خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه موقت بهشهر: امنیت امروز از تلاش و زحمات نیروی انتظامی بدست آمد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه موقت بهشهر: امنیت امروز از تلاش و زحمات نیروی انتظامی بدست آمد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام حسینی رکاوندی امام جمعه موقت بهشهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن توصیه و سفارش نمازگزاران به تقوای الهی گفت: رسول گرامی اسلام فرمود بهترین راه رسیدن به تقوا، عمل به واجبات است هر چه واجبات بهتر انجام شود انسان به تقوای الهی نزدیکتر می گردد.

وی با اشاره به شهادت امام سجاد(ع) افزود: امام سجاد در سخت ترین شرایط پرچم رهبری و امامت را بر دوش کشیده اند. سخت ترین شرایط به تعبیر برخی از مورخین، دوران امام سجاد(ع) بود زیرا در شرایطی این امام بزرگوار پرچم امامت را بر دوش گرفتند که پدر بزرگوارشان را آنگونه به شهادت رساندند. این دوران برای شیعیان و امام سجاد (ع) دوران سختی بود  ولی این امام بزرگوار با برنامه هایی که داشتند ماموریتشان را به نحو احسنت انجام دادند تا آن تبلیغات بنی امیه به ویژه  تبلیغات ۴۰ ساله معاویه را نقش بر آب کردند.

امام جمعه  موقت بهشهر گفت: امام سجاد، پیغمبر و اهل بیت را به نحو احسن معرفی کردند. یکی از کارهای بسیار مهم حضرت سجاد (ع) تبیین معارف اسلامی در قالب دعا بوده است. امام سجاد در قالب دعا و مناجات، معارف اسلامی را بیان می کردند و به تربیت شاگردان و تببین قیام عاشورا پرداخت. بعد از شهادت امام حسین اگر امام سجاد و حضرت زینب(س) نبودند عاشورا در همان دوران می ماند.

حجت الاسلام حسینی رکاوندی  به سخت ترین لحظه های انسان اشاره کرد و گفت: با تقوا این لحظات به راحتی می گذرد و انسان می تواند از اوقات و شرایط حساس به خوبی گذر کند.

وی عنوان کرد: در دنیای امروز بر همه واجب است پیرو ولایت فقیه باشیم و گوش به فرمان نماینده امام زمان باشیم. مانند امام سجاد که نفشه های دشمن را نقش بر آب کرد برای شکست دشمن متحد باشیم.

امام جمعه موقت بهشهر به مناسبت ها اشاره کرد و ضمن تبریک به مناسبت هفته نیروی انتظامی گفت: امیرالمومنین فرمود بدترین شهرها، بدترین وطن ها جایی است که انجا امنیت باشد و هیچ خیری در آنجا نیست. قسمت عمده امنیت امروز از تلاش و زحمات نیروی انتظامی  بدست آمد.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به روز دامپزشکی افزود: رسول اکرم فرمود خداوند اسباب زندگی را آفرید و برکت را در کشاورزی و دامداری قرار داد.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان اشاره کرد و گفت: بعضی ها در میان مردم تبلیغات می کنند  و خواهان سازش با آمریکا هستند این گروه خیانت می کنند و جوان ها را تحریک می کنند اما بدانید مردم ما تصمیم گرفتند عزتمندانه زندگی کنند و تسلیم دشمن نمی شوند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید