خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر: دانشگاه علوم قرآنی تاسیس شود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر: دانشگاه علوم قرآنی تاسیس شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در همایش قرآنی رهروان نور که با حضور دکتر سید محمدحسین طباطبایی (علم الهدی)  در سالن بصیرت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، گفت: فرصت فراگیری قرآن کریم از دستاوردهای بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی و تعلیم و تعلّم قرآن از برکات این نظام است.

وی عنوان کرد:  پیغمبر می فرماید هرکس عاشق و شیفته ی خدای خود است کلام خدایش را می شنود  جامعه ی انقلابی و خانواده ها و مردم بدانند   دعوت به سوی خدا سعادت آدمی را تامین می کند. تحول، انقلاب، رشد، بالندگی، بزرگی و عظمت در پرتو علوم قرآنی است.

امام جمعه شهرستان بهشهر  بر تاسیس دانشگاه علوم قرآنی در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: علی ابن ابیطالب فرمود قرآن را بیاموزید زیرا که بهار دل ها قرآن است. آن دل که قرآنی شد در ایمان بهاریست در تقوا، اخلاق، عشق و ارادت به اهل بیت بهاریست. اگر بخواهیم بزرگترین فتنه ها را خنثی کنیم باید به قرآن پناه ببریم. پیغمبر اکرم فرمود فتنه های ظلمانی مانند شب سیاه به شما روی آورد شما برای رهایی از فتنه به قرآن پناه ببرید. قرآن نام اباعبدالله الحسین را جهانی و بین المللی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در پایان عنوان کرد: بهترین شما کسانی هستند که در زمینه های قرآنی فعالیت دارند قرآن را فرا می گیرند آن گاه علوم قرآن را به دیگران می آموزند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید