خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / دیدار رئیس و پرسنل اداره اوقاف با امام جمعه معزز شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

دیدار رئیس و پرسنل اداره اوقاف با امام جمعه معزز شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ به مناسبت هفته وقف، ریاست و پرسنل اداره اوقاف بهشهر با حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر  دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این دیدار گفت: یکی از عواملی که ما را در سعادت، نیکبختی و رساندن به اهداف و آرمان ها و رسیدن به کمال یاری می کند تبعیت از رهبری است. قرآن در سوره ابراهیم می فرماید هرکسی از من تبعیت کند از من خواهد بود. هرکسی به هر مقامی رسید نتیجه و ثمره ی تبعیت است. تبعیت یعنی تبعیت قولی و عملی.

حجت الاسلام والمسملنی حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: در مسجد مدینه عربی وارد شد و دید سلمان زانو به زانوی پیغمبر نشسته است. به شخص عرب برخورد به خاطر اینکه پیغمبر از ما است چرا یک عجمی اینقدر به او نزدیک شد. جلو رفت و دست سلمان را گرفت و از محضر پیغمبر جدا کرد. پیغمبر بسیار ناراحت و عصبانی شد و فرمود هرکسی سلمان را مورد بی مهری قرار دهد و جفا کند در حقِّ من بی مهری کرد.

وی افزود: امیرالمومنین در نهج البلاغه فرمود من آنچنان تابع پیغمبر بودم مثل آن بچه شتری که تابع مادرش باشد فلذا فرمود اگر بخواهید ره به سعادت برسانید از پیغمبرتان اقتدا کنید. بنابراین اطاعت و تبعیت اساس است. پیغمبر اکرم رهبری بود که تابع دینش بود. خودِ پیغمبر به آن چه که آورد نخست خودش پای بند آن بود براساس همین تبعیت، خداوند به پیغمبر امتیازاتی داده است. مقام معظم رهبری تابع محض امام راحل بود و سخنرانی های امروزشان نیز برگرفته از سخنان امام راحل است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: خداوند به پیغمبر چند امتیاز داده است اول، خداوند نعمت و مقام زیادی به پیغمبر داد. دوم، به پیغمبر خیر کثیر داده است. سوم، شرح صدر است. یکی دیگر از امتیازات پیغمبر این بود که خدا خودش محافظ و پاسدار پیغمبر شد وقتی می خواهد ولایت را معرفی کند پیغمبر دغدغه داشت. از جمله ویژگی دیگر پیغمبر این بود که او دارای اخلاق عظیم است. مهمترین دغدغه پیامبر این بود که مردم در آخرالزمان نسبت به علما، دین، ارزش ها بی تفاوت می شوند و به دینشان اهمیت نمی دهند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به وقف عنوان کرد: وقف اگر واقعا تحلیل، تبیین و ترویج شود گرفتاری و مشکلات زیادی را می تواند حل کند. از ضرورت وقف، عقوبت عمل نکردن به وقف یا بی احترامی به دستگاه وقف برای مردم بیان کنید اگر ما بتوانیم دین را درک کنیم دین است و تبعیت از دین. متولی بقاع متبرکه اداره اوقاف است. امور وقفی را جدی بگیرید. احکام دینی مانند وقف، ارث، محرم و نامحرم و.. برای مردم بیان شود.

وی تاکید کرد: دهه وقف فرصت استثنایی است از دهه وقف امسال تا سال بعد ضعف ها را برطرف کنیم. ابتکار و خلاقیت داشته باشیم و راهکارهای جدید ارائه دهیم.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید