خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: جلسات ستاد نمازجمعه با ایده های نو و خلاقانه همراه باشد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: جلسات ستاد نمازجمعه با ایده های نو و خلاقانه همراه باشد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در جلسه ستاد نماز جمعه اظهار کرد:هدف از تشکیل ستاد نماز جمعه بررسی نقاط قوت و ضعف، ارائه ی پیشنهادات  و تذکرات لازم ، ارائه مهارت و خلاقیت برای حضور همه اقشار به ویژه جوانان در نماز بافضیلت جمعه است.

وی بر ابتکار و خلاقیت در ستاد تاکید کرد و افزود: ارتباط میان ستادهای نماز جمعه فرصتی برای بصیرت زایی است. با ارائه ی پیشنهادات سازنده برای حضور حداکثری مردم در نمازجمعه تلاش کنید و ستاد جوانان قدرتمندتر از گذشته فعالیت کنند. جلسات ستاد نماز جمعه همیشه باید نو، خلاقانه و همراه با ابتکارات باشد.

امام جمعه شهرستان بهشهر عنوان کرد: ماهی یکبار یا دوبار از تریبون نمازجمعه اعلام کنید چقدر پول جمع شد و این پول صرف چه اموری شد. گزارش مالی شفاف به مردم اعلام شود باید با مردم امینانه سخن گفت.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری با بیان اینکه یکرنگی از تعالیم دینی است، بیان کرد: لقمان به پسرش گفت اینطور نباش که به مردم بنمایانی انسان مومن و متدیّنی هستی درحالی که دلت به گناه آلوده باشد شاید مردم تو را احترام بگذارند اما قلب تو آلوده است. انسان مومن یکرنگ و شفاف است. آن گاه لقمان ادامه داد مردم جامعه دو گروه هستند گروهی اهل ذکر و گروهی دیگر اهل غفلت. گروه اهل ذکر نورانی اند و غافلان در ظلمت.

وی با اشاره به نقش معلمان در جامعه ادامه داد: اگر معلمان اهل ذکر و معنویت باشند نور ایجاد می کنند و می توانند در هدایت جامعه به سمت سعادت نقش موثری داشته باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر بر ارائه ی گزارش های مالی شفاف به مردم از تریبون نماز جمعه، بررسی و رصد ستادهای نماز جمعه ، ساخت انبار مصلی در مکان مناسب و البته با مطالعه و مشورت تاکید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در پایان گفت: هر دو هفته یکبار جلسات ستاد نماز جمعه با حضور خواهران عضو ستاد برگزار شود .جلسات ستاد  شماره گذاری شود و  برنامه ها منظم  و تاثیر گذار و هدفمند اجرا شوند تا تاثیرات مطلوبی را شاهد باشیم.

در ادامه  دکتر صادق علی بیکی مدیر اموزش و پرورش بهشهر گزارشی از عملکرد این اداره خدمت امام جمعه محترم و اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان بهشهر ارائه دادند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید