خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: . عزت را فقط در اطاعت از خدا و پیغمبر بجویید/زندگی به سبک زهرایی و زینبی برای بانوان الگو باشد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: . عزت را فقط در اطاعت از خدا و پیغمبر بجویید/زندگی به سبک زهرایی و زینبی برای بانوان الگو باشد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در همایش شیرخوارگان حسینی در مسجد قائم گفت: اگر تعاریف و تبیین قرآن نبود عقل ما  حریم قدس انسان کامل را درک نمی کرد. خدا در خلقت انسان کامل به خود “خداقوت باد” گفت و در آیاتی پیغمبر اکرم(ص) انسان کامل و انسان معصوم را معرفی کرد و فرمود فرق بین شما و  انسان کامل و انسان معصوم اینست که وجود انسان کامل صحه و گستردگی دارد لذا فرمود ما پیامبر مهر و مهربانی را برای همه جهانیان فرستادیم خورشید عالَم را می تابد اما پیغمبر اکرم هم عالَم  را می تابد هم بر دل ها می تابد یعنی هم به ظاهر و هم به باطن می تابد.

وی افزود: خدا فرمود اگر شما طالب عزت هستید می خواهید عزیز، آبرومند و سعادتمند باشید در زندگی کم نیاورید. عزت را فقط در اطاعت از خدا و پیغمبر بجویید زیرا قرآن می فرماید عزت از آنِ خداست. اگر کمال، رشد و سرافرازی می خواهید دستت را در دست انسان ِ کامل بگذار انسان کامل تو را به کمال دعوت می کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: شرایط کشور ما از نظر سبک و نوع زندگی با سبک و نوع زندگی انسان کامل تفاوت دارد. زندگی ما گرفتار چشم و هم چشمی است. زندگی های ما آلوده است به بعضی از انحرافات. طلاق و آسیب های اجتماعی در جامعه زیاد است زیرا ما از انسان کامل فاصله گرفتیم. قرآن می فرماید این پیغمبری که ما برای شما فرستادیم مظهر عالی اخلاق است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری عنوان کرد: قرآن کریم می فرماید این کتاب، کتاب عظیمی است یا عرش خدا عظیم است. روز قیامت روز عظیمی است. اخلاق پیغمبر نیز عظیم است. رهبرتان دارای خلق عظیمی است. از مواردی در قرآن به عظیم نام برده شد و بعد به من و شمای مسلمانِ معتقد به نبوت، رسالت و امامت می فرماید خود را مقایسه کنید رهبر شما آیینه، مقتدا و الگوی شماست. ببینید چقدر به زندگی رهبرتان نزدیک هستید؟ حضرت زهرا فرمود من در این دنیا ۳ چیز را انتخاب کردم و با آنها مانوسم. اول، با کتاب خدا انس دارم. حضرت فاطمه زهرا بانوی قرانی بود. دوم، من به پیغمبر بسیار علاقمندم و عاشق پدرم و پیغمبرم هستم. سوم، انفاق در راه خدا.

وی با بیان اینکه زندگی به سبک زهرایی و زینبی باید برای بانوان الگو باشد افزود: ما در محرم دلهایمان را ارزیابی کنیم چقدر با معنویت هستیم؟ چقدر با رهبری هستیم؟ خواهران و برادران ما نشان دادند که ما در مسیر راه تکامل، رشد و سعادت انسان کامل هستیم. حضور جوانان و بانوان باحجاب در تشییع پیکر شهید سید سجاد خلیلی نشانه ی تحول است دشمن می خواهد این تحول معنوی را از ما بگیرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: دشمن جنگ را بر ما تحمیل کردند. دشمن میلیاردها دلار هزینه می کنند تا ما را از دین، غیرت، عفاف و از زندگی سبک اسلامی جدا کنند اما می بینند مردم ما بیشتر به مذهب روی می آورند و ایستادگی و مقاومت می کنند زیرا مردم ایران، امام حسین، کربلا و عاشورا دارند. مردم ایران معتقد هستند انسان کامل صاحب الزمان ظهور می کند و بساط ظلم و ستم را برمی چیند. مردم ما ملتی پیرو ولی امر مسلمین ، ضدظلم و ضد ستم هستند.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید