خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: در تصمیمات مهم، عزت، اقتدار و عظمت ایران را درنظر بگیرید
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: در تصمیمات مهم، عزت، اقتدار و عظمت ایران را درنظر بگیرید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه  شهرستان بهشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته،  همه نمازگزاران را به تقوای الهی، توجه به عظمت و بزرگی مواعظ و توصیه های الهی، اهمیت دادن به واجبات و دوری از محرمات سفارش و توصیه کرد.

وی افزود: مهمترین توصیه ذات خدای سبحان، دارا بودن تقواست. انسان باتقوا محبوب خدا می شود. دانایی و دانش، تعلیم و تربیت از راه تقوا به دست می آید. با مراعات تقوا در زندگی انسان هم محبوب خدا می شود و به نور و نورانیت نیز می رسد.

خطیب جمعه بهشهر گفت: یکی از انگیزه های قیام سالار شهیدان برای یاری و نجات دین و در حقیقت یاری دین خدا بوده است. مقام معظم رهبری فرمود امام حسین (ع) برای یک واجب قیام کرد. این واجب در طول تاریخ متوجه یکایک مسلمانان است این واجب  یعنی هر وقت نظام جامعه ی اسلامی دچار یک فساد بنیانی شده و بیم ان است که به کلی احکام اسلام تغییر یابد هر مسمانی باید قیام کند به عبارت دیگر هر مسمانی باید در برابر دین احساس مسئولیت کند. اگر ببینید از دین سوء استفاده می شود یا خدای ناکرده می خواهند احکام دین را از بین ببرند بر انسان واجب است که برای نجات دین قیام کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با بیان اینکه نجات دین از انگیزه های قیام امام حسین بود، افزود: امام حسین خطاب به مسلمانان فرمود شما، خود می دانید که پیامبر اکرم (ص) فرموده است هرکس سلطان ستمگری را ببیند که حرام خدا را حلال می کند و پیمان خدا را می شکند و با سنت پیامبر مخالفت می کند و در میان بندگان  خدا به گناه و ستم رفتار می کند ولی با او به مبارزه عملی و گفتاری برنخیزد سزاوار است  خداوند او را در جایگاه آن حاکم ستمگر در جهنم افکند.

وی ادامه داد: پیغمبر اکرم فرمود مسلمان باید دین خدا را بزرگ بداند هرگاه امّتم دنیا را بر دین، زندگی را بر جامعه دینی و تدیّن ترجیح دهند خداوند ابهت اسلام را از آن جامعه می گیرد. شهوت پرستی، ریاست طلبی، اشرافی گری به دین و جامعه دینی ضربه می زند. هرکس متدین، متخلّق به اخلاق، مودب به آداب اسلامی باشد و به سیره ی پیغمبر توجه داشت این انسان با نور، نورانیت و با قرآن بود و در عرصه های نبرد با ظالمان قاطعانه ایستاد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در خطبه دوم همه را به تقوای الهی، عزت نفس و حاکمیت دین بر زندگی و به مخالفت با امیال و تمایلات نفسانی توصیه و سفارش کرد و گفت:معیار دین داری یک انسان، مخالفت با هوای نفسانی است. امام حسین (ع) می فرماید مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است. این حدیث درس عزت به ما می آموزد همان که مقام معظم رهبری بر عزت، اقتدار ، کمال طلبی تاکید داشتند. یکی از دانشمندان مسیحی می گوید علت گرایش مردم به امام حسین اینست که امام حسین درس عزت به مردم آموخت.

حجت الاسلام والمسلمین جباری عنوان کرد: ماه صفر ، ماهِ رحلت نبی مکرم اسلام (ص) ، شهادت امام حسن مجتبی، شهادت علی ابن موسی الرضا و اربعین حسینی است. می گویند ماه صفر نحس است این نحسی را با صدقه و دعاهای این ماه ازبین ببرید. امام حسن مجتبی (ع) در زندگی اش زیبایی های زیادی داشت. این امام بزرگوار در زندگی ۲۵ بار پیاده به حج رفت. در بعضی از سفرها با پای برهنه میرفت تا سفر حج را بیشتر درک کند. امام حسن مجتبی شهیدِ نیرنگ و مکر معاویه شد.

وی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از سخنران پیش از خطبه آقای بیگی  مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهشهر خواستار توجه و نگاه دقیق و گسترده به آموزش و پرورش شهرستان شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: ارتباط اولیای دانش اموزان با معلمان بیشتر شود و خانواده ها نسبت به تحصیلات دانش آموزان  دغدغه داشته باشند. هیچ ارثی برای فرزندان بالاتر از تربیت صحیح نیست. علم اموزی در کودکی مانند نقشی بر روی سنگ و علم آموزی در بزرگسالی مانند نقشی بر روی آب است.  با آموزش در مهدکودک ها می تواند آینده  را ساخت. پدر و مادر می توانند بهترین یار و یاور معلم و مدرسه باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: همه نخبگان، فرهنگیان و مدیران به توسعه فرهنگی شهر توجه کنند. رهبر انقلاب سفینه نجات امروز مردم است. رهبر انقلاب صراط مستقیم است. در تصمیمات مهم، عزت و اقتدار و عظمت ایران را درنظر بگیرید و این اقتدار و عزت نیز با اتحاد، وحدت، صفا و صمیمیت، تلاش و پشتکار و با تبعیت قولی و فعلی از مقام معظم رهبری می توان حفظ کرد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید