خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: قتل خاشقچی چهره ی کریه حاکمیت عربستان را به دنیا نشان داد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: قتل خاشقچی چهره ی کریه حاکمیت عربستان را به دنیا نشان داد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته آحاد مردم  را به تقوای الهی، خودسازی و تهذیب نفس، توکل بر ذات مقدس خداوند در امور زندگی سفارش و توصیه کرد و گفت: پیغمبر مکرم اسلام فرمود هرکس بخواهد به کمال، سعادت و عزت دست یاید بایستی در زندگی تقوا را مراعات کند.

وی با اشاره به انگیزه قیام سالار شهیدان افزود: امام حسین فرمود مردم، من شما را به کتاب خدا، قرآن و به سنت پیغمبر دعوت می کنم. حال سنت پیغمبر چیست؟ پیغمبر به رسالت مبعوث شد و پس از این بعثت زحمات زیادی را متحمل شد تا جایی که فرمود هیچ پیغمبری مانند منِ پیغمبر برای حاکمیت ارزش ها و سنت ها اذیت و آزار نشد. پیغمبر فرمود هرکسی می خواهد بر اداره ی دنیا و دین مردم به عنوان امام، حاکم معرفی شود اولا عادل باشد. پیغمبر عدالت را برای حاکمِ مسلمین شرط دانستند اما امام حسین دید این حاکمی که روی کار آمد نه تنها عادل نیست بلکه به همه ی فسق و فجورها آلوده است. یزید، ظالم و فاقد عقل و خرد بود. یزید آشکارا به دین و ارزش های دینی توهین می کرد و با اسلام سازگاری نداشت.

خطیب جمعه بهشهر به حدیث دیگر از پیغمبر اشاره کرد و گفت: پیغمبر فرمود من در رسالت خود سعی کردم مردم را هدایت کنم تا مردم بهشتی شوند و در صراط و با صراط باشند در قبال این رسالت اجر و مزدی از شما نمی خواهم مگر آنکه مردم به اهل بیت من مودت کنند. یزید وقتی روی کار امد نه تنها شان اهل بیت را مراعات نکرد بلکه فاجعه ی کربلا را بوجود آورد. امام حسین برای حفظ دین و سنت پیغمبر قیام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری عنوان کرد: دشمنان امروزِ اسلام نیز  چقدر علیه ما توطئه کردند؟ آنها جنگ، کودتاها، ترورها را بر ما تحمیل کردند و بسیار جنایت آفریدند در نهایت ما را تحت فشار و تنگناهای اقتصادی قرار دادند اما این ملت همچنان مقاوم و امیدوار به آینده ای درخشان در صحنه حضور دارند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه دوم همه را به رعایت تقوا در تمامی عرصه های زندگی فردی و اجتماعی، سیاسی، اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی، اهمیت دادن به واجبات و توجه به نماز و دین توصیه و سفارش کرد و افزود: امام حسین فرمود همه عبادت کنندگان  از نظر انگیزه و نیت همانند هم نیستند بعضی ها عبادت می کنند در ازای عبادت از خدا چیزی می خواهند این عبادت، خوب است اما معامله ای است عده ای عبادت می کنند اما عبادتشان از روی ترس است این عبادت نیز خوب است اما به خاطر ترس از جهنم و عذاب است  عده ای دیگر عاشقانه، عارفانه، شاکرانه عبادت می کنند مانند عبادت انبیا و اولیا. این عبادت آزادگان  و با فضیلت ترین است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: حدیث فوق می گوید انگیزه ها و نیات شبیه هم نیست معمولا اولیای خدا نمازشان براساس شکر بود. این نماز ِ شاکرانه است که ایمان می آورد و انسان را قوی می سازد و عزیز می کند آنهایی که در برابر ظالم، طاغوت، عربده کشی های سارقان بین المللی قرار می گیرند خالصانه نماز شب می خوانند.

وی ادامه داد: ما از کلمات مقام معظم رهبری می آموزیم باید هوشیار باشیم. دشمن هر لحظه ای علیه انقلاب و نظام ِ ما نقشه می کشد. خصومت، دشمنی و عداوت آمریکا امروز بر هیچ کس مخفی نیست. مقام معظم رهبری می فرمایند آمریکا با عربده کشی و بیان سخنان سخیف و تصور واهی در صدد تصویر سازی کاملا وارونه از قدرت خود و اوضاع ایران است یعنی با این تصویر سازی ها می خواهد ایران را ضعیف جلوه دهند. ما به برکت اسلام، قرآن و یا حسین(ع) تا امروز روی پای خودمان ایستاده ایم و همه ترفندها، نقشه ها، توطئه ها و عربده کشی های دشمن را به هیچ می گیریم.

خطیب جمعه بهشهر گفت: در ماه صفر، جنگ صفین ناجوانمردانه اتفاق افتاد و در این جنگ عمار همان یار با بصیرت امیرالمومنین به شهادت رسید. یک سال بعد از جنگ صفین، حادثه ی خونین نهروان(جنگ میان امیرالمومنین و خوارج) پیش آمد و تا آنجا که  یکی از همین خوارج، امام علی را به ضرب شمشیر در مسجد کوفه به شهادت رساند ما یاد و نام شهدای جنگ صفین، جمل و نهروان را گرامی می داریم. تاریخ جنگ های پیغمبر و امامان را مطالعه کنید تا سطح بصیرت، بیداری و هوشیاری ارتقا یابد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری با اشاره به شهادت آیت الله حاج سید مصطفی خمینی عنوان کرد: همان فرزند برومندی که امام فرمود مرگ مصطفی از الطاف خفیه بود و تا امروز فهمیدیم الطاف خفیه ی خداوند در پی شهادت آقا سید مصطفی چه بوده است. از بین رفتن طاغوت، حاکمیت نظام اسلام و جمهوری اسلامی بود.

وی در ادامه به رحلت عالِم مجاهد مرحوم آیت الله مهدوی کنی، آیت الله اشرفی اصفهانی و آیت الله مشکینی اشاره کرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به  قتل مرموزانه ی جمال خاشقچی گفت: جمال خاشقچی در ابتدا مدافع عربستان بود بعد مسئله ای پیش آمد و به حکومت عربستان معترض شد حکومت عربستان را مورد انتقاد قرار داد و دولت ترامپ را زیر سوال برد. از فلسطین نیز دفاع می کرد. اسرائیل را با قلم خودش محکوم می کرد. حاکمیت عربستان تصمیم گرفت  این فرد را از بین ببرد. در پی این قتل چند مسئله بر ما روشن شد  اولا خودِ عربستان تروریسم است ثانیا، حمایتگر تروریسم است ثالثا، تربیت گر عناصر اشرار و تروریسم است. قتل خاشقچی چهره ی کریه حاکمیت عربستان را به دنیا نشان داد. دنیا دیگر چهره ی کریه حاکمیت عربستان را فهمید. دنیا فهمید عربستان چه حکومتی دارد. مدعیان حقوق بشر در این ماجرا چگونه برخورد کردند؟ جانب کدام را گرفتند؟ چه کسی را محکوم کردند؟

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید