خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / نشست بصیرتی گرامیداشت هفته دفاع مقدس با سخنرانی امام جمعه محترم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

نشست بصیرتی گرامیداشت هفته دفاع مقدس با سخنرانی امام جمعه محترم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ نشست بصیرتی گرامیداشت هفته دفاع مقدس با سخنرانی امام جمعه محترم شهرستان بهشهر در اردوگاه شهید هاشمی نژاد عباس اباد بهشهر برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این نشست به اهداف نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران محصول انقلاب اسلامی با محوریت ولایت فقیه  در حال رشد و بالندگی است که به حیات مقتدرانه اش ادامه می دهد و نقطه مقابل این انقلاب ، نظام استکبار جهانی  به سرکردگی آمریکاست.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری عنوان کرد: انقلاب اسلامی در راستای حاکمیت دین و ارزش های دینی، اجرای عدالت، کمک و یاوری محرومان و مظلومان  و درصدد ایجاد آرامش برای مردم خود و مردم عالَم است. حق را دنبال می کند و حقیقت گراست. به معنویت، روحانیت و نورانیت توجه دارد  و خواهان حاکمیت توحید و ارزش های توحیدی است.

وی ادامه داد: ازبین بردن نظام عدل الهی و نابودی غیرت دینی و جوانمردی، دامن زدن به اختلافات  از اهداف استکبار است و دائما بر طبل جنگ و رسوایی می کوبد. در جریان کربلا یک طرف عدل، دین، مظلومیت، بیداری و معنویت است و محوریت آن را حضرت سیدالشهدا برعهده داشت طرف دیگر طاغوت اموی عنصر آلوده است که خواهان نابودی اساس دین و تربیت انسانی است. این حق و باطل با هم درگیر شدند به ظاهر باطل پیروز شد یعنی امام حسین و اصحاب ایشان را به شهادت رساندند و عده ای از یاران را به اسارت گرفتند. امروز میدان حق و جبهه ی حق پیروز است زیرا در پنج قاره نام اباعبدالله الحسین ماندگار شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر بیان کرد: یزید می خواست نامی از اباعبدالله الحسین نباشد اما امروز این نام ماندگار شد. امروز دو خط است خطی که شهادت را افتخار می داند و خطی که به دنبال شرک، کفر و نفاق است. امروز امریکا در برابر انقلاب اسلامی شکست خورد و آن را نمی داند. امریکا از انقلاب شکست خوردن را آموخت هربار که به میدان آمد و خواست ضربه بزند شکست خورد.  آمریکا بعد از نابودی صدام با همه توان آمد عراق را بگیرد آیا امروز عراق در دست امریکاست؟ آمریکا اینجا نیز شکست خورد عزاداران در حرم سید الشهدا و در کل عراق صدای یاحسینِ مردم به عرش می رود. آمریکا در سوریه داعش را پرواند و ترس و وحدت ایجاد کرد تا حافظ اسد برود آیا حافظ اسد رفت؟ انقلاب اسلامی و رهبری معظم انقلاب اسلامی فرمود حافظ اسد می ماند. امریکا در هر میدانی از ایران شکست خورد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: آمریکا مورد نفرت مردم ایران است آنها نتوانستند در برابر مکتب عاشورایی و ولایی که روحیه صبر، ایثار و شهادت را نهادینه می کند پیروز شوند و آنها رمز و راز پیروزی ملت ایران را در محرم، عاشورا و امام حسین و اعتقاد به منجی و مصلح می دانند. این ملت نه از جنگ می ترسد و نه از ترور.

وی ادامه داد: روحیه ی بسیجی سرمایه ی دیگری است که ایران دارد. آنها می گویند ایران اساسا با ظلم و طاغوت سازگاری ندارد. فریاد ما بالاتر از فریاد انهاست زیرا ما در جبهه ی حق هستیم و برای آن تلاش می کنیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید