خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: شهید سید سجاد خلیلی جوانمرد و یوسف خصال است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: شهید سید سجاد خلیلی جوانمرد و یوسف خصال است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در مراسم چهلمین شب رجعت پیکر پاک و مطهر نورانی جوانمرد سید سجاد خلیلی بر فرهنگ نورانی اهل بیت عصمت و طهارت و فرهنگ نورانی قرآن کریم و اسلام  تاکید کرد و ایمان یعنی ایمان به خدا، پیغمبر، هجرت و جهاد در راه خدا را  از مسائل محوری این فرهنگ برشمرد.

وی افزود: پیغمبر فرمود اگر بخواهید ایمان را رتبه بندی کنید آن درجه ی والا از آنِ مومنینی است که عشق پیغمبر و آل پیغمبر (ص) را در دل دارند. ایمان به تمامت و کمال خودش راه پیدا نمی کند مگر به ضمیمه ی عشق به پیغمبر و آل پیغمبر آنگاه ادامه داد ذات مقدس خدای سبحان از منِ پیغمبر عهد و پیمان گرفت ما اهل بیت را دوست نمی دارند مگر آنکه مومن و با تقوا باشند و اگر گروه های منافق، جاهل، گروه های تاریک دل و احمق مقابل جبهه ی مقاومت و روشندلان قرار بگیرند براساس این عهد الهی، منافق و شقیه هستند خوشابه حال آنانی که به منِ پیغمبر متصل شوند و با امامان از نسل پیغمبر نزدیک شوند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: در سوره مبارکه والفتح آمده خداوند کسانی که به راهش مومن شوند و اعمال شایسته داشته باشند دو رتبه می دهد اول، آنها را پاک، مطهر، نورانی، جذاب و محبوب می شوند و دوم، به او پاداش معنوی بسیار والا و مقدسی از سوی ذات مقدس پروردگار داده خواهد شد. شخصیت انسان  ایمان، باورها و اعتقادات محکم تر و هرچه خصال اخلاقی فراوان تر شود شخصیت ایمانی اش جلوه ی بیشتر و آشکارتری خواهد داشت. حال مراد از ایمان چیست؟ پیغمبر اکرم می فرماید والاترین و با فضیلت ترین ایمان، ایمانی است که مومن بگوید خدا با من است هر کجا که باشم در وطن، در هجرت، در سوریه، خان طومان و .. فرقی ندارد. ایمانی که انسان را مطیع خدا و لحظه لحظه زندگی اش در حال عبادت و اطاعت قرار دهد. آن ایمانی که هیچ گاه و در هیچ لحظه ای خدای او معصیت و نافرمانی نشود.حقیقت ایمان آن است که خدا اطاعت شود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری عنوان کرد: پیغمبر فرمود دو خصلت است که خصلت والاتر ندارند نخست، ایمان به خدا و پیغمبر و دوم، سود رساندن به جامعه. قرآن می فرماید انانی که ایمان آورده اند و عمل صالح انجام داده باشند بهترین هستند. به تعبیر مقام معظم رهبری شهدای مدافعان حرم از مومنان و اولیای الله هستند. این ایمان است که سید سجاد را سجاد می پروراند و می تواند ملتی را متحول کند.

وی بیان کرد: امام صادق از یک شیعه سوال کرد آیا می دانید جوانِ جوانمرد به چه کسی می گویند؟ آن شیعه پاسخ داد یابن رسول الله، فدای شما شوم در میان ما جوانمرد به کسی می گوییم که جوان سال باشد. امام صادق: آیا قرآن نخوانده ای؟ آیا قصه ی اصحاب کهف را نخوانده ای؟ با اینکه اصحاب کهف از نظر سنی از مرز جوان سالی عبور کرده بودند اما قرآن از انها به جوانان جوانمرد تعبیر می کند که به خدای خودشان ایمان آورده بودند. این راوی می گوید امام صادق(ع) برای من توضیح داد همیشه بین شاب و جوان فرقی است. جوانمرد به آن جوانی می گویند که در زندگی اش کاملا مطیع و تسلیم خدا، پاک، متخلِق به اخلاق و مودب به آداب الهی باشد و دارای صفات برجسته ای باشد و به خود اجازه ی گناه نمی دهد. شهید سید سجاد خلیلی جوانِ جوانمرد است. شهیدِ جوان ساز، جوانمرد و یوسف خصال است اولا مومن به خداست. سید سجاد خلیلی از نظر خصال و اعتقاد اهل دین، دیانت، تقوا، اهل هنر و پیمودن راهِ سراج است. نمازش تعطیل نمی شد. اهل نماز شب بود در آخر نماز دست به دعا برمی داشت با گریه در خلوت . از خصوصیات بارز شهید خلیلی این بود که تن به کارهای سخت و دشوار می داد. مهربان و اهل مزاح بود. سید سجاد خلیلی اهل طاعت، ذکر و یاد خدا بود لذا می سد به جایی که مقام معظم رهبری می فرمایند شهدای مدافعان حرم از اولیای خداوند هستند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: یکی از اولیای الهی این است که آنها اهل ذکر و یاد خدا هستند. غرق در نور، عظمت و بزرگی ذات مقدس . امیرالمومنین در خطبه ی متقین فرمود اولیای خدا کسانی هستند که خدا در نظرشان بزرگ اما غیر خدا در نظر انان کوچک است. امیرالمومنین می فرماید یاد خدا سرمایه ی مومن است. سرمایه ی اولیای خدا، سرمایه شهدا، سرمایه شهید کابلی ها، شهید قنبری ها، شهید سید سجاد خلیلی ها و همه شهدا در راه عدالت و انسانیت و در یاد خداست چون سرمایه ی عظیم معنویت را داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری عنوان کرد: امروز تمام اشرار عالم به سرکردگی یک عنصر فاسد قمارباز به نام ترامپ با نقشه های خطرناک سعی می کنند ایمان، اعتقادات، فرهنگ والای ولایتمداری و ولایت پذیری ما را در هم شکنند لذا جبهه ی کفر ونفاق به سرکردگی انها توطئه می کنند در منطقه ی سوریه، یمن، غزه و .. اما این جوانمردان، شهید سید سجاد خلیلی ها و شهید حججی ها آمریکا را زمین گیر کردند. آنها امروز اعتراف می کنند ما در برابر جبهه ی مقاومت و حزب الله شکست خورده ایم. ایمان، بصیرت، معرفت، ولایت مداری، تابع دستورات دین خدا بودن از سید سجاد انسانی ساخت که امروز از او به شهید حججی مازندران، علی اکبر شهرستان و به جوان جوانمردِ جبهه های کفر و نفاق، وهابیت و سلفیت تعبیر می کنیم.

وی ادامه داد: شهید مدافع حرم سید سجاد خلیلی با همه ی وجود به خدا مومن بود. مبدا همه تحول، تغیییر و تکامل ایمان است و بس. آن گاه که شهید مطهری برای دیدار امام به نوفل لوشاتو رفت و بازگشت. به او گفتند امام را چگونه یافتی؟ شهید مطهری فرمود البته من سالیان سال در محضر امام شاگردی کردم اما اینبار که حضرت امام را ملاقات کردم امام را جور دیگر دیدم. من در همه ی وجود امام ایمان دیدم. در وجود امام ۴ ایمان است  اول، امام به حرفی که می زند ایمان دارد. امام می گوید شاه باید برود. دشمن بشریت و تمامی انسان ها آمریکا و اسرائیل است و امام هیچگاه از این حرفش کوتاه نمی آید. دوم، امام به راهی که انتخاب کرد راه مبارزه و استقامت، راهِ صبر و ایمان، ایمان دارد.سوم، امام به هدفش ایمان دارد. آمریکای جنایتکار تلاش می کند تا اینطور القا کند که مردم از انقلابشان دلزده شدند و مایوس و ناامید هستند اما بدانند زیربنای این انقلاب، ایمان است.

امام جمعه شهرستان بهشهر بیان کرد: حضرت اباعبدالله الحسین  در جریان کربلا سفیران و نامه رسانهایی داشت. سفیر اول مسلم بن عقیل بود و یکی از سفرای اباعبدالله الحسین شهیدی است به نام قیصم ابن مطهر که از سوی آقا امام حسین مامور بود نامه هایی را به شیعیان کوفه برساند. به راه افتاد ولی متاسفانه در یکی از ایست بازرسی های اشرار اموی گرفتار می شود. فرمانده آن ایست بازرسی شخصی است به نام حصین بن نمیر که وی را دستگیر کردند و این نامه رسان سریع نامه ها را پاره کرد و بلعید. او را دستگیر کردند و او را پهلوی ابن زیاد بردند. ابن زیاد گفت او کیست؟ گفتند از کسانی است که از سمت و سوی امام حسین می امد و نامه هایی داشت. ابن زیاد گفت نامه ها کجاست؟ پاسخ داد نامه را پاره کرد. ابن زیاد به نامه رسان گفت تو کیستی؟ نامه رسان با شجاعت جواب داد من از شیعیان مولایم امیرالمومنین و مولایم اباعبدالله الحسین هستم. ابن زیاد: از کجا آمده ای؟  نامه رسان: از سوی مولایم حسین ابن علی می آیم.  ابن زیاد: قصد کجا داشتی؟  نامه رسان: به سوی کوفه  ابن زیاد: چرا؟  نامه رسان: از سوی مولایم حسین نامه داشتم. می خواستم این نامه را به شیعیان امام حسین برسانم. ابن زیاد: نامه برای چه کسانی بود؟ نامه رسان: نمی دانم. ابن زیاد: چرا نامه را پاره کردی؟  نامه رسان: نمی خواستم این نامه های شیعیان به دست تو بیفتد. ابن زیاد گفت حالا تو را بازداشت می کنیم مگر آنکه کاری انجام دهی. نامه رسان: چه کاری؟  ابن زیاد: اسامی آن شیعیان را به من دهی یا بایستی در جمعی بالای بلندی (منبری) بروی و از امام حسین و امیرالمومنین  بد بگویی و یزید، ابوسفیان، معاویه را حمد و درود بفرستی. نامه رسان گفت البته من اولی را به راستی نمی دانم  اما دومی را حاضرم  یزیدیان بسیار خوشحال شدند. این نامه رسان بر بالای بلندی رفت. خدا را حمد و ثنا گفت و از امیرالمومنین و امام حسین خوب گفت همه تعجب کردند و در ادامه از ابوسفیان، معاویه، یزید و ابن زیاد بد . بعد شجاعانه  خطاب به مردم گفت اگر خبر از مولایم اباعبدالله الحسین  بخواهید او در چند منزلی راه کربلا فرود آمده است آنجا به امام من بپیوندید. ابن زیاد دستور داد او را ببرند بالای قصر و از بالای قصر به زمین بیاندازند. پیکرش قطعه قطعه شد و به شهادت رسید. به راستی او یک مومن بود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری اظهار کرد: شهید سید سجاد خلیلی صادق، مردِ میدان کارزاد، شجاع، بسیجی بود و ایمانشان تحول ایجاد کرد و همین ایمان، امنیّت و صبوری می آورد. رهبر انقلاب راجع به شهدای مدافعان حرم فرموده اند شهدای مدافع حرم اگر نبودند ما باید با عناصر فتنه گر، خبیث، دشمن اهل بیت  و دشمن مردمِ شیعه  در شهرهای ایران می جنگیدیم. اگر این کاری که سرداران باارزش ما انجام دادند انجام نمی دادند حالا باید در همین خیابان های این کشور با انسان های آلوده و حرام می جنگیدیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر  در پایان بر محورهای ایمان، عظمتِ شهید و شهادت، خیانت و خباثت دشمن، بصیرت و هوشیاری مردم، تسلیم ناپذیری در برابر دشمن، حفظ اتحاد و جلوگیری از بروز تفرقه در میان مجاهدین و مردم ایران، زنده نگه داشتن ارزش های انقلاب مانند تقوا، جهاد، شهادت، ایثار، صفا و مروت، حجاب و حیا ، ترویج روحیه ولایت مداری، دلسوزی مردم برای رفع مشکلات مردم ِ عزیز تاکید کرد و از مسئولین، خانواده های معظم شهدا، مجری توانمند، قاری قرآن و تمامی مردم انقلابی و ولایتمدار شهرستان بهشهر  تقدیر و تشکر کرد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید