خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) بهشهر: توجه به معنویت وتوسل به اهل بیت عامل موفقیت انسان است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

مسئول حوزه علمیه امام صادق(ع) بهشهر: توجه به معنویت وتوسل به اهل بیت عامل موفقیت انسان است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر، حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در کلاس اخلاق حوزه علمیّه امام صادق(ع) به ارزش علم در اسلام اشاره کرد و گفت: امام صادق(ع) فرمود هرکس علم را فرابگیرد برای خدا(انگیزه پاک و هدف مقدس باشد) ، برای خدا به علم پای بند باشد و به دیگران بیاموزد او در عالَم ملکوت  انسان ارزشمند، خداشناس و تلاشگر در راه خدا است که برای خدا درس خواند، به آن پای بند بود و برای خدا به دیگران آموخت.

وی با تاکید بر خودشناسی و موقعیت شناسی افزود:عواملی در توفیق آدمی نقش دارد. اولین عامل، علاقه و عشق به تحصیل است و این علاقه، همت، تلاش و پشتکاری می اورد. علما در واقع عاشق فراگیری علوم بودند. در حالات آیت الله بهاء الدینی آمده ” من چنان عاشق تحصیل در دوره طلبگی بودم که زندگی ام کتاب بود و هم نشین من درس و مطالعه.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: مرحوم علامه طباطبایی آنقدر عاشق مطالعه بود و یکی از آثارش ۲۰ جلد تفسیر المیزان است. این تفسیر را زمانی نوشت که بیماری چشمی داشت و دکتر به او گفت دیگر نباید مطالعه کنید یکی از شاگردانش گفت زمانی که پزشکان، علامه را از مطالعه منع کردند تفسیر المیزان را نوشت.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: عامل دوم، توجه به معنویت بود. علم نور است و خدا به هرکس نمی دهد. آغاز سال تحصیلی را با توسل به امیرالمومنین شروع کردید و این رمز و راز توفیق است. در حالات آیت الله شهید صدر آمده که ایشان گاهی به حرم امیرالمومنین می رفت و کنار ضریح آقا می نشست و با حضرت مباحثه می کرد. بعد از مدتی به خود گفت آقا امیرالمومنین از دنیا رفته؛ این چه مباحثی است دیگر این کار را نکرد. یکی از اقوام نزدیک آیت الله خواب دید و درخواب امیرالمومنین فرمودند به فلانی بگو چرا مباحثه را تعطیل کرد؟

وی  با اشاره به توجه به معنویت ، توسل به اهل بیت را عامل دیگر توفیق آدمی برشمرد و  بر رعایت ادب و منش، جایگاه و موقعیت اخلاق، هوشیاری و بصیرت تاکید کرد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید