خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / دیدار پرسنل نیروی دریایی بندر امیرآباد با امام جمعه معزز شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

دیدار پرسنل نیروی دریایی بندر امیرآباد با امام جمعه معزز شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ پرسنل نیروی دریایی بندر امیرآباد با حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در جمع پرسنل نیروی دریایی بندر امیرآباد گفت: نظام اسلامی محصول انقلاب اسلامی با محوریت ولایت فقیه است و ولایت یک مرجع باکفایت دارد در مقابل دشمنان نظام با محوریت استکبار قرار دارند. این دو جریان از اول انقلاب تا امروز در مقابل هم هستند. نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران خواهان حاکمیت دینی، ارزش های الهی، اجرای عدالت و برقراری صلح و امنیت و آرامش در منطقه است و از مظلومان حمایت می کند و پیام انقلاب اسلامی وحدت، اتحاد و برادری است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری عنوان کرد: دشمن با محوریت آمریکا می خواهند ارباب عالَم باشند. می گویند تمام اراده ها باید تحت اراده ی ما باشد. ارتش تمامی کشورها تحت مشاوران ارتش ما قرار گیرند. راهکار آنها ایجاد اختلاف، جنگ و آشوب، ترور و خفقان و ویران گری است.

وی افزود: امروز عرصه همان عرصه حرکت عاشورا و کربلاست. یک طرف حق و طرف دیگر دنیاخواهی و اضافه خواهی، نقض پیمان و بی وفایی است. یک روز با عنوان امویان بودند روزی با عنوان طاغوت و امروز با عنوان استکبار. امام فرمود اگر استکبار بخواهد در برابر دین ما قرار بگیرد ما در برابر دنیای استکبار قرار می گیریم. امام حسین در روز عاشورا فرمود اگر یزید بخواهد در برابر دین ما قرار بگیرد همه شمشیرها بیایند مرا قطعه قطعه کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: ایمان در عرصه حق آدمی را با اقتدار نگه می دارد. آحاد مردم هرگاه باور خودشان را تقویت کنند جوشش درونی برای ایجاد اقتدار در برابر دشمن حاصل می شود ایمان یعنی در دل هر مومنی فقط عشق به خدا باشد. دشمن در طول این چهل سال انقلاب  هر بار اراده کرد ایران را شکست دهد خودش شکست خورد از جنگ اقتصادی تا جنگ رسانه و روانی و…. .

حجت الاسلام والمسلمین جباری به شکست های متعدد ترفندهای آمریکا اشاره کرد و گفت: در این جنگ نابرابر اقتصادی نیز آمریکا به شدت شکست خواهد خورد. نام حق همیشه ماندگار است.  در تمامی کشورها لبیک یا حسین در روز عاشورا طنین انداز می شود و این پیروزی است. دشمن تا دید ایران در قرار داد بین المللی برجام پیروز شد بلافاصله از برجام خارج شدند. این به کار گرفتن ترفندهای متعدد از سوی دشمن نشانه ی ضعف و شکست آنهاست. مردم می دانند آمریکا در حال نابودی و اضمحلال است.

وی با بیان اینکه ایمان یک عامل قوت ما در صحنه است، افزود: ایمانتان را تقویت کنید. ایمان درجاتی دارد در یک درجه سلمان، درجه ای دیگر قمر بنی هاشم، درجه ای امام حسین و… با تقویت ایمان جایگاه خودمان را ارتقا دهیم. افراد مومن در برابر مشکلات و بحران استقامت و صبوری دارند. در کنار ایمان انسان باید خودسازی و اراده را تقویت کند. مواظب چشم، زبان، گوش باشد و حلال و حرام را دقت کنید.

مسئول حوزه علمیّه امام صادق گفت: انسان مومن دیدبانی قوی و مراقبت شدید دارد. در قرآن آمده ای مومن، بدان پیوسته دنیای استکبار و کفر در برابر شما می ایستد تا شما را از عقیده تان بازدارد. اگر ایمان ، تقوا، دیده بانی و بیداری و بصیرت را رعایت کنید بدانید رستگاری و پیروزی با شماست.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید