خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: دولت آمریکا منفورترین حکومت است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: دولت آمریکا منفورترین حکومت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، معرفت و شناخت هرچه بیشتر معارف الهی، درک ثواب زیارت اربعین و واجبات، دوری از خطاها و غفلت توصیه و سفارش کرد. امام راحل فرمود اگر ملتی تقوا را مراعات کند به آفات دنیایی گرفتار نخواهد شد کسی می تواند از آفات و بلاهای روزگار  درامان بماند که با تقوا زندگی کند.

وی افزود: مهمترین انگیزه و هدف قیام اباعبدالله الحسین انگیزه دینی بود یعنی حفظ دین و حدود و اقامه دین مقدس اسلام زیرا  حفظ اسلام و حفظ حدود و احکام نورانی قرآن در راس همه امور است. دومین انگیزه، اجتماعی است به این معنی اگر در جامعه انحراف صورت گیرد گناهان و مفاسد کاملا محسوس باشد امام باید قیام کند و جامعه را از انحراف نجات دهد. مردم را هدایت کند و امور مردم را اصلاح کند. امام حسین فرمود قیامِ من عادی نیست یا برای حاکمیت خودم نیست بلکه قیام من برای اصلاح است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: در جامعه، امام باید مردم را هدایت کند و جامعه را از انحراف نجات دهد. امام صادق فرمود جدِّ من اباعبدالله الحسین قیام کرد مردمی که گمراه و گرفتار ِ تحیّر سرگردانی شده بودند امام حسین قیام کرد تا مردم را نجات دهد. پیغمبر اکرم(ص) فرمود اگر کسی با عبادت، بندگی، اطاعت، تسلیم و با عشق به ذات مقدس خدای پروردگار رابطه خود را با خدای خودش قوی کند، شاکر نعمت الهی باشد کفران نعمت نکند این انسان محبوب دل ها ،آبرومند، عزّت و عظمت می یابد. انسان مومن به ایمان پای بند است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری عنوان کرد: در سوره مبارکه مریم آمده اگر خداوند در پرتو ایمان و عمل صالح ببیند برای خود و خدای خودش عظمتی قائل است خداوند او را محبوب دل ها می کند. امام سجاد در ماه صفر وقتی در مسجد اموی بر فراز منبر قرار گرفت به مردم خطاب کرد خداوند چند چیز بر ما داده و ما را بر چند چیز برتری بخشیده است. ما محبوب دل های مردم هستیم. مردم تابع ما هستند. اگرچه امروز جنایتکاران ما را اسیر گرفتند اما همچنان محبّت مردم با ما است. حضرت زینب در وجدان تاریخ یزید را تحقیر و به هیچ گرفت و گفت ای یزید، هر مکر و حیله و ترفندی داری به کار بگیر اما تو کوچکتر از آن هستی که ما را از دل های مردم بزُدایی.

وی ادامه داد: گاهی رابطه ی میان مومنان به هم می ریزد. اگر یک بزرگی بین دو انسان آشتی و صلح برقرار کند ثواب این آشتی با یک سال عبادت نماز و روزه برابری می کند. امیرالمومنین فرمود اگر کسی اقدام کند بین دو انسان صلح و آشتی برقرار کند بسیار ثواب می برد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر خطاب به مسئولان گفت: سعی کنیم رابطه ی خود را با خدایمان و رابطه ی خود را با مردم تقویت کنیم. سعی کنید میان خودتان را اصلاح کنید و همه مدیران برای مردم کار کنید.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری بر حضور مسئولان در نماز جمعه تاکید کرد و گفت: ایجاد ارتباط میان همدیگر انگیزه دوم قیام اباعبدالله الحسین است و  زیارت برادران دینی بهترین زیارت است که دل ها را صفا می بخشد و کینه ها را از بین می برد.

خطیب جمعه بهشهر در ابتدای خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه بر تقوای الهی توصیه و سفارش کرد و گفت: امام حسن عسگری فرمود هر مومن دارای علامت و نشانه ای است. در این روایت برای مومن ۵ علامت و نشانه ذکر شد اول، پای بندی به نمازهای واجب و نوافل دوم، انگشتر در دست راست دارد. سوم، پیشانی بر خاک(مُهر و تربت) می گذارد. چهارم، با صدای بلند بسم الله می گوید و پنجم، زیارت اربعین.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: احیای کربلا، عاشورا و یاد اباعبدالله الحسین نخستین پیام اربعین اباعبدالله الحسین است. زیارت اباعبدالله الحسین هزاران حسنه در نامه عمل آدمی ثبت و هزاران گناه را پاک می کند و برابر با چند حج است.

وی گسترش فرهنگ یعنی توجه به احکام دین، احیای سنت الهی، دوری از راه خطا و زیر بار ظلم و ذلت نرفتن دومین پیام اربعین اباعبدالله الحسین برشمرد و ادامه داد: تجلی عشق و محبت به سالار شهیدان و خاندان نبوی  دیگر پیام اربعین حسینی است و امروز ملت ها با زیارت اربعین از بند استکبار رها می یابند و بیدار می شوند. در دنیا دولت آمریکا منفورترین حکومت است و ایران پرچمدار این نفرت است زیرا ملت بزرگ ایران در مکتب اهل بیت  آموخت نباید ظلم کرد و نباید زیربار ظلم رفت. برخی از کشورهای مزدور  و دنیا طلب، رژیم های جاهل و منافق آمریکا را دوست دارند اما ملت ایران از قبل انقلاب تا امروز با آمریکا سازگاری ندارد امروز آمریکا همچنان در برابر اسلام ناب محمدی و مکتب عاشورایی است و می خواهد مانع پیشرفت انقلاب اسلامی باشد. رجزخوانی ها و عربده کشی های آنها و ایجاد ناامنی و اغتشاش برنامه فعلی انهاست.

امام جمعه شهرستان بهشهر به مناسبت های پیش رو اشاره کرد و گفت: جابر بن انصاری در زندگی افتخارات زیادی دارد. پدر ایشان عبدالله از شهدای جنگ احد بود وقتی پدر بزرگوارشان در جنگ احد به شهادت رسید پیغمبر جناب جابر را مورد تفقد و دل جویی قرار داد. حامل پیام پیغمبر به محضر امام باقر(ع) بود. می گوید روزی به محضر پیغمبر رسیدم پیغمبر فرمود جابر آنقدر عمرت طولانی خواهد شد که یکی از فرزندان من یعنی امام محمد باقر را ملاقات خواهی کرد وقتی به محضر ایشان رسیدی سلام مرا به ایشان برسان.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید