خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر: ترویج زکات به تقویت فرهنگ دینی کمک می کند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر: ترویج زکات به تقویت فرهنگ دینی کمک می کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در جمع اعضای ستاد احیای زکات به اهمّیّت و جایگاه زکات در اسلام اشاره کرد و گفت: اسلام برای کمال انسان برنامه های جامع و کاملی دارد و بر زکات نیز بسیار تاکید شده است. اگر نمازگزار نماز بخواند ولی زکات را نپردازد نمازش قبول نیست گویا زکات کمالِ نماز است.

وی افزود: اسلام می گوید اگر حتی یک یهودی گرسنه است به آن رسیدگی کنید. حرف اسلام بین المللی است. زکات مالِ انسان را پاک می کند.

امام جمعه شهرستان بهشهر خواستار برگزاری جلسات شورای زکات در روستاها شد تا با نهادینه کردن و ترویج زکات در سطح شهرستان و در میان عموم مردم به تقویت فرهنگ دینی کمک شود.

حجت الاسلام و المسلمین جباری با تاکید بر اینکه زکات باید برای مردم هزینه شود، گفت: مردم بدانند کمک به فقرا از زکات اسلامی و زیرنظر رهبری و ائمه جمعه است البته زکات دادن به افراد سلسله مراتبی دارد که از لحاظ شرعی باید به آن موارد توجه کرد.

وی بر نقش روحانیت در آگاه سازی مردم بر احکام و امور دینی تاکید کرد و ادامه داد: برخی از ادارات و دستگاه ها می توانند در افزایش زکات تاثیرگذار باشند. همه باید کار کنیم و سطح کارآمدی را ارتقا دهیم. از تمامی ظرفیت بالقوه در راستای توسعه شهرستان و منطقه و کشور استفاده کنیم.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید