خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: عشق و دلدادگی به اباعبدالله الحسین عامل نجات انسان است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: عشق و دلدادگی به اباعبدالله الحسین عامل نجات انسان است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در سخنرانی شب ششم محرم در مسجد روستای التپه به عوامل ماندگاری نهضت آقا اباعبدالله الحسین اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه سال ها از واقعه ی کربلا می گذرد  وقتی ماه محرم می شود یاران و ارادتمندان و عاشقان و علاقمندان جان تازه ای می گیرند. این حضور مردم در مساجد، تکایا، دسته روی  و مرثیه خوانی ها مایه ی اعجاب و شگفتی است. قیام و جنگ های متعددی در تاریخ اتفاق افتاد اما رمز و راز ماندگاری کربلا چیست؟

وی افزود: دشمنان هر ترفند، حیله و نقشه ای را به کار می گیرند تا به این نظام آسیب رسانند اما نمی توانند کاری کنند. دشمن به این نتیجه رسید این ملت محرم، عاشورا و امام حسین دارد و این رمز و راز ماندگاری این ملت است و این تحلیل خودشان از راز و رمز اقتدار ملت بزرگ ایران است.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: دشمن می گوید دیگر با جنگ نظامی نمی توان این ملت را از پای درآورد . تلاش می کنند از طریق محدودیت اقتصادی و تحریم های اقتصادی این ملت را در فشار و تنگنا قرار دهند. امروز می گویند ما در این جنگ نابرابر اقتصادی نیز شکست خوردیم زیرا این ملت محرم و یا حسین دارند و به مکتب حق علاقمندند و آینده از آن شیعیان  است و منجی آقا امام زمان ظهور می کند. می گویند این ملت با ظلم و طاغوت ناسازگار است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری عنوان کرد: این ملت بصیرت و هوشیاری دارد و نفوذ ناپذیر است. امسال حضور جوانان در مساجد و تکایا بیشتر است و مردم امسال عاشقانه تر از سال های دیگر کمک می کنند. خوشابه حال ملتی که حسینی است. خوشابه حال ملتی که سرمایه ی نجات دارد.

وی با اشاره به عوامل نجات ادامه داد: اهل بیت سرمایه ی نجات هستند. فرمود هرکسی به شما روی آورد و با شما باشد نجات پیدا می کند اما هرکسی از شما جدا شود هلاک می شود. روزی امام حسین وارد مجلس پیغمبر اکرم شد و پیغمبر خوشحال شد و تمام قامت برای امام حسین بلند شد و فرمود خوش آمدی کسی که مایه ی زینت آسمان ها و زمین هستی. فردی گفت: یا رسول الله، کسی غیر از شما زینت آسمان ها و زمین است؟ ما شنیدیم پیغمبر زینت آسمان ها و زمین است. پیغمبر فرمود حسینِ من در آسمان معروف تر است تا در میان زمینیان. حسینِ من چراغ هدایت و کشتی نجات است. وقتی آخوند خراسانی از دنیا رفت یکی از علمای بزرگ او را در عالَم رویا دید . گفت آقا، آنجا چطور است؟ مرحوم آخوند خراسانی به این عالِم گفت ما در دنیا بودیم قدر امام حسین را نمی دانستیم اینجا داریم می فهمیم امام حسین کیست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: امام راحل فرمود محرم و عاشورا را زنده نگه بدارید زیرا نجات ما ، محراب و مسجد ما به امام حسین گره خورده است. همین گریه بر امام حسین انسان ساز است. امام راحل دو تعبیر دارد می فرماید نماز بخوانید نماز کارخانه انسان سازی است و در تعبیر دیگر امده روضه حضرت سیدالشهدا نیز انسان ساز است. جوان ها را می پروراند و تحول ایجاد می کند و سبب قرب به حق تعالی و کسب رضای ذات مقدس الهی و عامل نجات است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری افزود: محبت و عشق و دلدادگی به اباعبدالله الحسین عامل نخست نجات انسان است. امام حسین در زندگی به دنبال رضای خدا بود. رضای خدا در امربه معروف بود. رضای خدا در این بود که امام حسین در برابر نیرنگ، چپاول، یغماگری، حیله قیام کند تا مردم را از نیرنگ های یزیدیان و طاغوت اموی نجات دهد. پیغمبر فرمود حسین از من است و من از حسینم. هرکسی که حسین را دوست بدارد محبوب خدا می شود.

وی ایمان را دومین عامل نجات برشمرد و گفت: ایمان یعنی اعتقاد، باور. ایمان یعنی مطیع خدا بودن. دشمن می خواهد ایمان، معرفت، اخلاق الهی را از ما بگیرد. ایمانتان را به خدا قوی کنید. تقویت ایمان، باور و اعتقادات به همین حضور در جلسات معنوی و روضه های حسینی، به اعتقاد و توکل بر ذات مقدس خدای سبحان است.

مسئول حوزه علمیّه امام صادق(ع) عنوان کرد: نجات و رهایی انسان ها در صداقت است. با خدا، پیغمبر، امام زمان باشید. یاران سیدالشهدا نسبت به امام حسین صادق، اخلاص، صداقت و وفادار بودند و در نهایت نجات پیدا کردند و در تاریخ ماندگار شدند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: گریه ی با صدا بر مظلومیت آقا اباعبدالله الحسین بسیار ثواب دارد. امام باقر(ع)، امام صادق(ع)، امام کاظم(ع) وقتی ماه محرم که می رسید محزون بودند. امام رضا می فرماید پدرم، موسی بن جعفر در طول دهه ی محرم محزون بود اما وقتی که عاشورا می شد روز عزا و گریه ی پدرم بود.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید