خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: با علم، ایمان و تقوا می توان انسان کاملی شد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: با علم، ایمان و تقوا می توان انسان کاملی شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ همزمان با فرارسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش، مراسم پرفیض زیارت عاشورا با حضور امام جمعه محترم شهرستان بهشهر و علی بیکی مدیر آموزش و پرورش و پرسنل اداری در نمازخانه اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این جمع به بیان ویژگیهای انسان کامل پرداخت و گفت: انسان کامل، جامع همه صفات خوب است و مبرّای از نقص و انحراف است. همه موجودات در اختیار او هستند و او در اختیار ذات مقدس خدای سبحان است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری به مصادیقی از تفاوت میان انسان با اهل بیت اشاره کرد و با تاکید بر معرفت و شناخت اهل بیت افزود: در زیارت عاشورا درس های زیادی است. زیارت عاشورا با تفکر و تامل بخوانید. عالَم مظهر رحمت خداست و پیغمبر رحمتی برای جهانیان است.

وی عنوان کرد: تفاوت انسان کامل با انسان عادی اینست که دریای وجود انسان کامل ساحل ندارد. انسان کامل به ادب الهی و به اخلاق الهی مودب است. در قرآن آمده پیغمبر دارای اخلاق عظیمی است. اطاعت از پیغمبر عین اطاعت از من است. هرکس مطیع خدا شد مطیع رسولش نیز است. اطاعت پیامبر و خدا قرین هم قرار گرفتند. عزت پیغمبر نیز قرین عزت خدا است. اگر عزت، اقتدار، سربلندی، عظمت و بزرگی می خواهید همه از آن ِ خدا و پیغمبر است. عزت را فقط از خدا بجویید. هرکس با پیغمبر بیعت کند عینا دست خودش را در دست خدا نهاد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: انسان کامل نمونه ی نمونه هاست. باید این انسان کامل را الگو و اقتدا کرد. راه های بسوی خدا  به تعداد انفاس خلایق است. پیغمبر به ما در شناخت مسیر و راه رشد و هدایت کمک می کند. پیغمبر تلاش می کرد تا مردم رستگار شوند و به پیروزی برسند. راه های گوناگون را بشناسند. ایمان کامل نمی شود مگر با معرفت و شناخت. حال مردم چقدر دین و امام شان را می شناسند؟ مردم چقدر به فواید زندگی مطلع هستند؟ چقدر به بزرگانشان معرفت دارند؟

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: خدا در قرآن فرمود از پیغمبرت اطاعت کن. پیغمبر فرمود حسین از من است و من از دینم. حسین کشتی نجات است. حسین نوری است که هرگز خاموش نمی شود.

وی ادامه داد: انسان با نزدیک شدن به علم می تواند به صراط نزدیک می شوند و از جهل و شیطان فاصله می گیرند. علم به آدمی حیات می بخشد و اباعبدالله الحسین آدمی را نجات می دهد. حسین چراغ هدایت و کشتی نجات است. اگر کسی می خواهد به نجات، فلاح و رستگاری برسد باید راه امام حسین را طی کند یعنی همان راهِ دوری از ظلم و زیربار ظلم نرفتن.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: با علم، دانش، ایمان و تقوا می توان انسان کاملی شد.امام حسین قیام کرد تا مردم را از جهالت و تحیّر و سرگردانی نجات دهد و راه را به مردم نشان دهد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید