خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / دیدار رییس و معاون اداره ورزش و روسای هیات های ورزشی با امام جمعه محترم شهرستان بهشهر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

دیدار رییس و معاون اداره ورزش و روسای هیات های ورزشی با امام جمعه محترم شهرستان بهشهر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ رییس و معاون اداره ورزش و جوانان و روسای هیات های ورزشی شهرستان بهشهر با حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر دیدار و گفتگو نمودند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این جمع به نگاه اسلام به ورزش اشاره کرد و گفت: دین مقدس اسلام، کامل، جامع و جاویدان است و در متن آن به تربیت جسمی و روحی بشر تاکید شد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری اظهار کرد: اسلام نگاه دقیقی به تربیت بدنی دارد و بر رشته های ورزشی شنا، سوارکاری و تیراندازی تاکید می کند.

وی ادامه داد: مجامع ورزشی باید فرهنگ ورزشی را به مردم القا کنند و قهرمانان ورزشی با کسب مدال برای کشور افتخار آفرینی می کنند این قهرمانان با رعایت اخلاق الگوهای مهمی برای جوانان باشند.

رئیس شورای فرهنگ ‌عمومی شهرستان بهشهر گفت: علاوه بر بدن سازی به روح سازی نیز توجه شود قهرمانان ورزشی همانطور که بر جسم خود مسلط هستند بر اعصاب و روان نیز مسلط باشند پیغمبر فرمود قوی ترین فرد کسی است که بر خواسته های نفسانی خودش مقابله کند.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بر رعایت اخلاق در میان ورزشکاران به عنوان الگوهای ورزشی تاکید کرد و گفت: ورزشکاران مقتدرانه در میدان مسابقات رقابت کنند.

وی افزود: همانطور که به آموزش و پرورش در جامعه حساس هستیم و آن را زیربنای توسعه می دانیم به مجامع ورزشی نیز باید حساس بود. ما نیاز به انسان های کارآمد و با نشاط داریم. ورزش شهرستان را به اوج برسانید و نهضتی در ورزش ایجاد کنید.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: ورزشکار مسلمانِ معتقد و ولایی هم به تربیت بدنی توجه دارد و هم به تربیت روح. لقمان به پسرش می گوید طوری رفتار کن که ظاهر و باطنت یکی باشد همین گامی در انسان سازی است.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید