدت و استقامت در جامعه گفت: پیام شهید سید سجاد به جوانان این است که از پای عَلَم و پرچم اباعبدالله الحسین جدا نشوید. دشمن آمده محراب و منبر را از ما بگیرد همه باهم اتحاد داشته باشیم و  جوانان را با ره آورد و دستاوردهای نظام آگاه کنیم.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید