خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: باید در برابر زورگویان دنیا ایستاد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: باید در برابر زورگویان دنیا ایستاد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته به درس آموزی، عبرت گیری و توجه به فلسفه قیام سالار شهیدان اباعبدالله الحسین اشاره کرد و گفت: دین آموزی، حمایت و یاری از دین و نجات دین حق یکی از مهمترین درس ها و حکمت هاست که اباعبدالله الحسین را به قیام انقلابی وادار کرد. قرآن اسلام را آیینی استوار و براساس آموزه های دینی مبتنی بر فطرت می داند یعنی انسان براساس فطرت خداجو و کمال طلب است.

وی افزود: قرآن کریم دین را آیین استوار معرفی کرد. در قرآن آمده متوجه دین حق باشید همان دینی که حنیف است و بر فطرت آدم ها و منطبق بر فطرت آدمهاست. در روایت امده که از امام صادق(ع) سوال پرسیدند مراد از دین حنیف چیست؟ فرمود دین حنیف یعنی مردم براساس خداشناسی و تمایل خداجویی به دین خدا روی می آورند و در این دین هیچ تغییری نخواهد کرد. در قیام کربلا مهمترین هدف شوم طاغوت اموی ازبین بردن همین دین و نابودی ارزش های دینی بود لذا امام حسین فرمود بدانید یزید و یزیدیان خدا، دین خدا و آیین استوار الهی را ندیده گرفتند و آنچه شیطان می گوید اطاعت می کنند.

خطیب جمعه بهشهر گفت: دین براساس فطرت آدمی استوار و ماندگار است. امیرالمومنین فرمود در دو سنگر حافظ دین تان و پاسدار حریم الهی باشد در سنگر تربیت و ادب سعی کنید با ادب آموزی، اخلاق دینی و باارزش دادن به مسائل اسلامی دین را یاری کنید و دوم؛ سنگر علم و دانش، اگر بتوانید با تربیت صحیح و تحقیقات سنگرهای جهالت را ازبین ببرید و مردم با تعالیم دین آشنا شوید.

حجت الاسلام والمسلمین جباری عنوان کرد: دشمنان در صدد هستند فساد و فحشا، بی بند و باری، دوری از فتوت و جوانمردی را در جامعه ما ترویج دهند. آنها نمی خواهند ملت ایران به فناوری و هسته ای دست یابد. فردی از آقا امام سجاد سوال کرد دین چیست؟ امام سجاد فرمود اولین محور دین خدا اینست که مردم پیرو دین گفتار و قول حق داشته باشند. یک رکن دین، گفتار حق است. کسی که می خواهد در حوزه ی دین داوری کند باید فقط به عدالت فکر کند. در این وضعیت نامناسب اقتصادی بعضی از بازاریان مردم را تحریم می کنند صد لعنت به امریکا  که دشمن است اما برخی از مغازه داران مردم را تحریم می کنند  اجناس را احتکار می کنند و به قیمت چند برابر می فروشند. آیا این عدالت است؟ این مردم را چه شد؟ این مسئولین را چه شد؟ طبقه ی ضعیف در تامین معیشت روزانه شان مشکل دارند؟ بایستی مردم را به عدالت دین، حقانیت دین دعوت کنیم.

وی با بیان اینکه تعهد  و پای بندی به عهد و پیمان سومین رکن اسلام است ادامه داد: آیا علمای مزدور و وهابیت صداقت دارند؟مردم بایستی بیدارتر از گذشته باشند و به وقایع منطقه اگاه باشند. آیا امروز این امریکای جنایتکار و ترامپ دیوانه و قمار باز واقعا وفای به عهد را مراعات می کند؟ او که نقض پیمان کرد و همه چیز را زیرپاگذاشت و امروز کل دنیا به امریکا می خندد. امام سجاد فرمود انسان متعهد به دین الهی قول حق داشته باشد حکم به عدالت و وفای به عهد داشته باشد. موسی بن جعفر (ع) می فرماید هرکسی که تعهد ندارد او دین ندارد. آقایی که مسئولیتی را گرفتی چقدر به این جایگاه تعهد داری؟ آقای وزیر، آقای وکیل، آقای استاندار و.. پیغمبر فرمود هرکسی شب را به صبح آورد و نسبت به امور مسلمانان اهمیت  ندهد او مسلمان نیست. ما که خود را شیعه، انقلابی و پیرو رهبر و ولایت فقیه می دانیم آیا امروز این آشفته بازار شایسته ی مردم است؟ پس دین، غیرت و انصاف ما کجاست؟ دین یعنی عاطفه، کرامت، عزت، اقتدار، صبر و صبوری.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه دوم همه را به تقوای الهی در همه ابعاد زندگی، پیروی قولی و عملی از فرامین مقام معظم رهبری، ارادت و دلدادگی به حضرت سیدالشهدا فراخواند و گفت: امام حسین فرمود هرگز رستگار و پیروز مباد آن فرقه ای که بخواهند خدا را به خشم و غضب بیاورند به خاطر رضایت یک دسته انسان های شرور.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به حادثه تروریستی اهواز گفت: عده ای در روز رژه ی ارتش و اولین روز هفته دفاع مقدس جمعی از مردم از جمله کودک چهار ساله و جانباز  ویلچرنشین ۷۵ درصد را به شهادت رساندند و در پی این حادثه بیش از ۲۰ نفر شهید و بیش از ۶۰ نفر مجروح شدند. این فرقه ها بدانند هیچگاه پیروز و رستگار نمی شوند زیرا جانب ظلم و ستم را می گیرند این نشانه ی نهایت ضعف و ذلت است.

وی ادامه داد: آمریکا در این چهل سال گویا فقط شکست خوردن را یادگرفته است. امریکا هنوز مردم و انقلاب ما را نمی شناسد. کجاست حقوق بشر امریکا؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر به روز بازگشایی مدارس و روز نواختن زنگ مهر تحصیلی در مدارس اشاره کرد و ضمن تشکر از  آقای اصغری مدیریت سابق آموزش و پرورش بهشهر گفت: آموزش و پرورش نیاز به تحول جدی دارد و بایستی معلمان و مربیان دلسوز داشته باشند و بدانید این فرزندان امانت هستند. به تحصیل، تهذیب، اخلاق، مهارت آنان دقت کنیم بحمدالله آموزش و پرورش ما معلمان خوبی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد:  هفتم مهر مصادف است با سالروز شهادت فاضل جوانمرد آیت الله شهید سید عبدالکریم هاشمی نژاد. مرحوم آیت الله شهید هاشمی نژاد در سال ۱۳۱۱ ه ش در همین شهرستان عالم پرور و شهید پرور دیده به جهان گشود در سن ۱۴ سالگی در حوزه عملیه شاگرد مرحوم آیت الله العظمی کوهستانی شد. ۱۴ سال شاگردی کرد و در درس آیت الله بروجردی و حضرت امام شرکت کرد. در مبارزات سال ۱۳۴۱ شهید هاشمی نژاد جزو فعال ترین عناصر مبارزه در خراسان بود و در میان علمای مشهد یک عنصر فعال محسوب می شد. منافقین در کلاس درس این عالم را ترور کردند و در سالگرد شهادت امام جواد (ع) ایشان را به شهادت رساندند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله ایازی افزود: سخنرانی با منطق و بااستدلال ریاست محترم جمهور در سازمان ملل انچنان خوش درخشید که دنیا ترامپ را به تمسخر گرفت و همه بر چهره ی خبیثانه ی ترامپ خندیدند. فریاد رئیس جمهور ما در سازمان ملل این بود که باید در برابر زورگویان آمریکا ایستاد. امریکا و دولتی که بدعهد است صداقت ندارد به این دولت قابل اعتماد نیست و جای مذاکره نیست.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید