خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: مکتب حسینی محور وحدت اسلامی است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: مکتب حسینی محور وحدت اسلامی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، عزت و سعادت، حفظ عشق و ارادت به مکتب آزادی و آزادگی، مروت، عاطفه و احساس، وفا و وفاداری، عبادت و اطاعت، دوری از معاصی و گناهان سفارش و توصیه کرد.

وی به انگیزه قیام سالار شهیدان اشاره کرد و افزود: حسین بن علی مظهر آزادی و آزادگی است. باید از مکتب حضرت اباعبدالله الحسین درس دینداری را آموخت. مقام‌معظم رهبری می فرمایند هدف از قیام امام حسین حاکمیت دین و اقامه عدل بوده است.حضرت اباعبدالله الحسین در قیام عاشورایی خود به معرفی خود و یزید پرداخته تا تاریخ قضاوت کند.

خطیب جمعه بهشهر عنوان کرد: امیرالمومنین فرمود ای مردم موظب باشید دین و آیین تان را حفظ کنید پس نخستین انگیزه قیام اباعبدالله الحسین انگیزه دینی بود؛ انگیزه دینی یعنی سنت احیا شود و بدعت کنار رود. اباعبدالله الحسین به فرزندش امام سجاد فرمود ای فرزندم تو را از ستم کردن به کسی که در برابر تو یاری گری جز خداوند ندارد برحذر می دارم. این سخن را از کسی می شنویم که بزرگترین ظلم در حق ایشان شد اما در عین حال پیام اوست که نه به کسی ظلم کنید نه زیربار ظلم بروید.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری با بیان اینکه حسین مظهر آزادگی و آزادی است، بیان کرد: پیام منطقه ای و جهانی این حدیث به دنیای استکبار و کشورهای این است که آنها بدانند سالار شهیدان از ظلم بیزار است و ظالم منفور و محکوم است.

وی از عزاداران حسینی، خطبا و مداحان، نیروهای خدماتی شهرداری، آتش نشانی، پلیس راهور، نیروی انتظامی، هیات مذهبی، هیات امنای مساجد و تکایا و از جوانان عزیز، نیروهای بسیجی و سپاه، خبرنگاران ، تصویربرداران و عکاسان تقدیر و تشکر کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس یعنی سال های دفاع سلحشورانه ملت بزرگ از کشور، انقلاب و نظام اسلامی ایران که امروز بزرگترین دستاورد همین دفاع اقتدار، روحیه ی ایثار، شهادت، جهاد، مقاومت و ایستادگی است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری تاکید کرد: امروز عجز و ناتوانی دشمن در مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی به جهت روحیه ی بالای ایثار، جهاد و شهادت است و امروز مکتب حسینی محور وحدت اسلامی است.

وی تصریح کرد: کسانی که می گویند آمریکا دشمن نیست واقعا چه دلیلی بر صداقت آمریکایی ها دارند؟ آمریکا سوریه ویران کرد و رژیم های وحشی و کودک کش مانند اسرائیل و عربستان را تقویت کرد. عربستان جنگ علیه مردم بیگناه و بی دفاع یمن را آغاز کرد. آمریکا عربستان را تقویت می کند و جنایات عربستان را توجیه می کند.

خطیب جمعه بهشهر گفت: چه تعبیر زیبایی دارد آن سید قهرمان عرب سید حسن نصراله که می فرماید حاکم واقعی در برخی از کشورهای عربی و اسلامی سفیر آمریکاست پس امروز دشمن واقعی آمریکاست و اسرائیل و دیگران ابزارند. رسانه های تبلیغاتی آنها اینگونه می گویند حکومت ایران باید بیشتر منزوی شود و تحت فشار بیشتری قرار گیرد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید