خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / سخنرانی امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در روز اربعین حسینی
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

سخنرانی امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در روز اربعین حسینی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در صبح اربعین  حسینی در  مسجد جامع شهرستان بهشهر اظهار کرد: در جریان کربلا دو دسته در مقابل هم قرار گرفتند نخست، انسان های روشندل، مومنان و مجاهدان و کسانی که تسلیم خدا و عاشق دین و سنت سول مکرم اسلام بودند. گروه دوم، تاریک دلان و کسانی که جز دنیا و مادیات، جز شهوت و قدرت و خونریزی چیز دیگری نداشتند. این دو گروه در مقابل هم قرار گرفتند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری اظهار کرد: هدف گروه اول، حمایت از دین خدا، اسلام و مظلومان، تبیین و ترویج احکام نورانی خدا و دعوت مردم به ارزش ها و خصال ناب اخلاقی و هدف گروه دوم مبارزه با ارزش ها، از بین بردن ارزش های دینی و در حقیقت تلاش برای محو و نابودی اسلام بود. در این جریان به ظاهر دسته دوم فاتح شدند امام حسین(ع) را کشتند اما در حقیقت گروه اول پیروزِ تاریخ گشته اند.

وی ادامه داد: ابراهیم طلحه در شام نزد امام سجاد(ع) آمد و گفت آیا شما پیروز شده اید یا خلیفه؟ امام سجاد فرمود اگر می خواهی بفهمی در این جریان چه کسی پیروز شد کمی صبوری کن تا وقت اذان برسد. موذن اذان بگوید ببین نام چه کسی بُرده می شود؟ اگرچه آنها امام را کشتند، خانواده اش را به اسارت گرفتند، غارت کردند اما نتوانستند  بر حقانیت دین پیروز شوند بلکه ما پیروز میدان شدیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر بر استفاده درست از زمان تاکید کرد و افزود: عمر همیشه در اختیار آدم ها نیست. از عمر و اوقات خودتان استفاده کنید. وقت هم همیشه در اختیار انسان ها نیست.

حجت الاسلام والمسلمین جباری عنوان کرد: در زیارت اربعین تامل کنید . در همین زیارت اهداف و مظلومیت اباعبدالله الحسین و قساوت اشرار اموی  را درک کنید. در همین واژه ی اربعین اسراری نهفته است. معمولا بعثت انبیا در سنین چهل سالگی بود یعنی پیغمبران عظام تا به سن چهل سالگی نرسیده بودند مبعوث به رسالت نشده بودند. اربعین در نزد عرفا و اهل سیر و سلوک بسار اهمیت دارد. سیر کمال و برون رفت از نقص در هر اربعینی برای انسان میسر می شود. پیغمبر اکرم(ص) فرمود مومنی چهل حدیث درس آموز را حفظ کند خداوند در روز قیامت او را فقیه، عالِم، بینا و بابصیرت محشور می کند.

وی بیان کرد: امام حسین فرمود خداوند به ما چند ویژگی داد اول، ما فقهای دین هستیم. دین را فهمیده ایم و باور داریم. دوم، ما عالِمان به قرآن هستیم. ما مفسّر و استاد این کتاب هستیم. وابسته به خاندان پیغمبریم. مداومت بر زیارت عاشورا بر زندگی و وجود آدم اثرگذار است.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: امام صادق(ع) فرمود بعد از یحیای پیغمبر، زمین و آسمان بر کسی اشکی نریخت الّا بر مصائب آقا اباعبدالله الحسین. امام حسین چه کرد؟ زمین، زمان، آسمان، انسان همه می گویند یا حسین.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید