خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: ماهِ محرم، ماهِ پیروزی حق بر باطل است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: ماهِ محرم، ماهِ پیروزی حق بر باطل است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر همه نمازگزاران را به تقوای الهی، عزت حسینی و به امربه معروف و نهی از منکر، پای بندی به احکام نورانی دین، استقامت و ثبات قدم در میدان دفاع از ارزش های الهی، دوری از ذلت، اهمیت دادن به واجبات الهی و ترک محرمات، دوری از گناهان توصیه و سفارش نمود.

وی افزود: امام و پیشوای سرجدای مظلوم عاشورا با قیام و  جهادش اسلام را یاری کرد و حمایت نمود. ملت وفادار و فداکار انقلابی ما در ادامه این راه بایستی حقایق و معارف قرآنی و نهج البلاغه و اهداف عاشورا را تبیین کنند و این ، امروز والاترین معارف الهی و مقدس ترین مسئولیت ما در دنیای کنونی است.

امام جمعه شهرستان بهشهر به برگزاری چهارمین سالگرد رحلت آیت الله جباری و  دوازدهمین یادواره ۸۰۰ شهید شهرستان بهشهر  اشاره کرد و گفت: نخستین مسئولیت ما درک مقام عظمت شهیدان است و اینکه شهدای ما چه جایگاهی داشتند؟

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: در تاریخ زندگی یکی از شهدا آمده که ایشان در نزدیکی گلزار شهدای شهرش سکونت داشت و برای رفتن به سرکار هر روز از گلزار شهدا عبور می کرد با اینکه مسیر دیگری هم بود  این مسیر را می پیمود و فاتحه ای می خواند. این عمل در روز چهار بار برایش تکرار می شد تا کسی به این فرد گفت چه ضرورتی دارد شما هر روز چهار بار فاتحه بخوانید. پاسخ داد اولا ما هر چه داریم از شهدا داریم. عزت، امنیت، امکانات امروز ما به برکت خون شهدای ماست. با رفتن به مزار شهدا  به آرامش دل می رسم  و انرژی عجیبی به من دست می دهد.

وی ادامه داد: این یادواره های شهدا چند پیام دارد اولین پیام برگزاری یادواره های شهدا این است که ما به شهدا علاقه داریم و شهدا را فراموش نکردیم. رابطه ی حُبّی و دوستی میان مردم و شهدای ماست. تهذیب شعائر دینی دومین پیام این یادواره ها و نشانه ی تقوای امت اسلامی است.حضور مردم در یادواره های شهدا بیانگر ادامه ی راه شهداست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت: در روایات، کلمات و سیره بزرگان بر زیارت اباعیدالله الحسین و شهدای کربلا تاکید شد گریه بر اباعبدالله الحسین موضوعیت دارد در روایت آمده هرکس بگرید و بگریاند یا خودش را شبیه گریه کنندگان درآورد بهشت بر او واجب می شود. گریه بر مظلومیت اباعبدالله الحسین نشانه ی تقوا، عشق به آقا اباعبدالله الحسین است. امام فرمود ما از همین گریه ها سیل جاری می کنیم و کاخ های ظالمان را از بین می بریم. خطبا و مداحان در محرم بیشتر توضیح دهند. امام فرمود سال ها نماز خواندید اما بیایید وصیت نامه های شهدا را بخوانید. تامل کنید شهدا با چه انگیزه، اهداف و نیّاتی عازم جبهه ها می شدند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری عنوان کرد: اعلان مواضع سومین پیام است یعنی راه شهدا، راه ِ ماست و راهِ ماه راهِ شهداست. ما در همان صراطی که شما بودید هستیم و همان راه را ادامه می دهیم. از همین اعلان مواضع انقلابی مردم و از حضور مردم، دشمنان گیج و مبهوتند. چهل سال توطئه می کنند، نقشه هایی را طراحی می کنند ترفندهایی را به کار گرفتند اما به گفته خودشان نتوانستند ایران را زمین گیر کنند زیرا ایرانیان محرم و عاشورا دارند.

وی بیان کرد: دشمن می گوید ایران قوی، امیدوار و مستقل است. اعتقاد به امام زمان، مهدویت و مصلح کل و فراگیر شدن اسلام دارند و این رمز پیروزی انهاست. ملت ایران پس از انقلاب با طاغوت و طاغوتیان رابطه ندارد.

خطیب جمعه بهشهر گفت: تجدید عهد و پیمان با انقلاب اسلامی است. در تمامی یادواره ها و محافل شهدا حضور مردم پررنگ است و مردم با شهدا،آرمان های امام و انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در خطبه دوم به مناسبت ها اشاره کرد و افزود: ماهِ محرم، ماهِ پیروزی حق بر باطل است. ماهِ اثبات این مسئله است که اگر اهل حق اتحاد داشته باشند می توانند باطل را از بین ببرند.

وی از مردم به ویژه جوانان خواستار شد تا امسال، محرم  نمونه ای داشته باشیم. دشمن می خواهد تحریم ها را بر ما تحمیل کنند که ما از محرم جدا شویم. جوانان عزیز همت کنند پای منبر رسول الله بنشینند و در مساجد و حسینیه ها شرکت کنند. دشمن می خواهد ملت ما را از امام حسین جدا کند بنابراین در تمامی ایام محرم، عزا و عزاداری ، شور و احساسات را با روحیه انقلابی برگزار کنید.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: دشمن می گوید ملت از محرم دلزده شده است. بیدار و هوشیار باشید. دشمن در کنار جنگ همه جانبه ی اقتصادی یک جنگ رسانه ای و تبلیغاتی راه انداخت نباید از ان غافل شویم. تبلیغات می تواند امام به حق ناطق را ملحد و کافر جلوه دهد. وقتی امیرالمومنین در محراب نماز به شهادت رسید بعضی از مردم می گفتند مگر علی نماز می خواند. تبلیغات ملحد کافری چون معاویه را امام به حق ناطق جلوه دادند. امروز تبلیغات است که وهابیّت نسل کش را به عنوان خادمین حرمین نگه می دارد. امروز همه هیات های مذهبی بدانند که تبلیغات محرم را جدی بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به ۱۷ شهریور گفت: امام راحل فرمود در ۱۷ شهریور ، کربلا و عاشورا تکرار شد و شهیدان کربلا تکرار شده اند و یزیدیان و دشمنان اسلام نیز تکرار شدند. امروز نیز آنهایی که مقابل ما هستند یزیدیان هستند.

وی ادامه داد: در آستانه ی بازگشایی مدارس هستیم  در این ایام با تهیه ی بسته حمایتی به افراد بی بضاعت  کمک کنید. صدقه از اسلام است و بلاها را دفع می کند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید